منصوری:

از ریاست كمیته برای ماندن در قدرت استفاده می نمایند

از ریاست كمیته برای ماندن در قدرت استفاده می نمایند

بازی فوتبال: بهترین كمك داور ایران در سال 98 به عملكرد روسای كمیته داوران در چند سال اخیر اعتراض كرد.محمدرضا منصوری در گفت و گو با ایسنا، درباره انتخاب شدنش بعنوان بهترین كمك داور سال ۹۸ در نظرسنجی یك برنامه تلوزیونی اظهار داشت: این لطف مردم و كارشناسان بود كه من توانستم بعنوان بهترین كمك داور انتخاب شوم. البته داوری، كاری فردی نیست و یك تیم كه شامل سایر داوران می شود سبب شده تا من به این عنوان برسم و از همه همكارانم كمال تشكر را دارم.

وی درباب تكرار این عنوان و حفظ آمادگی اش اظهار داشت: به هر حال یك داور باید در هر شرایطی آمادگی اش را حفظ كند. قبلا در پارك تمرین می كردیم و حالا محبوریم در خانه و با وسایلی چون تردمیل و دوچرخه ثابت تمرین نماییم. رمز موفقیت تمرین و جدیت به خرج دادن است و شما نمی توانی با یكجا نشستن به آرزوهایت برسی.

او درباب داوری ایران در سال ۹۸ اظهار داشت: سال خوبی برای داوری نبود و من راضی نیستم. اتفاقات خوبی برای داوری ایران نیفتاد و استعدادها و سرمایه های داوری از ایران رفتند. درست است فغانی لژیونر شده و داور تمام وقت لیگ استرالیا است، اما به هر حال شرایط را برای ماندن او فراهم نكردند. ما ایرانیها خوش استقبال و بد بدرقه هستیم و دیدیم چگونه سخندان خداحافظی كرد. در شخصیت كسی كه رده بندی جام جهانی، فینال جام باشگاه های جهان، جام ملت ها و مسابقات دیگر وجود داشت، شایسته نبود كه این گونه او را كنار بگذارند. وقتی با سخندان كه چنین شخصیت و كارنامه ای دارد، این كار را می كنند با من و سایر داوران جوان مقرر است چگونه برخورد كنند.

منصوری درباب ثبات نداشتن كمیته داوران در فصول اخیر اظهار داشت: همیشه در چند سال اخیر جنگ كمیته و دپارتمان بوده است و چینش سلیقه ای داوران لیگ، دعواها را ایجاد كرده است. چینش داوران همانند چینش بازیكنان توسط یك مربی است. اگر به منصوری هر هفته بازی دهند، هم من اشباع می شوم و هم انگیزه بقیه كاهش می یابد و نخستین نفری كه ضرر می بیند خودم هستم. این روزها كمیته داوران تبدیل به وسیله قدرت شده و هر كه رئیس می شود از سمتش برای ماندن در هیات رییسه سو استفاده می كند؛ مثلا به بعضی استانها كه می داند به او رای می دهند زیاد قضاوت می دهند و به بعضی دیگر انقدر قضاوت نمی دهند كه داور قهر كند و قضاوت را كنار بگذارند. تقاضا دارم بخشنامه را اصلاح كنند و ریاست كمیته را از عضو هیات رییسه بودن در بیاورد تا كسی كه بر این مسند می نشیند، واقعا به قكر داوری باشد. از زمان اصفهانیان به این شكل بود و ممبینی هم همین كار را كرد با توجه به این كه فرصت ممبینی برای این كار كمتر بود. امیدوارم بخشنامه اصلاح گردد و كسی رئیس كمیته داوران شود كه دلش به حال داوری بسوزد.

منبع:

1399/01/15
21:20:26
5.0 / 5
2921
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری