اكبر محمدی:

تغییرات مسابقات رده های سنی طبق استاندارد AFC انجام می شود

تغییرات مسابقات رده های سنی طبق استاندارد AFC انجام می شود

به گزارش بازی فوتبال رئیس كمیته جوانان فدراسیون فوتبال در مورد اصلاحات رده های سنی اعلام شده به هیات های فوتبال استان ها توضیحاتی ارائه نمود.به گزارش بازی فوتبال به نقل از فدراسیون فوتبال، اکبر محمدی رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال در این خصوص اظهار داشت: باتوجه به تأکیدات و پیگیری های جناب آقای نبی دبیرکل محترم فدراسیون نظرات هیأت های محترم فوتبال استانها، کارشناسان حوزه فوتبال پایه، اعضای کمیته جوانان همین طور اعضای کارگروه توسعه فوتبال پایه مورد بررسی و تجمیع قرار گرفته که در نهایت مقرر شد در شرایط سنی مسابقات فصل آتی لیگ های پایه تنها یک سال تغییر داشته باشیم.

محمدی افزود: بر اساس توسعه فوتبال پایه لازم است لیگ های تمامی رده ها در سطح کشور به صورت منظم و مستمر اجرا شود که بر همین مبنا نشست های مشترکی با مسئولین سازمان لیگ برگزار شده و بر اساس نظر سنجی همین طور نیازسنجی صورت گرفته به این نتیجه رسیدیم که شاید امکانات سخت افزاری یکسان بمنظور برگزاری مسابقات در رده های سنی گوناگون در کشور وجود ندارد. بنا بر این لازم است اصلاحات در این بخش به صورت تدریجی صورت گیرد.

رئیس کمیته جوانان فدراسیون فوتبال همین طور گفت: تلاش می نماییم اصلاح رده های سنی به صورت گام به گام و بطور مثال هر سال در یک رده صورت گیرد. ما امسال مسابقات قهرمانی آسیا در رده های نوجوانان و جوانان را خواهیم داشت و در نهایت مسابقات جام های جهانی این دو رده سنی در سال ۲۰۲۱ انجام می شود. می توانیم یک سال دیگر به بازیکنان این رده های سنی تنفس بدهیم اما از فصل آینده ناچار هستیم طبق استانداردهای AFC تغییرات لازم را در مسابقات رده های سنی داشته باشیم که بر این اساس مسابقات بین المللی زیر ۱۶ سال نداریم.
بازی های نوجوانان در رده زیر ۱۷ سال و جوانان زیر ۲۰ سال انجام خواهد شد. به هر ترتیب بر اساس برنامه توسعه فوتبال جوانان آسیا که از طرف کنفدراسیون فوتبال آسیا در ایران هم مورد نظارت قرار می گیرد لازم است استانداردهای مورد نظر را مورد توجه قرار دهیم.

اکبر محمدی افزود: رهنمودهای دبیرکل فدراسیون در اتخاذ این تصمیم بسیار مهم بود خصوصاً با توجه به این که ایشان سال ها تجربه حضور در کمیته مسابقات را داشتند تصمیمات مناسبی اتخاذ شد. در واقع فدراسیون فوتبال با این رویکرد دو هدف جدی را دنبال می کند. هدف اصلی توسعه فوتبال پایه بمنظور موفقیت تیم های ملی در تورنمنت های بین المللی قاره ای و جهانی است و بازیکنان این تیم ها در مسابقات داخلی آبدیده می شوند. موضوع و هدف دوم استعدادیابی منظم در رقابت های لیگ است که به برگزاری منظم و مستمر مسابقات در تمامی رده ها نیاز داریم. در این بخش لازم است به دنبال رعایت استانداردهای کنفدراسیون فوتبال آسیا باشیم تا در نهایت سطح بازی ها بالاتر برود و به توسعه مد نظر در این بخش دست یابیم.

1399/02/11
11:17:30
5.0 / 5
3070
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۱
بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری