خلیل زاده:

از فیفا خواستیم طلب جبارف و منشا را از پول بلوكه شده پرداخت كند

از فیفا خواستیم طلب جبارف و منشا را از پول بلوكه شده پرداخت كند

بازی فوتبال: رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال ضمن توضیح درباره مشكلات مختلف این باشگاه می گوید از فیفا خواسته اند كه طلب دو بازیكن سابق استقلال را از محل پول های بلوكه شده در این نهاد پرداخت گردد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا و به نقل از باشگاه استقلال، اسماعلیل خلیل زاده درباره جدایی علی فتح الله زاده از این باشگاه اظهار نمود: استعفای آقای فتح الله زاده مورد موافقت ریاست مجمع باشگاه استقلال قرار گرفته است. متاسفانه ایشان به سبب بیماری امكان ادامه فعالیت را نداشتند. ایشان یك استقلالی متعصب و از بزرگان باشگاه استقلال است. بابت جدایی آقای فتح الله زاده ناراحتم اما به هر حال استقلال خانه ایشان است و امیدوارم با مشورت های خود در ادامه كار یار و یاور این باشگاه باشند و هر چه زودتر سلامتی خودشان را به دست بیاورند. فعلا مسئولیت باشگاه بر عهده بنده خواهد بود تا در نخستین فرصت نسبت به ترمیم هیات مدیره و انتخاب مدیرعامل جدید باشگاه اقدام گردد.

او افزود: در جلسه ای كه با آقای سلطانی فر، وزیر محترم ورزش و جوانان و ریاست مجمع باشگاه استقلال داشتم قرار بر این شد كه در نخستین فرصت چند عضو اقتصادی توانمند به هیات مدیره باشگاه اضافه شود تا بتوانیم مشكلات مالی را به زودی برطرف نماییم. در عین حال مثل یك سال قبل كه مدام در حال برطرف نمودن مشكلات اقتصادی باشگاه بودیم باز هم همه تلاش خودمان را انجام خواهیم داد. امروز تصمیم گرفتم كه به سبب پیش گیری از كرونا ساختمان اداری باشگاه را تعطیل كنم. درباره زمین تمرین جلسه مثبتی داشته ام و مقرر است كه زمین مناسب برای شروع تمرینات مجدد تیم فراهم گردد.

خلیل زاده با بیان این كه هدف او ایجاد شفافیت است بیان كرد: شرایط سختی بر باشگاه حاكم است. اغراق نیست اگر بگویم سخت ترین روزهاست. هدف من شفافیت است. ارائه گزارش صادقانه به هواداران. از هواداران می خواهم كه به مبالغ طلب ها دقت كنند. به نرخ دلاری كه از ۱۳ به ۱۵ هزار تومان رسیده. با همه این اوصاف امیدوارم بتوانیم یكبار دیگر استقلال را از بند میلیاردها تومان بدهی رها نماییم.

او درباره پرونده وینفرید شفر، سرمربی پیشین استقلال هم توضیح داد: رأیی كه فیفا درباره مطالبات آقای شفر مقابل باشگاه استقلال صادر كرده كمتر از ۲۵۰ هزار دلار است. ایشان حدود ۳۰۰ هزار دلار از باشگاه به خاطر فعالیتش در فصل ۹۷-۹۸ بابت چهار ماه حقوق و پاداش هایش طلبكار بود كه با دفاعیات خوب و مستدل باشگاه تمام پیش بینی هایی كه درباره پرداخت بیش از یك میلیون دلار به شفر مطرح شده بود، منتفی شد. این مبلغ باید تا اواسط فرودین ماه به آقای شفر پرداخت گردد. در تلاش هستیم تا با ایشان به توافق برسیم و مطالباتشان را در چند قسط پرداخت نماییم.

رییس هیات مدیره باشگاه استقلال همین طور درباره پرونده بویان و جبارف، دو بازیكن اسبق این تیم هم، اظهار داشت: درباره طلب بویان به دادگاه CAS از جانب باشگاه نامه زده شده كه یك ماه فرصت بدهند. هنوز پاسخی به درخواست استقلال داده نشده، اگر موافقت نشود باید ۳۰۰ هزار دلار به اضافه هزینه دیركرد را پرداخت نماییم. طلب سرور جباروف هم حدود ۹۰ هزار دلار است كه تا اوایل اردیبهشت از ایشان جهت پرداخت فرصت گرفتیم.

او درباره پرونده منشا و ایسما هم اظهار نمود: طلب گادوین منشا حدود ۴۰ هزار دلار است كه جهت پرداخت تا اوایل اردیبهشت آینده فرصت داریم. باشگاه استقلال بابت حق انتقال ایسما باید ۱۲۵ هزار دلار به باشگاه پاختاكور پرداخت می شد. باشگاه پاختاكور اعلام نموده كه به فیفا شكایت خواهدنمود. تابحال هنوز شكایتی نكردند و اگر این شكایت صورت گیرد حداقل ۳ الی ۴ ماه طول می كشد تا رأی نهایی فیفا صادر شود.

رییس هیات مدیره استقلال افزود: یك نامه از جانب باشگاه استقلال برای فیفا ارسال شده و از انها خواستیم طلب سرور جبارف، گادوین منشا، مارتین فوركل و سه وكیل را از محل پول بلوكه شده باشگاه استقلال در فیفا بطور مستقیم پرداخت كند كه امید زیادی داریم تا فیفا با این درخواست موافقت كند. مبلغ باقیمانده باشگاه در فیفا حدود ۳۵۰ هزار دلار است.

او درباره وضعیت الی میلیچ و بودوروف هم توضیح داد: وكلای میلیچ و بودوروف به باشگاه استقلال اخطار و ۱۵ روز مهلت داده اند تا طلبشان پرداخت گردد.

خلیل زاده با كذب خواندن اخبار مربوط به فروش بازیكنان استقلال، اظهار داشت: تمام اخباری كه درباره فروش بازیكنان تیم استقلال مطرح می شود، گمانه زنی است و واقعیت ندارد. پیش بینی خودشان را خبر می كنند كه موجب نگرانی هواداران می شود. كاش در این روزها كه مردم به اندازه كافی نگران هستند، كمی منصف باشیم و باوجدان عمل نماییم و به این شایعه سازی ها نپردازیم. باشگاه استقلال مثل هر باشگاهی در دنیا حق خرید و فروش دارد اما در این شرایط چنین تصمیمی تحت هیچ عنوان مطرح نشده است.

او افزود: به هر حال این احتمال وجود دارد كه تا اواخر خرداد ماه امكان برگزاری مسابقات لیگ و جام حذفی مهیا نشود. سازمان لیگ حتما نظرخواهی لازم درباره وضعیت نهایی هر دو جام را از باشگاه ها انجام خواهد داد. ما در لیگ و جام حذفی شانس قهرمانی داریم و هواداران مطمئن باشند كه هوشیار هستیم و اجازه نمی دهیم منافع و حق مسلم تیم استقلال گرفتار مشكل شود. در صورت عدم برگزاری مسابقات پیشنهادمان را برای تعیین و تكلیف لیگ بطور رسمی بوسیله رسانه باشگاه اعلام خواهیم كرد.

رییس هیات مدیره استقلال درباره وضعیت سلامتی خود هم اظهار نمود: به فكر پرداختی به بازیكنان و مربیان تیم هستم. خودشان می دانند كه همیشه با آنها صادق بودم. این شایعه كه گرفتار ویروس كرونا شدم، حقیقت ندارد. آزمایش هم دادم و جوابش منفی بود. كسالت دارم اما تمام تلاشم را خواهم كرد تا در سریع ترین زمان پرداختی هایی به اعضای تیم داشته باشم. خوشبختانه حقوق پرسنل باشگاه پرداخت شده و امیدوارم درباره تیم هم بتوانم در چند روز آینده این كار را انجام دهم. ما حتی در تعطیلات نوروز هم تعطیل نخواهیم بود و به كمك همكارانم تلاش خواهیم كرد تا به پرونده های مالی رسیدگی نماییم.

خلیل زاده همین طور درباره تلویزیون اینترنتی باشگاه هم بیان كرد: قصد داشتم امشب به برنامه فوتبال برتر بروم اما بیمار هستم و پزشكم صلاح ندانست كه این كار را انجام دهم. همیشه اهتمام كردم پاسخگوی رسانه ها باشم. از این پس هم طبق صحبت هایی كه با آقای نوری فر، مدیر رسانه ای باشگاه انجام دادم، قرار شده بازیكنان بوسیله تلویزیون اینترنتی باشگاه بیشتر با هواداران درارتباط باشند. این حقوق رسانه ای را می خواهیم بهتر از گذشته رعایت نماییم تا منجر به درآمدزایی برای باشگاه شود.

منبع:

1398/12/27
19:40:33
5.0 / 5
3418
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری