غفاری:

فدراسیون می تواند جواب دغدغه های AFC را بدهد

فدراسیون می تواند جواب دغدغه های AFC را بدهد

به گزارش بازی فوتبال عضو سابق كمیته مسابقات AFC می گوید فدراسیون فوتبال می تواند با ارسال مدارك نظرخواهی از اعضای هیات رئیسه به صورت فكس یا تلفنی برای انتخاب دبیركل، جواب دغدغه های AFC را بدهد.حسن غفاری در گفت و گو با ایسنا، درباره اعتراض بعضی از اعضای هیات رئیسه فدراسیون فوتبال به انتخاب مهدی محمدنبی بعنوان سرپرست دبیركلی این فدراسیون بدون اطلاع سایر اعضای هیات رئیسه اظهار داشت: مطابق اساس نامه رئیس می تواند فرد موردنظر خویش را به اعضای هیات رئیسه معرفی نماید و رای بگیرد. اما نمی دانم این مورد درباره انتخاب سرپرست صدق می كند یا خیر چون كه سمت سرپرست در دنیا مفهوم ندارد و از نظر فیفا و AFC چیزی به نام سرپرست وجود ندارد كه به آن استناد كنند. فقط در ایران سرپرست وجود دارد.

وی با اشاره به سوابق مهدی محمدنبی در فوتبال و سابقه كار كردن در سمت دبیركلی فدراسیون در سال های نه چندان دور خاطرنشان كرد: از این زاویه به انتخاب نبی نگاه می كنم كه فردی اشتباهات خویش را در گذشته كرده و راه درست را یاد گرفته است و الان در وضعیت آشفته فدراسیون كه اكثریت اعضای آن پیشینه فوتبالی ندارند، می تواند كمك حال شود. به جای اینكه فردی را بیاورند و چهار سال آزمون و خطا را روی او انجام دهند، انتخاب نبی به نفع فوتبال است. ابراهیم شكوری هم اگر در كانال درست آموزشی قرار می گرفت، می توانست امور دبیركلی را همراه از یك فرد باتجربه فراگیرد و كمك حال شود.

عضو هیات رئیسه انتقالی فدراسیون فوتبال درباره واكنش AFC به انتخاب محمدنبی برپایه اخبار انتشار یافته در رسانه ها اظهار داشت: اگر این اتفاقات در سنگاپور كه كشوری نزدیك به مالزی است رخ داده بود شاید خودشان از نزدیك رصد می كردند و به اخبار رسانه ها استناد نمی كردند. الان هم به صورت قاطع اعلام نكرده چه اتفاقی رخ داده و از فدراسیون فوتبال توضیح خواسته است. به نظر من اقدام AFC بد نیست و اگر صورت جلسه هیات رئیسه وجود دارد، می توانند به AFC ارجاع دهند تا دغدغه های این نهاد حل شود.

او در واكنش به خواسته AFC برای صورت جلسه هیات رئیسه درباره انتخاب دبیركل جدید با وجود برگزار نشدن به دلیل بحران كرونا اظهار داشت: زمانی كه نایب رییس كمیته مسابقات AFC بودم، هر سه ماه یك مرتبه جلساتی به صورت روتین برگزار می شد و اگر در میان این جلسات مبحث مهمی بود، به صورت فكس از ما نظرخواهی می كردند. تعریف كمیته در ایران و دنیا متفاوت می باشد. در ایران اعضای كمیته ها هر روز سركار می روند اما در AFC و FIFA از راه دور نظرخواهی می كنند. كمیته نقش تصمیم سازی دارد و بعنوان یك شغل به حساب می آید.

غفاری در واكنش به اینكه اگر فدراسیون فوتبال صورت جلسه هیات رئیسه درباره انتخاب دبیركل را داشته باشد، از نامه AFC متضرر نخواهد شد، اظهار نمود: چرا باید متضرر شود؟ اگر صورت جلسه و جزئیات انتخاب دبیركل وجود داشته باشد، اتفاقی نمی افتد. اگر وجود نداشته باشد هم می توانند اعلام كنند به صورت فكس از اعضا نظرخواهی خواهد شد.

عضو سابق كمیته مسابقات AFC در واكنش به اینكه آیا حضور ابراهیم شكوری بعنوان معاون مهدی محمدنبی می تواند یك سرمایه گذاری دراز مدت قلمداد شود، اظهار داشت: حضور شكوری بعنوان معاون نبی اتفاق بسیار خوبی است. سال ها قبل به آقایان دانشور و پهلوان گفتم كه از چند جوان كه تحصیل كرده رشته مدیریت و تربیت بدنی هستند، بعنوان سرمایه گذاری برای آینده استفاده كنند تا سیر تربیت مدیران آینده را به صورت عملی اجرا شود و تجربه اندوزی شود.

وی اضافه كرد: استفاده از ابراهیم شكوری ایده بسیار خوبی است. باید به جای یك نفر از چند مدیر جوان در كنار محمدنبی استفاده كنند و نبی امور دبیركلی را به بخش های مختلف مانند بین الملل، داخلی، مسابقات و... تقسیم كند تا مدیران جوان وظایف او را هم سبك تر كنند و در عین حال از تجربیات او بهره مند شوند. این برنامه ریزی در ژاپن انجام می شود و هر وقت دبیركلی بازنشسته شود، چندین گزینه جوان و آماده به كار دارند كه می توانند بدون نگرانی امور را به آنها بسپارند. جدایی شكوری از فدراسیون فوتبال یك سرمایه سوزی است.
1399/01/15
13:06:57
5.0 / 5
3519
تگهای خبر: آموزش , برنامه , تجربه , رشته
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری