كی روش:

شك نكنید باردیگر به ایران برمی گردم

شك نكنید باردیگر به ایران برمی گردم

به گزارش بازی فوتبال خیلی ها تلاش كردند برایش القاب گوناگونی درست كنند از عالیجناب تا رئیس اما در اردوها و همه كسانی كه با او سر و كار داشتند coach یا همان مربی صدایش می زدند چون خودش از روز اول این طور خواسته بود. پیرمرد پرتغالی هشت سال سكاندار كشتی تیم ملی ایران بود و در همه این سال ها و در تلاطم دریای توفان زده فوتبال كشورمان همه تلاشش را كرد تا بتواند تیم ملی را در مسیری درست هدایت كرده و به سر منزل مقصود برساند.


به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، روزنامه فرهیختگان در ادامه نوشت: شاید هیچگاه آن چیزی كه توقع ۸۰میلیون ایرانی بود در این سال ها حداقل در قاره كهن در یك وجه(جام ملت های آسیا) با كی روش محقق نشد، اما نیمه پر لیوان چیز دیگری می گفت؛ تیم ملی ركورد صدرنشینی در آسیا را با او شكست و با سرمربی پرتغالی دو بار به راحتی به جام جهانی صعود كرد و در دوره دوم هم بهترین نتیجه تاریخ تیم ملی ایران را در ادوار جام جهانی به دست آورد تا از این حیث تاریخ ساز شود. پیرمرد كلمبیایی كه روز گذشته تولدش هم بود، از ۵۸ تا ۶۶ سالگی هشت بهار عمرش را در ایران سپری نمود و پس از حدودا یك دهه سال روز تولدش را در یك كشور دیگر كه هزاران كیلومتر دورتر از ایران قرار دارد جشن گرفت به این امید كه پنجمین صعودش به جام جهانی با چهارمین كشور(كلمبیا) را این دفعه در آمریكای لاتین جشن بگیرد.
سال های حضور این مربی در فوتبال ایران توام با خاطرات تلخ و شیرین زیادی هستند؛ از صعودها و پیروزی ها و ركوردهایی كه او را در میان مردم ایران هر روز محبوب تر از گذشته كرده تا جنگ و دعواهایی كه (به تعبیر خودش) به خاطر منافع تیم ملی به راه می انداخت تا او را بین مسؤلان به چهره ای لجباز و بداخلاق تبدیل كند. با این وجود هرچقدر هم بداخلاق و ترشرو بود اما بازیكنانش برایش جان می دادند و لباس تیم ملی را مانند لباس رزم بر تن می كردند تا برای سربلندی پرچم ایران و ۸۰ میلیون ایرانی از جان مایه بگذارند؛ امری كه بیشتر از هر چیزی كارلوس كی روش را راضی كرده و حس غرور و افتخار این پیر خارجی را بر می انگیخت.
به بهانه تولد سرمربی پرافتخار و اسبق تیم ملی فوتبال ایران دقایقی با او همكلام شدیم و از آنجایی شروع كردیم كه هنوز مردم در ایران دوستش دارند و سالروز تولدش بهانه ای شده تا باردیگر نامش بر سر زبان ها بیفتد. كی روش صحبت هایش را با خبرنگار «فرهیختگان» كه تولدش را تبریك گفته و برایش آرزوی موفقیت كرده بود، این طور شروع كرد «از شما ممنونم. خوب است كه از شما آگاه می شوم و امیدوارم باردیگر شما را ببینم و برایتان بهترین ها را آرزو می كنم.»
در ادامه صحبت از عشق مردم ایران و پیام های تبریك آنها به میان آمد. چند دقیقه ای طول كشید تا پاسخی بدهد و مشخص بود این پیام ها او را تحت تأثیر قرار داده است. سرمربی اسبق تیم ملی تصریح كرد: «از مردم ایران سپاسگزارم. به شكلی با این خبر سورپرایز شدم. آنها مهربان ترین و میهمان نوازترین مردم دنیا هستند و برای آنها و كشور ایران بهترین ها را از خدا می خواهم.»
در ادامه این گفتگو به سختی های پیش روی تیم ملی برای صعود سوم پی در پی به جام جهانی اشاره كردیم و اینكه حیف؛ گذشت آن دورانی كه به راحتی با او راهی جام جهانی می شدیم. می گوییم « ای كاش هنوز اینجا بودید تا راحت به قطر ۲۰۲۲ می رسیدیم.» باردیگر كمی تحت تأثیر قرار گرفت و برای پاسخگویی معطل كرد و با تاخیر اظهار داشت: «مطمئنا همین طور است. الان هم از خدا می خواهم هم ایران و هم كلمبیا در آنجا(جام جهانی ۲۰۲۲) باشیم.»
«شما همیشه از عشق به ایران صحبت می كردید و این كشور را وطن دوم خود می دانستید. هنوز هم عاشق ایران هستید؟» با این توضیح كه مردم ایران هنوز شما و خاطراتی كه برایشان ساختید را دوست دارند. كی روش در پاسخ به این سؤال تصریح كرد: «ایران تا همیشه در قلب من است و هنوز هم عاشق ایران و مردم مهربان و دوست داشتنی اش هستم. خاطرات ایران هم تا اخر عمر در ذهن و روح من باقی می ماند.»
عكسی را برای كی روش فرستادیم كه روز اول حضورش در ایران بسیار جوان و پرانرژی است و گفتیم «آنقدر بد گذشت كه اینجا پیر شدید؟» و او با ارسال یك صورتك خندان پاسخ داد: «اگر شما با عشق كار كنی هیچگاه گذر عمر را متوجه نمی شوی و روزی می رسد كه می بینی چقدر تغییر كرده ای.»
در نهایت با این سوال كه «چقدر فكر می كنید تا یك روز باردیگر به ایران برگردید» این گفتگو را به پایان بردیم و با این پاسخ مواجه شدیم: «در این مورد شك نكن!»1398/12/12
19:31:29
5.0 / 5
3582
تگهای خبر: بازی , بازیكن , پیروزی , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری