صاحبان ۹ كرسی چه می كنند؟

نقطه تاریك دیگر در دیپلماسی فوتبال

نقطه تاریك دیگر در دیپلماسی فوتبال

به گزارش بازی فوتبال فدراسیون فوتبال كه در سال های اخیر شكست ها و ناكامی های زیادی را تجربه كرده است با ضعف بزرگی كه در روابط دیپلماتیك بین المللی دارد، حكمی را پذیرفت كه به باشگاه های ایران لطمه زد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، آنچه در ایام گذشته بعنوان پیروزی بزرگ از جانب نزدیكان فدراسیون فوتبال و اعضای هیات مذاكره كننده عنوان شد در واقع تلخ ترین و شدیدترین حكم كنفدراسیون فوتبال آسیا ضد یك كشور آسیایی آن هم در سطح ایران است.
باشگاههای ایرانی در نهایت كلیه خواسته ها و جزئیات حكم سیاسی AFC را پذیرفتند آن هم در شرایطی كه برخلاف موارد گذشته حتی اجازه انتخاب كشور میزبان هم در این تصمیم عجیب به ایران داده نشد. كافی است به سابقه برگزاری بازی ها در زمین بی طرف طی سالیان گذشته نگاه كنید.
در مواردی مثل شرایط جنگی عراق، سوریه حتی افغانستان و فلسطین در صورت سلب امتیاز میزبانی حداقل كشور مربوطه حق داشت محل میزبانی خودش در كشور ثالث را انتخاب نماید اما در این مورد عجیب حتی چنین حقی هم به باشگاههای ایرانی داده نشد.
همچنین تردیدی در این مورد وجود ندارد كه این مورد رسماً بازی های تیم ملی فوتبال را تهدید نمی كرد و هیچ دلیل یا سند معتبری در این حوزه وجود نداشته كه مذاكره كنندگان با صراحت از نجات بازی های خانگی تیم ملی سخن می گویند.
آنچه كه از آن بعنوان پیروزی بزرگ یاد می شود در واقع پذیرش ظلم آشكاری است كه مقرر است در هیاهوی مصاحبه های پر آب و تاب جور دیگری به چشم آید اما حقیقت ماجرا تكرار اتفاقات و ناكارآمدی های دیپلماتیك فدراسیون در سال های گذشته است كه به جز شكست و ناكامی در عرصه روابط بین الملل و دیپلماسی فوتبال دستاورد دیگری نداشته است.
در این بین بد نیست جایگاه ۹ كرسی آسیایی و حتی نائب رئیسی AFC را هم فراموش نكنیم كه هیچگاه امتیازی برای فوتبال ایران به همراه نداشته و آنها كه قرار بود از حق میزبانی برابر تیم های عربستانی دفاع كنند حق قانونی میزبانی برابر نمایندگان بحرین و كویت را هم از دست دادند.
استقلال و شهر خودرو در شرایطی ظالمانه برابر حریفان خود به میدان می روند باآنكه این بدترین حكم آخرین حكم نیست و تجربه نشان داده تا زمانی كه صاحبان كرسی بین المللی تنها شاهدان تحولات و گردشگر های ناكارآمد باشند هیچ اتفاق مثبتی برای فوتبال ایران رقم نخواهد خورد.
حداقل امیدواریم در آینده ای نزدیك كسانی بعنوان نمایندگان فوتبال ایران در AFC حضور یابند كه توان چانه زنی و تغییر معادلات در عرصه روابط بین المللی را برای فوتبال كشور داشته باشند.

1398/11/05
14:42:08
5.0 / 5
4152
تگهای خبر: بازی , باشگاه , پیروزی , تجربه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری