گزارش آماری - خبری مهر؛

از 70 گل زده استقلال در یك فصل تا سالی كه تعداد شكست ها 2 رقمی شد

از 70 گل زده استقلال در یك فصل تا سالی كه تعداد شكست ها 2 رقمی شد

به گزارش بازی فوتبال تیم فوتبال استقلال به همراه پرسپولیس، سپاهان، ذوب آهن و سایپا یكی از ۵ تیمی است كه در همه ادوار لیگ برتر حضور داشته و در مجموع پرامتیاز ترین تیم این مسابقات است.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، تیم فوتبال استقلال تهران كه در همه ادوار لیگ برتر حضور داشته، نخستین و تنها تیمی است كه مجموع امتیازاتش در این مسابقات از عدد ۱۰۰۰ عبور كرده تا از این نظر برترین تیم این مسابقات باشد.
آبی پوشان به لحاظ كسب افتخار هم پس از پرسپولیس و سپاهان با ۳ قهرمانی سومین تیم پر افتخار این مسابقات می باشند. همینطور این تیم بهترین خط حمله و بهترین خط دفاعی را هم در مجموع ۱۹ دوره حضور در این مسابقات در اختیار دارد.
بیشترین پیروزی در یك فصل
بیشترین تعداد پیروزی كه استقلال در یك فصل به دست آورده، به صورت مشترك به فصل های هشتم، یازدهم و دوازدهم باز می گردد كه آبی پوشان در این ۳ فصل هر بار ۱۹ بار در لیگ برتر پیروز شدند كه این بیشترین تعداد پیروزی آنها در یك فصل است.
آبی پوشان در فصل هشتم كه ۱۹ بار پیروز شدند در انتها فصل با ۶۶ امتیاز قهرمان شدند. در فصل دهم هم ۶۶ امتیاز به دست آوردند اما پس از سپاهان و تراكتورسازی در رده سوم قرار گرفتند و در فصل دوازدهم هم كه ۱۹ بار پیروز شدند، با ۶۷ امتیاز قهرمان شدند.
كمترین پیروزی در یك فصل؛ كمترین پیروزی استقلال در یك فصل به دومین دوره لیگ برتر باز می گردد كه آبی پوشان سالی بد را تجربه كردند. در آن فصل كه رولند كخ آلمانی سرمربی آبی پوشان بود، آنها در نهایت نتوانستند تعداد پیروزی های خویش را دو رقمی كنند كه این اتفاق تنها همان یك مرتبه برای استقلال افتاد. آبی پوشان در آن فصل تنها ۸ بار پیروز شدند كه این كمترین تعداد پیروزی آنها در یك فصل است.
بیشترین و كمترین مساوی
بیشترین باری كه آبی پوشان در یك فصل مقابل حریفان شان متوقف شدند به فصل پانزدهم باز می گردد. استقلالی ها در فصلی كه با هدایت پرویز مظلومی ۵۲ امتیاز كسب كردند تا پس از استقلال خوزستان و پرسپولیس در رده سوم قرار بگیرند، ۱۳ بار مقابل حریفان شان متوقف شدند تا این بیشترین باری باشد كه آنها در یك فصل مساوی كرده باشند.
كمترین تعداد مساوی این تیم هم به فصل چهاردهم مسابقات باز می گردد كه آنها تنها ۸ مساوی در كارنامه شان دارند. آبی پوشان در آن فصل با ۴۷ امتیاز در رده ششم قرار گرفتند.
تهاجمی ترین استقلال
استقلال در مجموع همه ادوار لیگ بهترین خط حمله و بیشترین تعداد گل را دارد. اما بیشترین باری كه این تیم در یك فصل به گل رسیده به فصل هشتم باز می گردد. آبی پوشان در این فصل ۷۰ بار گلزنی كردند كه این نه تنها ركورد بیشترین تعداد گل استقلال در یك فصل، بلكه ركورد بیشترین تعداد گل زده برای یك فصل در همه ادوارگذشته مسابقات است.
كمترین گل زده در یك فصل
ضعیف ترین خط حمله استقلال به فصل دوم این مسابقات باز می گردد كه آبی پوشان در ۲۶ بازی تنها ۳۲ بار موفق به گلزنی شدند. استقلالی ها در آن فصل در جدول ۱۶ تیمی بعنوان نهم رسیدند كه این یكی از ضعیف ترین فصل های آنها بود.
ركوردی كه به نام استقلال ثبت شد
استقلال به جز آنكه صاحب ركورد بیشترین تعداد گل زده در یك فصل است، ركورد كمترین گل خورده در یك فصل را هم به نام خود ثبت كرده است. آبی پوشان در فصل هجدهم لیگ برتر تنها ۱۳ بار گل خوردند كه این بهترین عملكرد دفاعی این تیم در تمام ادوار گذشته لیگ برتر و ركورد كمترین تعداد گل خورده در یك فصل توسط یك تیم است.
كمترین و بیشترین شكست
كم شكست ترین فصل استقلال در دو فصل سوم و پنجم شكل گرفت كه آبی پوشان در این دو فصل تنها ۳ بار طعم شكست را چشیدند تا با ۳ شكست دریك فصل، بهترین دوران خویش را از این حیث سپری كرده باشند.
آبی پوشان در سومین دوره از مسابقات لیگ برتر كه تنها ۳ بار پذیرای شكست شدند، پس از پاس تهران با ۵۱ امتیاز بعنوان نایب قهرمانی مسابقات رسیدند و در فصل پنجم هم با ۵۹ امتیاز به مقام قهرمانی رسیدند.
بهترین و بدترین فصل ها
آبی پوشان سه بار در لیگ برتر قهرمانی را تجربه كرده اند كه این ۳ فصل را باید بهترین فصل های این تیم دانست. آبی پوشان در فصل های پنجم، هشتم و دوازدهم قهرمانی لیگ برتر را تجربه كردند كه هر ۳ قهرمانی این تیم با سرمربیگری امیر قلعه نویی بوده است.
استقلالی ها در فصل پنجم با ۵۹ امتیاز، در فصل هشتم با ۶۶ امتیاز و در فصل دوازدهم با ۶۷ امتیاز قهرمانی را از آن خود كردند.
بدترین فصل استقلال هم به لیگ هفتم باز می گردد كه آنها با تنها ۴۳ امتیاز در جدول ۱۸ تیمی در رده سیزدهم قرار گرفتند.

1399/01/02
23:26:28
5.0 / 5
3338
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری