۱۰ سوال چالش برانگیز درودگر خطاب به كانون مربیان درباره تعطیلی لیگ برتر فوتبال

۱۰ سوال چالش برانگیز درودگر خطاب به كانون مربیان درباره تعطیلی لیگ برتر فوتبال

بازی فوتبال: رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال با طرح سوال هایی نامه كانون مربیان فوتبال درباره تعطیل كردن لیگ برتر را به چالش كشید.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، بعد از انتشار نامه کانون مربیان فوتبال خطاب به وزیر ورزش و جوانان در خصوص تعطیل کردن مسابقات فصل نوزدهم لیگ برتر فوتبال، صادق درودگر، رئیس سازمان اقتصادی فدراسیون فوتبال در یادداشتی به این نامه واکنش نشان داد و پرسش هایی درباره آن بیان کرد که در ادامه می خوانید:

۱- اگر موضوع جان ورزشکاران مطرح است چرا فقط تعطیلی لیگ برتر را درخواست نموده اید؟ چرا همه لیگ ها و مسابقات تعطیل نشوند؟ چرا فقط لیگ برتر شایسته تهیه و ارسال چنین اطلاعیه ای بود آن هم نه خطاب به فدراسیون فوتبال یا سازمان لیگ که سازمان های مستقیم دارای مسئولیت اداره و مدیریت فوتبال کشور هستند بلکه برای وزیر محترم ورزش و جوانان نامه تهیه فرموده اید؟

۲- از آنجائیکه کانون محترم پیشنهاد فرموده اند لیگ با ۱۸ تیم در فصل بعد برگزار گردد، پرسش این است، تکلیف تیم های صعود کننده از لیگ دسته اول چه می شود؟ چگونه دو تیم صعود کننده تعیین می شوند؟ آیا با مسابقه؟ اگر چنین است با درخواست این کانون برای لغو مسابقات مغایرت دارد. آیا قرعه می اندازیم برای هر بازی و در نهایت دو تیم صعود کننده معلوم می شوند؟ آیا مسابقات آنها ادامه می یابد؟ اگر ادامه می یابد فرق آن بازیکنان و آن تیم ها با بازیکنان وتیم های لیگ برتر چیست؟

۳- تکلیف تیم های سقوط کننده لیگ دسته اول و صعود کننده لیگ دو چه می شود؟

۴- دوستان آیا می دانید فقط دو لیگ در کل دنیا تعطیل شده است؟ لیگ هلند و لیگ فرانسه. لیگ هلند به علت هم امتیازی تیم های اول و دوم قهرمان نداشت. لیگ فرانسه به علت اختلاف ۱۲ امتیازی پاری سن ژرمن قهرمان اعلام گردید. حالا باشگاه آمیان اعتراض شدیدی نسبت به سقوطش کرده و ادعا نموده در هفته های پایانی می توانست امتیاز بگیرد.

آیا می دانید سایر لیگ های جهان در انتظار تصمیمات کلان کشور می باشند و برمبنای اطلاعاتی که در سایت های معتبر انتشار یافته مابقی لیگ های دنیا در شرف آغاز به کار هستند، پس چه عجله ای برای اتخاذ تصمیم و ارائه طریق دارید پیش از اینکه تصمیمی اتخاذ گردد؟

۵- با اتخاذ چنین تصمیمی که سفارش فرموده اید آیا سرمایه گذاران مشتاق که در لیگ های پایین تر سرمایه گزاری کرده اند ناامید نخواهند شد؟ آنها در انتظار حضور تیم هایشان در لیگ های دو، یک و لیگ برتر بودند، با این سردر گمی ها آیا دلسرد نمی شوند و باشگاه داری را رها نمی کنند؟

۶- با این تصمیم چند مربی، ماساژور، تدارکات، کارمند و بازیکن بیکار می شوند؟ بدین ترتیب مراکز پزشکی ورزشی، مراکز بازپروری ورزشکاران، فروشگاه های ورزشی، باشگاه ها، هیات ها، فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ نیز باید تعطیل گردند.

۷- باتوجه به اطلاعیه های سازمان جهانی بهداشت، مسئولان بهداشت ایران و ستاد کرونا بیماری کرونا هم دیگر بطور دائمی با ماست، پیک اصلی کرونا در پاییز سال جاری آغاز می گردد، بدین ترتیب فصل بعد را چه کنیم؟ فصل بعد نیز از الان تعطیل شود؟

۸- فرموده اید لیگ برتر در فصل آینده ۱۸ تیمی شود. آیا می شود در سال منتهی به جام جهانی لیگ را ۱۸ تیمی کنیم؟ چگونه با تعدد تعطیلات کشور، برگزاری رقابت های لیگ قهرمانان آسیا و مسابقات مقدماتی جام جهانی لیگ را ۱۸ تیمی نماییم ؟ می شود لطفا جدول مسابقات را باتوجه به برگزاری اردوهای تیم ملی و عدم امکان برگزاری مسابقات در تاریخ های ذکر شده ارائه نمایید؟

۹- آیا در شرایط اقتصادی کنونی و کاهش درآمدهای باشگاه ها افزودن دو تیم که در واقع مدلول آن افزایش هزینه های دو هفته میزبانی، دو هفته مهمانی، چهار هفته تمرین، چهار هفته پرداخت حقوق و هزینه های جاری با این وضعیت اقتصادی کشور مورد تایید باشگاه هاست؟

۱۰- اگر هم حرفه ای بودن را قبول داریم، نباید با شرایط کنار آمد و برمبنای اطلاعات و سفارش های مسئولان فیفا، AFC، سازمان بهداشت جهانی و کشور برنامه ریزی نمود؟ می شود بیان فرمایید کدام بازیکن فعال در فوتبال از بیماری کرونا در گذشته است یا در لیگ فوتبال بلاروس که از آغاز شیوع این بیماری در حال برگزاری است کدام بازیکن آنها فوت نموده است؟

منبع:

1399/02/16
23:30:03
5.0 / 5
2536
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری