فدراسیون فوتبال پاسخ فیفا را داد

فدراسیون فوتبال پاسخ فیفا را داد

بازی فوتبال: فدراسیون فوتبال در نامه ای خطاب به فیفا و با استناد به اسناد و مدارك موجود كه در گذشته نیز به تایید اعضای مجمع و فیفا رسیده، برگزاری انتخابات را یك لزوم دانسته است.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، با نزدیكی به انتخابات فدراسیون فوتبال و اقدامات پنهان و آشكار بعضی از اعضای مجمع این فدراسیون برای لغو انتخابات كه اكثریت آنها بازنشسته هستند یا نمی توانند در انتخابات پیش رو صلاحیت لازم جهت شركت در انتخابات را به دست آورند، فیفا پنجم اسفند در نامه ای به فدراسیون فوتبال ایران خواهان لغو و موكول شدن انتخابات این فدراسیون به زمان دیگری شد.

در نامه فیفا برای لغو انتخابات فدراسیون فوتبال به سبب آنچه «ایرادات اساس نامه ای فدراسیون فوتبال و بخشنامه ای مربوط به انتخابات» نامیده شده است، فیفا ایرادهایی را به نبود بخشنامه انتخابات، كمیته استیناف و كمیته انتخابات وارد كرده است.

*ایرادهای واهی فیفا به انتخابات فدراسیون فوتبال

ایرادهای فیفا به اساس نامه و بخشنامه انتخابات فدراسیون فوتبال در حالی است كه اسناد و مدارك موجود و همچنین اساس نامه فدراسیون فوتبال بطور آشكار و واضح تمام موارد مطرح شده از طرف فیفا را تعیین تكلیف كرده است و مشكلی از بابت ایرادهای فیفا وجود ندارد.

فدراسیون فوتبال ایران نیز با علم بر اشتباهات موجود در نامه فیفا برای لغو انتخابات این فدراسیون، در نامه ای به فیفا خواهان تجدیدنظر از طرف این نهاد شده است

*اساس نامه كنونی از ۹ سال قبل استفاده می شود

فیفا در حالی به این اساس نامه ایراد وارد كرده و خواهان اصلاح آن و تایید نمونه جدید اساس نامه شده است كه فدراسیون فوتبال در نامه ارسال شده به این نهاد، به استفاده از اساس نامه كنونی برای برگزاری مجامع عمومی و سالیانه و همچنین ارائه گزارش های مالی و عملكرد فدراسیون فوتبال و تایید آن توسط اعضاء مجمع اشاره نموده است.

*وزارت ورزش نقشی در فدراسیون و انتخابات ندارد

درباره شبهه دخالت وزارت ورزش در انتخابات فدراسیون فوتبال، این فدراسیون در نامه ارسال شده تایید كرده است كه وزارت ورزش و جوانان همواره در پیشبرد اهداف این فدراسیون و توسعه فوتبال در سراسر كشور نقش حمایتی داشته است.
همین طور هیچ گاه اعضو یا اعضایی از وزارت ورزش و جوانان در مجامع انتخابات فدراسیون فوتبال بعنوان نامزد در انتخابات شركت نكرده است.

*تشكیل انتخابات و استیناف در اساس نامه قید شده است

دیگر ایراد فیفا به نبود سازوكار تشكیل كمیته انتخابات و استیناف در اساس نامه كنونی فدراسیون فوتبال است كه این مساله از اساس اشتباه است چونكه دستورالعمل انتخابات فدراسیون فوتبال در سال ۹۰ از طرف مجمع این فدراسیون، به هیات رئیسه تفویض و تهیه و تصویر و ترجمه آن نیز پیوست شده است.

*انتخابات زودهنگام به سبب كناره گیری مهدی تاج و اعلام اسامی تا هفته آینده

همچنین فدراسیون فوتبال درباره برگزاری این انتخابات نیز توضیحاتی از قبیل كناره گیری مهدی تاج از ریاست فدراسیون فوتبال به سبب بیماری و مصوبه هیات رئیسه فدراسیون فوتبال برای برگزاری انتخابات در تاریخ ۱۵ مارس ۲۰۲۰ (۲۵ اسفند ۹۸) ارائه كرده است و پروسه ثبت نام از داوطلبان و بررسی صلاحیت نامزدها توسط كمیته انتخابات را توضیح داده است.
همین طور فدراسیون فوتبال یادآور شده كه اسامی نهایی نامزدها هفته آینده و حدود ۱۰ روز پیش از انتخابات اعلام خواهد شد.

*هیچ یك از اعضا درخواست اصلاح اساس نامه را نداده است

فدراسیون فوتبال در این نامه تاكید كرده است اساس نامه كنونی فدراسیون فوتبال مورد تایید اعضا مجمع است و تابحال هیچ كسی درخواست اصلاح اساس نامه را ارائه نكرده است.

*اصلاح اساس نامه پس از انتخابات

فدراسیون فوتبال به فیفا یادآور شده است كه در شرایط كنونی و به سبب كناره گیری تاج، برگزاری انتخابات ضرور دارد اما بعد انتخابات، اصلاح و بلازنگری در اساس نامه برمبنای ضوابط و قوانین فیفا در دستور كار قرار می گیرد.

*انتظار پشتیبانی از فیفا و AFC برای برگزاری انتخابات

این فدراسیون از فیفا و AFC به سبب در پیش بودن رویدادهای مهم فوتبالی همچون جام جهانی و شركت تیم ملی در رقابت های انتخابی درخواست كرده كه همانند گذشته حمایت های خودرا از فدراسیون فوتبال انجام دهد تا انتخابات در موعد مقرر و اعلام شده به سبب ضرورتهای موجود اجرا شود.

منبع:

1398/12/09
14:43:45
5.0 / 5
4082
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری