كرونا، دستمزد اسكوچیچ را اضافه می كند

كرونا، دستمزد اسكوچیچ را اضافه می كند

به گزارش بازی فوتبال تغییر برنامه و تعویق چندماهه مسابقات تیم ملی در انتخاباتی جام جهانی، شرایط قرارداد دراگان اسكوچیچ با فدراسیون فوتبال را با ابهاماتی روبه رو كرده است.


به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، روزنامه شهروند در ادامه نوشت: «او در توافق خود برای چهارماه و انجام چهار مسابقه قرارداد را تنظیم كرد اما حالا با لغو تمامی مسابقات به خاطر شیوع كرونا و موكول شدن آن به شهریور و مهر سال آینده، مدت زمان كاركردن اسكوچیچ در ایران زیادتر خواهد شد، پس احیانا مبلغ قرارداد او را هم باید افزایش بدهند.
۲۰۰ هزار یورو برای ۴ بازی
زمانی كه مدیران فدراسیون فوتبال با دراگان اسكوچیچ قرارداد امضا كردند، در رسانه ها خبرهایی منتشر گردید در خصوص این كه قرارداد او با مدیریت فدراسیون به صورت مرحله ای خواهد بود. این قرارداد مرحله ای به این معناست كه این مربی كروات فعلا برای چهار مسابقه با هنگ كنگ، كامبوج، عراق و بحرین سرمربی شده است. یعنی اگر تیم ملی به مرحله بعدی صعود كند، ممكنست مدیریت تصمیم بگیرد قرارداد این مربی را برای یك مرحله دیگر كه مثلا دوررفت مرحله بعدی جام جهانی است، تمدید كند. نحوه عقد قرارداد با اسكوچیچ دست فدراسیون را برای اتخاذ هر تصمیمی بدون داشتن ترس پرداخت غرامت و... باز گذاشته است. این مربی هم در زمان عقد قرارداد اولیه توافق كرد كه برای این بازه زمانی كوتاه، قراردادی ۲۰۰ هزار یورویی برای چهار بازی با فدراسیون ایران امضا كند. البته جالب اینجاست كه این مبلغ هم به صورت ریالی به حساب او واریز خواهد شد و مدیران دیگر مشكل تامین ارز برای پرداخت حقوق مربی تیم ملی ایران ندارند.
اسكوچیچ و ۴ماه فعالیت بیشتر
شرایط اضطراری به وجود آمده به خاطر شیوع ویروس كرونا كل جهان خصوصاً كشور ایران را هم تحت تأثیر قرار داده و فیفا تصمیم گرفت برای محافظت از جان و سلامتی جامعه جهانی فوتبال و مردم فعلا تمام مسابقات رسمی را به تعویق بیندازد. مسابقات انتخابی جام جهانی هم قسمتی از این مسابقات لغو شده بود و بنا بر این برگزاری بازی های تیم ملی از فروردین و خرداد ۹۹ به شهریور و مهرماه امسال موكول شده است كه این مسأله شرایط قراردادی سرمربی تیم ملی ایران را هم پیچیده می كند. حالا با تغییر برنامه های تیم ملی و تعویق مسابقات تا مهرماه، این مربی باید مدت زمان بیشتری (حداقل چهارماه) در ایران حضور داشته باشد و كار كند. بدین سان از نظر مالی ضرر هنگفتی خواهد كرد؛ چونكه در آن مقطع (احتمالا) مسابقات لیگ برتر هم آغاز می شود و او به خاطر درگیربودن با برنامه های تیم ملی، باتوجه به تعویق بازی ها دیگر شانس عقد قرارداد با یك باشگاه را هم از دست می دهد و از نظر فنی و موقعیت كاری هم ضرر خواهدنمود. حالا ابهام بزرگ به وجود آمده این است كه به خاطر این شرایط اضطراری آیا اسكوچیچ و مدیر برنامه هایش نامه رسمی افزایش مبلغ دستمزد و قرارداد را به فدراسیون فوتبال ارائه خواهند داد یا خیر؟ به خاطر دلایلی كه به آن اشاره شد، از نظر حرفه ای این مربی می تواند این حق را داشته باشد كه به خاطر زمان بیشتری كه برای كار در ایران می گذارد و مشكلاتی كه با آن روبه رو می شود، درخواست افزایش مبلغ قرارداد را داشته باشد. به هر حال در توافق اولیه او برای چهارماه و چهار بازی، ۲۰۰ هزار یورو قرارداد بست، نه هشت ماه و چهار مسابقه!
منبع آگاه در فدراسیون فوتبال: طبق بند قرارداد عمل می كنیم
برای احتمال افزایش رقم قرارداد اسكوچیچ، موضوع را بوسیله فدراسیون فوتبال پیگیری كردیم و مشخص شد كه او هنوز هیچ درخواست رسمی و كتبی پیرامون مذاكره برای افزایش قرارداد به مسئولان ارائه نداده، اما احتمال این كه مذاكرات آغاز شود، خیلی زیاد است. یكی از مدیران اجرایی فدراسیون هم كه تاكید داشت نامش محفوظ بماند، در این رابطه به «شهروند» اظهار داشت: «در تمام قراردادها بند شرایط اضطراری وجود دارد و موضوع پیش آمده هم فورس ماژور بوده و با مذاكره درباره آن تصمیم گیری می شود. اساسا اگر فضا به سمت تصمیم گیری برای افزایش دستمزد به خاطر طولانی ترشدن زمان قرارداد برود، باتوجه به بند قرارداد و صحبت های دو جانبه یك توافق دراین زمینه هم صورت خواهد گرفت. البته این احتمال هم هست كه اصلا آقای اسكوچیچ چنین درخواستی را به فدراسیون ارائه ندهد. ولی اگر ارائه داد، طبق قرارداد و مذاكره درباره آن تصمیم می گیریم.»1398/12/23
15:05:11
5.0 / 5
3314
تگهای خبر: بازی , باشگاه , برنامه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری