برخلاف كی روش و ویلموتس؛

فدراسیون فوتبال هم اسكوچیچ را تحویل نگرفت

فدراسیون فوتبال هم اسكوچیچ را تحویل نگرفت

بازی فوتبال: سرمربی تیم ملی فوتبال ایران درحالی اولین نشست خبری خودرا پشت سر گذاشت كه نه تنها مراسم امضا قراردادی نداشت، بلكه در این جلسه هم تنها بود و از مسئولان فدراسیون كسی او را همراهی نكرد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، اولین نشست خبری دراگان اسكوچیچ بعنوان سرمربی جدید تیم ملی فوتبال ایران در شرایطی انجام شد كه برخلاف عرف «نخستین» نشست ها، هیچ یك از مسئولان فدراسیون فوتبال كنار او حضور نداشتند و مهمتر اینكه مراسم نمادین امضا قرارداد هم برای وی اجرا نشد.
پنجمین مربی كروات تیم ملی فوتبال ایران كه انتخابش حرف و حدیث فراوانی را به همراه داشت، در طول مصاحبه اش بارها از اعتمادی كه به وی شده تشكر كرد اما در پاسخ به پرسشی با محوریت حمایت فدراسیون اظهار داشت: «چه حمایتی بیشتر از آنكه من را سرمربی تیم ملی كرده اند!»
اسكوچیچ كه جزو گزینه های فدراسیون فوتبال نبود و فاصله مطرح شدن نامش بعنوان یك گزینه تا انتخاب نهایی و معرفی رسمی اش، كمتر از ۴۸ ساعت شد، برخلاف سرمربیان قبلی مراسم معارفه و امضا قراردادی نداشت و در اولین نشست خبری اش هم هیچ یك از مسئولان رده بالای فدراسیون فوتبال حضور نداشتند.
این در حالی است كه كارلوس كی روش و مارك ویلموتس با شرایطی متفاوت بعنوان سرمربی تیم ملی معرفی گشتند. كارلوس كی روش ۱۵ فروردین ماه ۱۳۹۰ با حضور در دفتر علی سعیدلو (رئیس وقت سازمان تربیت بدنی) قرارداد خودرا با تیم ملی ایران امضا كرد.

این فرآیند برای مارك ویلموتس بعنوان جانشین كارلوس كی روش نیز تكرار شد. مهدی تاج بعد از ماه ها رفت و آمد به كشورهای اروپایی توانست با مربی بلژیكی به توافق رسیده و مراسم معارفه ای را نیز برای او ترتیب دهد.
مراسمی كه هیچ گاه به سوال و جواب ختم نشد اما تاج در كنار ویلموتس نشست تا نشان دهد خودش او را انتخاب نموده و به تیم ملی آورده است. تاج اما پس از جدایی ویلموتس گرفتار مشكل قلبی شد و البته با استعفایش اوضاع فدراسیون را پیچیده كرد.

هیات رئیسه فدراسیون فوتبال نیز بلافاصله حیدر بهاروند را بعنوان سرپرست معرفی نمود تا وی در سخت ترین برهه زمانی مجبور به انتخاب سرمربی برای تیم ملی فوتبال ایران شود.
با وجود اینكه مسئولان فدراسیون بارها از انتخاب مربی داخلی بعنوان جانشین ویلموتس یاد كردند اما ناگهان دراگان اسكوچیچ در نشست هایی نامتعارف و در خانه یك آقازاده ورزشی بعنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد!
روند انتخاب وی به شكلی بود كه با انتقادات فراوانی از طرف كارشناسان و اهالی رسانه مواجه گردید. اما اتفاقات پس از انتخاب او هم نشان میدهد خود فدراسیون هم سرمربی تیم ملی را تحویل نمی گیرد و حتی حاضر نبوده یك مراسم معارفه برای وی برگزار كند یا در نشست خبری اش یكی از مسئولان رده بالای فدراسیون حضور داشته باشند.


منبع:

1398/11/27
15:08:34
5.0 / 5
4039
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری