علی نژاد عنوان كرد:

فیفا نپذیرد اساسنامه فوتبال تغییرمی كند

فیفا نپذیرد اساسنامه فوتبال تغییرمی كند

به گزارش بازی فوتبال معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای وزارت ورزش و جوانان اظهار داشت: اگر فیفا شرایط فعلی اساسنامه فدراسیون فوتبال را نپذیرد ناچاریم با ایجاد تغییرات در آن انتخابات را به تعویق بیندازیم.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، مهدی علی نژاد بعد از مجمع انتخاباتی دوومیدانی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: تقریباً چهار ماهی بود كه فدراسیون دوومیدانی با سرپرست اداره می شد. زمینه های لازم برای برگزاری انتخابات از شروع سرپرستی آقای عرب صورت گرفته بود و ثبت نام ها انجام شده بود و نهایتاً زمان مجمع را از قبل تعیین كرده بودیم.
وی اضافه كرد: ما با بحث شیوع كرونا در كشور مواجه شدیم و دو كار می توانستیم انجام دهیم یكی اینكه انتخابات را برگزار نكنیم این داستان معلوم نبود تا چه زمانی ادامه پیدا كند و مشخص نبود زمان بعدی انتخابات چه تاریخی باشد.
وی اضافه كرد: با توجه به اینكه ۷ اردیبهشت ماه مبارك رمضان هم آغاز می شد و نمی توانستیم هیأت ها را به تهران بیاوریم و این مساله تا اواسط خرداد پیش می رفت و در آستانه انتخابات منطقی نبود كه تغییر مدیریت در فاصله یك و نیم ماه مانده به المپیك صورت گیرد در نتیجه باید سرپرستی تا شهریور و مهر ادامه پیدا می كرد.
معاون وزیر ورزش و جوانان اشاره كرد: به نظر من این ویروس بلاتكلیفی در یك فدراسیون بسیار خطرناك تر از كرونا بود. در فضایی به این بزرگی و با تمهیدات جدی این مجمع را برگزار كردیم و همه افراد تب سنجی شدند و به همه ماسك و دستكش داده شد و با خودكار تك نفره رأی دادند.
وی بیان كرد: باتوجه به شرایط خاص و بیماری یكی از رؤسای هیأت ها پذیرفتیم ایشان رأی خودرا به صورت غیابی بدهد و منع قانونی هم ندارد. این از اختیارات رئیس مجمع و در گذشته هم رخ داده است.
علی نژاد درباب اعتراضات كیهانی عنوان كرد: ایشان نظرات خودشان را دارند و اختیار مجمع با من بود. همه چیز طبق بخشنامه انجام شد و كیهانی یا هر كاندیدای دیگر اگر اعتراضی دارند می توانند به مراجع نظارتی بازگشت كنند.
وی عنوان كرد: كیهانی در دبیرخانه مجامع حضور ندارد كه بداند نماینده استانها چطور معرفی شده اند. نظر مجمع بسیار روشن و شفاف ارائه شد و واقعاً خوب است كه به نظر مجمع احترام گذاشته شود.
علی نژاد درباب شركت برخی افراد از حوزه ورزش قهرمانی در مجمع انتخاباتی دوومیدانی اظهار داشت: من قبلاً هم گفته ام وزارت ورزش و جوانان هیچ كاندیدایی در مجامع انتخابات دوومیدانی نداشت. ثبت نام ها پیش از حضور من بوده است و من خودم هم خیلی موافق این كار نیستم. ان شاالله از این به بعد اجازه نمی دهیم از حوزه ورزش قهرمانی كسی كاندیدای انتخابات فدراسیون ها شود ولی از سایر بخش های وزارت ورزش و جوانان بدون مشكل و منع است. هرچند كه شركت افراد از حوزه ورزش قهرمانی هم منع قانونی ندارد ولی از این جهت كه با فدراسیون ها مرتبط می باشد جلوی این كار را می گیریم مگر اینكه از حوزه ما بیرون رود.
وی درباب فدراسیون فوتبال اظهار داشت: موضوع اساسنامه و ایرادی كه فیفا گرفته این بوده كه در مرداد ماه سال جاری سه نفر از فیفا و كنفدراسیون فوتبال آسیا به فدراسیون آمده اند و ایرادهایی به اساسنامه گرفته اند و گفته اند باید با تغییرات اساسنامه فیفا تطبیق داده شود. باوجود چهاربار یادآوری به دلیلهای مختلف فدراسیون فوتبال این كار را انجام نداده است.
وی اضافه كرد: ما با نامه ای از فیفا مواجه شدیم كه به این موارد اشاره كرده بود و گفته بود باید اساسنامه اصلاح و سپس انتخابات اجرا شود. فدراسیون فوتبال ایران پاسخی داد و آنها مجدداً تاكید نمودند كه همان نظر قبلی را دارند.
معاون وزیر ورزش افزود: می گویند اساسنامه سال ۹۰ ایراداتی دارد و نمی توانید طبق اساسنامه سال ۹۰ عمل كنید. آن چیزی كه به دولت فرستاده شده است همان اساسنامه سال ۹۰ است همان چیزی كه فیفا به آن ایراد گرفته است و برگزاری انتخابات را هم نپذیرفته است. وزارت ورزش و جوانان این مساله را كه اساسنامه فدراسیونی مغایر با مقررات بین المللی باشد نمی پذیرد و ما هم معتقدیم كه باید خودمان را با قواعد بین المللی تطبیق بدهیم.
وی اضافه كرد: معمولاً این مساله قابل گفتگو است ولی فكر می كنم اگر فیفا این مساله را نپذیرد باید اساسنامه اصلاح گردد و پس از اصلاح اساسنامه انتخابات را داشته باشیم و خیلی هم طول نمی كشد.
وی در پاسخ به این پرسش كه آیا انتخابات در تاریخ گفته شده برگزار نمی گردد اظهار داشت: نمی توانم این را بگویم باید صبر نماییم و شاید ظرف یكی دو روز آینده تحولاتی رخ دهد و ممكنست با نامه و یا گفتگویی این داستان تغییر كند اما اگر فیفا این اساسنامه را نپذیرد عقل حكم می كند ما هم بپذیریم و پس از تأیید فیفا انتخابات اجرا شود.
علی نژاد درباب جریمه سرخابی ها و هزینه های گزاف به ورزش كشور اظهار داشت: بسیاری از موضوعات توسط وزارت ورزش و جوانان و سایر نهادها انجام شده و تذكراتی هم داده شده است اما لزوماً اینكه در یك قرارداد جریمه شده ایم به معنای این نیست كه تخلفی در قرارداد به وجود آمده است. طرفین تعهداتی داشته اند كه ممكنست به خاطر شرایط تحریم و یا مشكلات مالی، ممكنست باشگاه ها نتوانسته باشند پول پرداخت كنند و افراد حالا درخواست پول خودرا داشته اند.
وی بیان كرد: البته برخی هم به خاطر عدم پرداخت تعهدها زودتر كشور را ترك كرده اند و پول اضافه تری باید به آنها پرداخت گردد. اما نكته ای كه وجود دارد این است كه ما هم دو ماه پیش نامه ای به باشگاه ها نوشتیم كه از این به بعد قراردادهایی كه می خواهند ببندند حتما باید تاییدیه وزارت ورزش و جوانان را داشته باشد تا قراردادها اشكالی نداشته باشد و تبعات قانونی در آینده ایجاد نكند.
وی اضافه كرد: مراحل خصوصی سازی سرخابی ها نیز در حال پیگیری است و مجامع دو باشگاه سرخابی هم برگزار شده است و باشگاه ها و سازمان خصوصی هم همراهی می كنند و امیدواریم هرچه سریع تر این دو باشگاه خصوصی شوند.


منبع:

1398/12/19
21:20:12
5.0 / 5
3993
تگهای خبر: المپیك , باشگاه , تیم , ثبت نام
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری