عضو پیشین مجمع فدراسیون فوتبال مطرح كرد؛

فدراسیون باید تابع فیفا باشد نه دولت و مجلس

فدراسیون باید تابع فیفا باشد نه دولت و مجلس

به گزارش بازی فوتبال یك عضو پیشین مجمع فدراسیون فوتبال می گوید این فدراسیون باید طبق الزامات فیفا عمل كند و رابطه آن با دولت و سایر نهادها به صورت شفاف و روشن شود.


مسعود رضاییان در گفتگو با ایسنا، درباره اختلافات در ماهیت فدراسیون فوتبال بعنوان یك نهاد مستقل غیردولتی یا نهاد عمومی غیردولتی كه در اساس نامه جدید این فدراسیون هم مطرح گردیده است اظهار داشت: در هر موردی همچون آئین نامه ها و ضوابط، فیفا سرمنشا تمام تغییرات و تحولات است. هر طور كه آنها بخواهند باید عمل نماییم. این ما هستیم كه باید خودمان را با آنها تتطبق بدهیم و نباید دنبال این باشیم كه آنها مانند ما باشند.
او با بیان این كه فدراسیون فوتبال همواره در این راه سرگردان بوده است، اضافه كرد: برای این كه فوتبال از حالت سكون خود بیرون برود، باید ساختار فیفا را بپذیریم و آنرا اجرا نماییم. اگر قانونی در خصوص یك نهاد مستقل غیر دولتی نداریم، باید این مورد را راهی مجلس نماییم و قوانین را ایجاد نماییم. البته این مورد مستلزم درخواست دولت، تایید مجلس و نهادهای بالادستی است اما هر چقدر زودتر دست به كار شویم به همین اندازه بهتر است.
این عضو پیشین مجمع فدراسیون فوتبال در واكنش به اظهارات احسان قاضی زاده هاشمی در خصوص این كه كمیته ملی المپیك یك نهادهای عمومی غیردولتی است و نمی توان فدراسیون فوتبال را نهاد مستقل غیردولتی نامید، تصریح كرد: تناقض در ماهیت این دو نهاد به این علت است كه ماهیت المپیك و بازی های المپیك روی بحث حرفه ای نیست و به قهرمانی ارتباط دارد. با اینكه فیفا هم روی مسائل آموزشی تیم های پایه كار می كند اما روح فیفا در بازی های جام جهانی و باشگاه تجلی می یابد.
رضاییان تصریح كرد: فدراسیون فوتبال تابع كمیته المپیك نیست و باید تابع الزامات فیفا باشد. باید به خواسته این نهاد تن بدهیم. اگر ایرادی هم وجود دارد باید آنرا برطرف نماییم. از طرفی باید بیش ترین فضا را در مجمع فدراسیون فوتبالی از میان فوتبالی ها انتخاب نماییم كه تصمیم اكثریت را داشته باشند. باید باشگاه ها در این فدراسیون پیش قدم شوند.
وی در واكنش به این كه در مقاطع مختلف مجلس به دلیل برخی مسائل وزارت ورزش را به دلیل عملكرد فدراسیون مورد پرسش قرار داده است؛ در صورتیكه فدراسیون مستقل غیردولتی شود، نباید به نهادی هم پاسخگو باشد، اضافه كرد: به صورت كلی باید رابطه فدراسیون فوتبال با سایر بخش ها به صورت شفاف روشن شود. فكر نمی كنم نهاد قانون گذاری خارجی مخالف حمایت دولت از فوتبال باشد، بلكه دخالت را نمی پذیرند.
مدیرعامل پیشین فولاد خوزستان در واكنش به این سؤال كه در این صورت دولت خودش را موظف به پرداخت پول به فدراسیون فوتبال نمی داند، اظهار نمود: دولتی پولی به فدراسیون نمی دهد. در واقع پولی را كه باید در جای دیگر هزینه كند، به این شكل به فوتبال پرداخت می كند. به نفع دولت می باشد كه سازوكار حرفه ای شدن فوتبال و پرداخت حق پخش تلویزیونی را فراهم آورد تا تیم ها خودشان درآمدزایی كنند و پولدار شوند. وقتی سازوكار حرفه ای گری و درآمدزایی وجود ندارد، نمی توانیم مانند فوتبال در سایر كشورهای جهان عمل نماییم.1399/01/26
23:49:47
5.0 / 5
3211
تگهای خبر: آموزش , المپیك , بازی , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری