وضعیت قرمز در تیم سرخ؛

از وعده عجیب به چند بازیكن تا نقش یك پیشكسوت

از وعده عجیب به چند بازیكن تا نقش یك پیشكسوت

به گزارش بازی فوتبال باشگاه پرسپولیس كه تیم فوتبالش صدرنشین لیگ برتر است با وضعیتی قرمز روبرو شده چون كه برخی گزینه های مدیرعاملی برای نشستن روی صندلی مدیریت، بازیكنان را چند دسته كرده اند.خبرگزاری مهر - گروه ورزشی: هرچند نیم فصل اول لیگ برتر نوزدهم برای پرسپولیس با آرامش نسبی همراه بود و در نهایت به صدرنشینی این تیم منجر گردید، نیم فصل دوم برای سرخپوشان پر از اتفاقاتی است كه به نظر می آید با شروع باردیگر لیگ رنگ و بوی دیگری خواهد گرفت.
آغاز ماجرا با انصاریفرد
محمدحسن انصاریفرد كه برای بار دوم مدیریت باشگاه پرسپولیس را برعهده گرفته بود به دنبال اختلاف نظر شدید با اعضای هیأت مدیره از مسئولیت خود كنار رفت تا مهدی رسول پناه بعنوان یكی از اعضای هیأت مدیره سرپرستی باشگاه را برعهده بگیرد.
جهش رسول پناه!
رسول پناه در حالی بعنوان سرپرست باشگاه پرسپولیس انتخاب شد كه در حضورش بین اعضای هیأت مدیره هم شك و شبه ای وجود داشت و برخی اعتقاد داشتند وی مناسب حضور در هیأت مدیره باشگاه بزرگی مثل پرسپولیس نیست، اما وزارت ورزش در ادامه اقدامات عجیب چند سال اخیرش برای دو باشگاه استقلال و پرسپولیس، رسول پناه را بعنوان سرپرست باشگاه سرخ تهران معرفی نمود.
وعده هایی كه عملی نشد
سرپرست جدید باشگاه پرسپولیس كه یك دندانپزشك است مسئولیت باشگاه را برعهده گرفت به این امید كه بتواند مشكلات پرتعداد مالی این تیم را حل كند و برای پرونده های پرهزینه پرسپولیس در فیفا هم تدبیر كند و بخشی از بدهی های سنگین به بازیكنان و كادر فنی خارجی سرخپوشان را پرداخت كند. با این وجود چیزی كه تابحال اتفاق افتاده غیر از وعده ای است كه او به وزارت ورزش داده بود.

رفتن نبی و آغاز جنگ مدیرعاملی
هرچند رسول پناه بعنوان سرپرست امور باشگاه پرسپولیس را در اختیار داشت اما طبیعتاً این باشگاه برای ادامه حیات خود و حل مشكلاتش به یك مدیرعامل ثابت نیاز داشت تا بتواند با قدرت بیشتری كارها را پیگیری كند. در حالیكه انتظار می رفت اوضاع باشگاه پرسپولیس سروسامان پیدا كند، مهدی محمدنبی از حضور در هیأت مدیره كناره گیری كرد و به فدراسیون فوتبال رفت تا اوضاع سرخ ها پیچیده تر از قبل شود. با رفتن او مهرداد هاشمی هم فعالیت هایش را برای رسیدن به مدیرعامل باشگاه شروع كرد.
دوئل دو عضو هیأت مدیره
در حالیكه مهرداد هاشمی به صورت غیر رسمی تاكید كرده بود كه علاقه ای به مدیرعاملی باشگاه پرسپولیس ندارد اما دوئل غیرمستقیم او با مهدی رسول پناه برای رسیدن به صندلی مدیرعامل اوضاع باشگاه را تا حدود زیادی دوگانه كرده بود. با این وجود هر دو طرف در تلاش بودند تا زمینه رسیدن به كرسی مدیریت باشگاه سرخ تهران برای خویش را فراهم نمایند.
انتخاب مدیرعامل خارج از باشگاه
البته وزیر ورزش كه به دنبال رساندن این باشگاه به آرامش بود، برای تكمیل كردن تركیب هیأت مدیره پرسپولیس مذاكراتی را با برخی گزینه های مد نظرش شروع كرده بود تا با معرفی دو عضو دیگر هیأت مدیره را كامل كند اما هنوز نتوانسته به جمع بندی نهایی برسد. در این مورد گفته می شود كه احتمال انتخاب مدیرعامل جدید باشگاه پرسپولیس از بین دو عضو جدید هم وجود دارد. ظاهراً مسعود سلطانی فر اعتقادی به مدیرعاملی رسول پناه و هاشمی در پرسپولیس ندارد و دنبال گزینه دیگری است.
لابی صنعتی برای مدیرعاملی
هر چند وزیر ورزش به هیچكدام از دو عضو فعلی هیأت مدیره برای مدیرعامل باشگاه پرسپولیس چراغ سبز نشان نداده است اما آنها رایزنی و تلاش هایشان را شروع كرده اند تا بتوانند از طریق هایی كه سراغ دارند نظر سلطانی فر را تغییر دهند. در این مورد عنوان شده بود كه یكی از اعضای هیأت مدیره برای رسیدن به هدفش لابی هایی را هم با یك وزیر صنعتی انجام داده تا او سفارشش را به وزیر ورزش بكند.

ورود چهار بازیكن به تعیین مدیرعامل
اما این همه ماجرای روی داده در باشگاه پرسپولیس نیست چون كه دسته بندی و باندبازی های غیرمحسوس در تیم صورت گرفته كه امكان دارد در آینده تبعات بدی برای باشگاه پرسپولیس داشته باشد. این اتفاق از آنجا گمانه زنی می شود كه برخی بازیكنان تأثیرگذار پرسپولیس هم وارد دعوای مدیرعاملی شده اند. خبرنگار مهر كسب اطلاع كرد كه چهار بازیكن پرسپولیس كه اصالتی مشترك از یك منطقه دارند با همراهی یك پیشكسوت لابی هایی را برای یك گزینه انجام داده اند.
وعده های عجیب به چهار بازیكن
برپایه اخبار دریافتی خبرنگار مهر، این بازیكنان در توافقی كه با یكی از گزینه های مدیرعاملی داشته اند قول پشتیبانی از وی را داده اند و در مقابل قول هایی را هم گرفته اند كه شامل پرداخت كامل مطالبات بعضی از آنها می شود و یكی از بازیكنان هم قولی دریافت كرده كه در انتها دوران فوتبالش شانس بالایی برای نشستن روی نیمكت سرخپوشان خواهد داشت.
شیطنت های یك پیشكسوت
در مورد نقش این پیشكسوت كه سابقه زیادی هم در پوشیدن پرسپولیس ندارد اینطور گفته می شود كه وی به علت فعالیتهایی كه در یك شركت تبلیغاتی دارد، همكاری نزدیكی هم با باشگاه رقیب پرسپولیس دارد اما از آنجایی كه خویش را همشهری گزینه مدیرعاملی می داند با این بازیكنان وارد رایزنی شده تا حمایت آنها را برای دوست مشترك شأن بگیرد. وی برای برخی اهداف اقتصادی هم شیطنت هایی را مرتكب شده است.
پیشنهاد دریافت پول با سود ویژه!
عمده ترین مشكلی كه باشگاه پرسپولیس با آن دست به گریبان است، پرونده های سنگین مالی است كه وعده های سرپرست باشگاه برای تأمین مالی هم جواب نداده و همین مساله گلایه های وزیر ورزش را به دنبال داشته است. در این مورد گفته می شود یكی از مسؤلان باشگاه برای تأمین منابع مالی پیشنهاد دریافت پول از یك مسئول سابق باشگاه را داشته و تاكید كرده كه سود آنرا هم پرداخت خواهند كرد اما در این راه موفق نبوده اند.
هشدار به تیم صدرنشین لیگ
بازیكنان پرسپولیس كه منتظر دریافت مطالباتشان هستند به چند دسته تقسیم شده اند و این می تواند برای تیم صدرنشین لیگ برتر یك اخطار و خطر بزرگ باشد. چهار بازیكن كه با یك پیشكسوت به سمت گزینه مدیرعاملی غش كرده اند و چند بازیكن هم از گزینه دیگر حمایت كرده اند و بازیكنان دیگر هم سرشان به كار خودشان است!

گلایه از چهار بازیكن
در این میان بین بازیكنان بزرگ پرسپولیس هم اختلاف نظرهایی وجود دارد و همه در یك راستا حركت نمی كنند. گفته می شود یكی از بازیكنان ملی پوش این تیم به چهار بازیكن هم تیمی اش پیغام داده كه رفتن به سمت گزینه مدیرعامل كار خوبی نبوده و سبب ایجاد تنش بین بازیكنان خواهد شد.
تنها راه نجات سرخ ها از بحران
به نظر می آید تنها چاره خروج از وضعیتی كه باشگاه پرسپولیس با آن دست به گریبان شده، تعیین دو عضو جدی هیأت مدیره از جانب وزارت ورزش است كه یكی از بین آنها بعنوان مدیرعامل انتخاب گردد و البته این قابلیت را داشته باشد كه بتواند منابع مالی را برای باشگاه تأمین كند تا مشكلات یكی بعد از دیگری برطرف شود و بازیكنان هم از باندبازی و چند دسته شدن دست بردارند.

1399/01/27
23:21:20
5.0 / 5
3186
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری