سفارش غلام پیروانی به رعایت موارد بهداشتی با شعری از سعدی

سفارش غلام پیروانی به رعایت موارد بهداشتی با شعری از سعدی

بازی فوتبال: پیشكسوت فوتبال ایران می گوید در این روزها كه كرونا شایع شده است، مردم باید منافع همدیگر را در نظر بگیرند و كاری نكنند كه دیگران متضرر شوند.غلامحسین پیروانی در گفت و گو با ایسنا، درباره شیوع ویروس كرونا در جهان و سفارش مسئولان به خانه نشینی تا فروكش كردن این پاندمی اظهار داشت: از زمان ورود كرونا به ایران، ما هم آكادمی فوتبال را تعطیل كردیم و در خانه نشستیم و اگر كار ضروری نداشته باشم، بیرون نمی روم. بهترین كار این است كه به سفارش های مسئولان گوش نماییم و همكاری لازم را داشته باشیم تا خودمان و اطرافیان ما ضرر نكنند و به كسی لطمه نرسد.

وی افزود: اتفاقا دقایقی قبل با یكی از رفقایم صحبت می كردم كه می گفت یكی از مراجعه كنندگان به بانك با سیگار وارد ساختمان شده و دود آنرا به هر سمتی فوت می كند. سعدی شیرازی می گوید "تو كز محنت دیگران بی غمی، نشاید كه نامت نهند آدمی." باید منافع خودمان و دیگران را در نظر بگیریم و كاری نكنیم كه دیگران متضرر شوند.

پیشكسوت فوتبال ایران درباره دلتنگی قسمتی از جامعه برای برگزاری مسابقات فوتبال اشاره كرد: فوتبال تنها سرگرمی بعضی از مردم است. من هم به فوتبال عشق می ورزم و در روزهایی كه هیچ دیداری برگزار نمی گردد، بازی های قدیمی را تماشا می كنم. امیدوارم شیوع ویروس كرونا هر چه زودتر كمتر شود و مردم بتوانند به زندگی عادی خود بازگردند.

وی درباره اصرار بعضی از اهالی فوتبال در خصوص شروع مسابقات فوتبال و اینكه احتمال دارد رقابت ها بدون حضور هواداران دنبال شود، اظهار نمود: چند روز قبل سخنرانی آقای قرائتی را گوش می دادم. گفت اگر هنگام نماز احساس كردی كفشت را می دزدند، نماز را ترك كن و دنبال دزد بیفت. الان وضعیت فوتبال هم همین طور است. اگر می بینیم با برگزاری فوتبال جان هوادار یا بازیكن به خطر می افتد، نباید برگزار نماییم. برگزاری فوتبال به قیمت جان یك نفر هم ارزش ندارد.

سرمربی سابق فجرسپاسی درباره اظهارات برادرش، افشین مقابل امیر قلعه نویی و بروز برخی حواشی و مشكلات میان این دو نفر اظهار داشت: این مسائل را دنبال نمی كنم اما مطرح كردن هر حرفی مقابل همدیگر زیبا نیست. این قبیل مسائل ارزشی ندارد. نظامی گنجوی می فرماید "كم گوی و گزیده گوی چون در، تا ز اندك تو جهان شود پر." من قضاوتی درباره این دو نفر ندارم.

پیروانی افزود: من با امیر قلعه نویی و همه فوتبالی ها دوستم. عهد كردم بدهكار كسی نباشم. به هر كسی هم محبت می كنم. سفارش من این است كه از این مسائل حاشیه ای فاصله بگیریم و دل همدیگر را نرنجانیم.

وی درباره اینكه این بحث ها روی مساله قهرمانی در لیگ برتر و این قبیل مسائل شكل گرفته است، اظهار داشت: من با فجرسپاسی و برق شیراز قهرمان شدم. الان كجا هستند این قهرمانی ها؟ باید تا زنده هستیم قدر همدیگر را بدانیم و پس از مردن برای هم اشك نریزیم. قهرمانی و فوتبال ارزش رنجاندن دل همدیگر را ندارد.

منبع:

1399/02/02
13:29:03
5.0 / 5
2708
تگهای خبر: بازی , بازیكن , بهداشت , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری