آذری در گزارش بازی فوتبال:

آقای روحانی فوتبال را تعطیل كنید

آقای روحانی فوتبال را تعطیل كنید

به گزارش بازی فوتبال مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان از رئیس جمهور خواست به خاطر پیشگیری از شیوع بیشتر ویروس كرونا دستور تعطیلی مسابقات فوتبال ایران را بدهد.سعید آذری در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره درخواست خیلی از اهالی فوتبال برای تعطیلی مسابقات لیگ برتر به خاطر شیوع ویروس كرونا و مقاومت هایی كه به خاطر منافع تیم ملی صورت می گیرد، اظهار داشت: باید به هركسی كه می گوید به خاطر منافع ملی لیگ فوتبال برگزار گردد حتی بدون تماشاگر، شك كرد. منافع ملی در فوتبال مهمتر است یا جان آدم ها؟ می خواهیم صد سال فوتبال نباشد! منافع ملی در فوتبال وقتی معنا پیدا می كند مردم سلامت باشند. سلامت یك ملت به خاطر این ویروس به خطر بیافتد كه منافع فوتبال تأمین شود؟
آقای روحانی! فوتبال را تعطیل كنید
وی افزود: اگر بازی پرسپولیس و سپاهان برگزار نمی شد، دنیا به آخر می رسید و آیا این همه حاشیه شكل می گرفت؟ از آقای روحانی رئیس جمهور ایران و وزیر ورزش و جوانان خواهش می كنم این فوتبال را تعطیل كنند. از هركسی كه در فدراسیون قبولش دارند خواهش می كنم لیگ تعطیل شود. مردم گناه دارند. مگر فوتبال برای مردم نیست؟ تعطیلی لیگ خواست مردم است.
اساسنامه فدراسیون فوتبال سراپا ایراد است
مدیرعامل باشگاه فولاد خوزستان كه یكی از منتقدان اساسنامه فدراسیون فوتبال است، درباره جمع كردن ۱۰ امضا و عرضه درخواست برای اصلاح اساسنامه، تصریح كرد: اساسنامه فدراسیون سراپا ایراد است. با امضای ۱۰ عضو مجمع كه آنرا گرفته ایم، مجمع موظف است در اولین نشست خود اصلاح اساسنامه را در دستور كار بگذارد. همین اساسنامه «نیم بند» فعلی می گوید با امضای ۱۰ عضو، مجمع موظف است رسیدگی كند.
وزارت ورزش اعلام نمود انتخابات با اساسنامه جدید برگزار نشود
آذری اضافه كرد: یكسری حقایق در فوتبال ما پنهان می ماند. حدود دو ماه پیش فدراسیون فوتبال نامه ای به وزارت ورزش می زند و سوال می كند كه انتخابات با اساسنامه فعلی برگزار گردد یا اساسنامه ای كه با حضور نمایندگان فیفا تدوین شده است. آقایان در وزارتخانه هم گفتند انتخابات طبق اساسنامه قبلی برگزار گردد یعنی همان كه در سال ۱۳۸۶ تدوین شد. الان هم با درخواست ۱۰ عضو در مجمع پیش رو، باید اصلاح اساسنامه در دستور كار باشد نه برگزاری انتخابات.

انتخابات آیین نامه اجرایی ندارد
عضو مجمع فدراسیون فوتبال در پاسخ به این پرسش كه آیا این درخواست اساسا در مجمع ۲۵ اسفند عملی می شود؟ اظهار داشت: حق ندارند چیزی جز این را انجام بدهند. اعضای فعلی فدراسیون حق ندارند خارج از مفاد اساسنامه عمل كنند. یكی از چالشی ترین مشكلات اساسنامه این است كه برای انتخابات، آیین نامه اجرایی ندارد.
اساسنامه، موجود ناقص الخلقه است
آذری اشاره كرد: اساسنامه فعلی فدراسیون مثل یك موجود ناقص الخلقه است. این اساسنامه بیشتر شبیه به ماجرای «فیل و تاریكی» در مثنوی مولوی است كه هركسی بخشی از فیل را لمس می كرد. درباره اساسنامه هم هركسی برداشت خودش را دارد و به كل مبحث اشراف ندارد. این جای تعجب دارد. به نظرم در این انتخابات هركسی به فكر این است كه «از این نمد كلاهی برای خودش بدوزد».
اساسنامه ۳۰ ایراد دارد
وی در پاسخ به این پرسش كه اساسنامه فعلی چند ایراد دارد؟ خاطرنشان كرد: به نظرم اساسنامه فعلی ۳۰ ایراد دارد. البته بنده در حال مطالعه اساسنامه فدراسیون استرالیا هم هستم تا تفاوت هایش را در بیاورم.

نمی توانستم در این فضا كار كنم
عضو مجمع فدراسیون فوتبال كه از حضور در انتخابات این فدراسیون در بخش هیأت رئیسه انصراف داده است، درباره این اقدامش هم اظهار داشت: فضای فعلی فضایی نیست كه من و امثال من بتوانند تأثیرگذار باشند. برای همین انصرافم را از شركت در انتخابات در بخش هیأت رئیسه اعلام كردم. هم اكنون تمام هدفم تمركز روی آینده ای است كه برای باشگاه فولاد ترسیم كرده ام.
التماس می كردند نامشان را بنویسیم ولی الان جواب تلفن نمی دهند
آذری اضافه كرد: با احترام به اعضای مجمع باید بگویم نیاز است كه نگرش برخی از اعضا نسبت به ماهیت فوتبال و عنصر تعیین كننده آن در جامعه باید تغییر كند. تا مدتی پیش یك رئیس هیأت استانی التماس می كرد كه نامش را در فرم انتخابات قرار بدهیم ولی الان دیگر جواب ما را نمی دهد. حالا تصور كنید این فرد مقرر است نماینده جامعه ای باشد كه باید به آنها پاسخگو هم باشد. این افراد ماهیت خودشان را یك هفته ای ثابت و فكر كردند با امضای ما همه چیز تمام شده است.

1398/12/06
15:48:22
5.0 / 5
3806
تگهای خبر: بازی , باشگاه , پرسپولیس , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری