در گزارش بازی فوتبال عنوان شد:

فتح الله زاده به تنهایی نمی تواند همه مشكلات را حل كند

فتح الله زاده به تنهایی نمی تواند همه مشكلات را حل كند

به گزارش بازی فوتبال نایب رئیس سابق هیات مدیره استقلال اظهار داشت: آمار نشان از توانایی های فتح الله زاده در حوزه مدیریت فوتبال است، اما باید در این مقطع از مشاوران باتجربه استفاده نماید.رضا صادقپور نایب رئیس سابق هیات مدیره و مدیر پیشین آكادمی باشگاه استقلال در گفتگو با خبرنگار مهر به تشریح آخرین مسائل مربوط به این باشگاه پرداخت.
مدیران خوبی در گذشته و حال در استقلال بودند
من بعنوان فردی كه بازیكن (بازیكن تیم فوتسال)، مربی (سرمربی تیم فوتسال) و مدیر (نایب رئیس هیات مدیره و مدیر آكادمی) باشگاه بودم و اشراف خوبی به این باشگاه دارم، با اطلاعات و علم به مسائل این باشگاه اعلام می دارم باشگاه استقلال همواره در گذشته از مدیران خوب و مجربی برخوردار بوده و الان هم از یك مدیر باتجربه و شایسته بهره می برد.
مدیریت اصول چارچوب مشخصی دارد كه مدیران استقلال در گذشته و حال از آن برخوردار بودند. اما شرایط دوره مدیریتی سبب می شد كه كارایی آنها بالا و پایین داشته باشد.
تاثیر شرایط بر عملكرد مدیران
امكان دارد دو فرمانده در ارتش كارایی مشابهی داشته باشند. اما یكی از آنها در زمان جنگ مسئولیت می گیرد و یكی در زمان صلح. مقایسه عملكرد این دو نفر یك قیاس مع الفارغ است. در فوتبال هم این شرایط حكم فرما است. مدیران همه توانمند هستند اما امكان دارد یك مدیر در شرایط بحران مالی و با محدودیت های مختلف در راس كار قرار گیرد و یك مدیر در زمان آرامش.
به همین دلیل نباید عملكرد مدیران را با یكدیگر مقایسه كرد. همه افرادی كه مسئولیت باشگاه استقلال را در نقش مدیر می پذیرند، از توانمندی های خاص خودشان برخوردار می باشند. اما امكان دارد در پاره ای مواقع محدودیت های اقتصادی، محدودیت های قانونی و شرایط جامعه روی عملكرد آنها تأثیر گذار باشد.
تشخیص وزیر در این مقطع فتح الله زاده بود
وزیر ورزش كه ریاست مجمع استقلال را برعهده دارد و تابحال هم در حد توانش برای سرخابی ها زحمت كشیده، در این مقطع تشخیص داد كه مدیریت استقلال را به علی فتح الله زاده بسپارد.
آمار و عملكرد فتح الله زاده هم در استقلال مشخص است. او جام های زیادی با این تیم آورده و به خوبی جغرافیای این باشگاه را می شناسد. این اشراف كامل به همه زوایای روشن و تاریك می تواند به او كمك نماید.
لزوم استفاده از مشاوران توانمند
البته آقای فتح الله زاده باید این را بداند كه فضا هم نسبت به پنج شش سال قبل تفاوت كرده است. ایشان باید در استفاده از اطرافیانش نگرش جدیدی داشته باشد و از مشاورانی توانمند و علمی استفاده نماید.
خیلی از افراد هستند كه به خاطر موقعیت اجتماعی شان حاضر نیستند زیر مجموعه باشگاه استقلال باشند، اما به خاطر علاقه ای كه به این تیم دارند حاضرند با افتخار و به صورت افتخاری مشاور ایشان شوند و او را برای رسیدن به موفقیت های بیشتر كمك كنند.

عضو موفق ترین هیات مدیره بودم
در دوره ای كه افتخار حضور در هیات مدیره را داشتم باشگاه با محدودیت های زیاد مالی مواجه بود. حتی در مقطعی باشگاه پلمپ شد و ما موانع زیادی پیش رو داشتیم. برای نخستین بار در آن هیات مدیره كه یك هیات مدیره كاملا اقتصادی بود توانستیم درآمدزایی خوبی از راه حامی مالی انجام دهیم و در یك فصل ۱۸ میلیارد كسب درآمد كردیم و ادامه همان مسیر بود كه حالا فصلی در حدود هفتاد-هشتاد میلیارد درآمد برای تیم دارد.
یكی از دستاوردهای هیات مدیره ما گرفتن ورزشگاه امام رضا و یكی دیگر دیگر سر و سامان دادن به آكادمی باشگاه بود. آكادمی ما در آن مقطع بیشترین خروجی را داشت.
قبلا اراده برای خصوصی سازی بود
در همان زمان هیات مدیره ای كه من عضو آن بودم با جدیت بحث واگذاری استقلال به بخش خصوصی را دنبال می كرد و سه بار ما این مورد را تا پای مزایده هم بردیم كه در نهایت بنا به دلایلی این مورد منتفی شد.
الان را نمی دانم اما در مورد آن مقطع با قاطعیت می گویم كه اراده برای خصوصی سازی استقلال وجود داشت. اراده وجود داشت كه سه بار مزایده برگزار گردید.
قواعد در فوتبال زیر و رو شده
متاسفانه، متاسفانه و باز هم متاسفانه در فوتبال شرایطی حاكم شده كه بازیكن امكاناتی جای بازیكن استعدادی را می گیرد و مدیران امكاناتی و ارتباطی جای مدیران كیفی را اشغال می كنند.
این یكی از مهمترین عوامل افت فوتبال ما در عرصه باشگاهی و ملی است. مدیران ارشد و تصمیم سازان كلان باید در اینباره تجدید نظر كنند و نگذارند استعداد ها به راحتی از چرخه فوتبال حذف شوند.
مدیران استقلال و پرسپولیس باید چند وجهی باشند
یكی از خصوصیت های فردی كه مدیریت استقلال و پرسپولیس را بر عهده می گیرد چند وجهی بودن آن است. فردی كه مدیر باشگاه استقلال می شود هم نباید تك بعدی باشد و باید بتواند در چند جبهه كار كند. این كه یك مدیر رسانه ای باشد اوج هنر اوست، اما این كه مدیران باید عملكردشان را در میدان عمل نشان دهند نه در رسانه هم یكی از اصول مدیریتی است.
فتح الله زاده هم تنها نمی تواند
همانطور كه گفتم فتح الله زاده می تواند انتخاب خوبی در این مقطع برای استقلال باشد و یكبار دیگر تاكید می كنم مشكلات این باشگاه آنقدر گسترده هست كه او به تنهایی قادر به حل همه آنها نباشد.
با روحیاتی كه از فتح الله زاده سراغ دارم می دانم او ذاتا تمایل به استفاده از بهترین نیروها و كارآمد ترین افراد را دارد و این از خصوصیت های شخصیتی او می باشد. امیدوارم در این مقطع هم بتواند كارشناسان خوب و متعهد را برای همكاری و كسب مشاوره دور خود جمع كند تا استقلال را از این تنگنا به سلامتی عبور دهد.
در آخر هم تاكید می كنم بعنوان ورزشكاری كه هم بعنوان بازیكن، هم بعنوان مربی و هم بعنوان مدیر در این مجموعه فعالیت نموده قلبا عاشق آن هستم، برای مجموعه باشگاه استقلال آرزوی موفقیت می كنم و این تنها كاری است كه در این مقطع از دست من برای این تیم بر می آید.

1398/12/14
13:29:58
5.0 / 5
3334
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری