عبدالله ویسی:

برای مقابله با تصمیمات ظالمانه، در AFC آدم قوی نداریم

برای مقابله با تصمیمات ظالمانه، در AFC آدم قوی نداریم

به گزارش بازی فوتبال ایسنا/خوزستان مربی سابق تیم های استقلال خوزستان و سپاهان اعتقاد دارد كه در كنفدراسیون فوتبال آسیا، فرد قوی و باسوادی وجود ندارد كه بتواند مقابل تصمیمات ظالمانه AFC بایستد و كاری كند.


عبدالله ویسی در گفتگو با ایسنا، در مورد تصمیم AFC در خصوص محرومیت تیم های ایرانی و برگزاری مسابقات خانگی در كشور ثالث، اظهاركرد: ما در AFC فردی را كه سواد و اعتبار داشته باشد، نداریم تا در آن جا بتواند از حق فوتبال ایران دفاع كند. در لابی كاری و ساپورت افراد خیلی قوی هستیم و تنها می توانیم كارهای بزرگی برای اطرافیان مان انجام دهیم؛ یعنی خوب می توانیم یك نفر را به عرش ببریم یا به فرش بیاوریم كه اسم این كار ارتباطات شخصی است.

آدم با سوادی در كنفدراسیون فوتبال آسیا نداریم
وی اضافه كرد: همین آدم ها برای فوتبال ایران كاری انجام نمی دهند و به دنبال منافع شخصی هستند نه ملی. این كه میزبانی ها را از ما می گیرند و می گویند باید در كشور ثالث بازی كنید، یعنی آدم با سوادی در كنفدراسیون فوتبال آسیا نداریم تا برابر تصمیمات ظالمانه AFC بایستد و كاری كند و این هم به نوع چیدمان در فدراسیون و سازمان لیگ فوتبال ایران بر می گردد. چرا وقتی ایران در رنكینگ AFC، كشور اول است، كرسی ندارد كه بتواند دفاع كند؟ نداشتن چنین فردی، بزرگترین مشكل فوتبال ایران است.

در فدراسیون فوتبال، هر كسی سر جای خودش نیست
این مربی فوتبال اظهار داشت: در فدراسیون فوتبال، هر كسی سر جای خودش نیست؛ ۷۰، ۸۰ درصد آدم ها با لابی كاری می آیند و در نهایت اتفاقات ناگواری در سطح بین المللی برای ما رخ می دهد. چرا ایران با ۸۵ میلیون نفر جمعیت و داشتن چهار نماینده در لیگ قهرمانان آسیا، باید فدراسیون آن به این صورت باشد كه خیلی راحت AFC به خودش اجازه دهد كه در مورد ما تصمیم بگیرد و ما را از حق میزبانی مان محروم كند؟ این ظلم به مردم و فوتبال است و مسؤلان هم باید پاسخگو باشند.

نامه نمایندگان مجلس به AFC دردی را دوا نمی كند
وی با اشاره به نامه نمایندگان مجلس ایران به AFC هم عنوان كرد: این نامه دردی را دوا نمی كند و عمل كردن مهم می باشد. آیا ما كسی را در AFC داریم كه نسبت به آن ترتیب اثر دهد؟ این مهم می باشد و متاسفانه ما چنین افرادی را نداریم.

با تصمیم AFC روزهای سختی در انتظار فوتبال ایران است
ویسی اظهار داشت: با این تصمیم AFC روزهای سختی در انتظار فوتبال ایران است؛ تماشاگران و كشور ما از میزبانی ها محروم می شوند و برای بازی در كشورهای دیگر هم باید چندین برابر هزینه نماییم، ضمن این كه تیم های ما از نظر روحی روانی افت می كنند و تمام این تصمیم برای ما ضرر است. البته عده ای كه دوست دارند به ۲ كشور خارجی بروند هم می گویند چه اشكالی دارد كه بازی ها در كشور ثالث برگزار گردد.

اگر باشگاه های ایرانی پای تصمیم شان بمانند، خوب است
وی درباره تصمیم باشگاه های ایرانی برای انصراف از لیگ قهرمانان آسیا هم عنوان كرد: اگر پای تصمیم خودشان بمانند كه خوب است. البته نمی توانند پای تصمیم شان بمانند چونكه محرومیت دو سه ساله و جرائم خیلی سنگین برای باشگاه ها در بر خواهد داشت و فوتبال باشگاهی و جام حذفی را هم از دست می دهیم.
این مربی فوتبال با بیان این كه تصمیم AFC در مورد ایران، سیاسی است، اظهار داشت: چرا ما نباید در AFC فرد باسواد و با قدرت داشته باشیم؟ مشكل ما این است كه آدم های ما در فدراسیون تمركزشان روی مسایل ملی نیست.

مربیان خارجی با رفتارهایشان ما را لِه می كنند
وی همینطور با اشاره به وضعیت نامشخص سرمربی تیم ملی، عنوان كرد: مربی خارجی می آوریم و بندهای قرارداد او را درست نمی بندیم و بعد هم هر طور كه دوست دارد با ما رفتار و سلطه گری می كند و با رفتارهایش ما را لِه و كوچك می كند. من هر كسی سرمربی فوتبال ایران شود، از آن دفاع می كنم چونكه بحث تیم ملی مطرح است و وظیفه دارم از او دفاع كنم.

علی دایی بهترین گزینه برای تیم ملی است
ویسی اظهار داشت: در این برهه از زمان، از نظر من بهترین گزینه داخلی است. تیم ملی تنها یك مربی نمی خواهد و یك مدیر و اسم می خواهد و به نظرم، علی دایی بهترین گزینه برای تیم ملی است. مسؤلان هم بهتر است به دنبال گزینه های دیگر نباشند و وقت را بیشتر از این هدر ندهند. دایی، سرمایه ملی ما است و در همین ایران و در دسترس می باشد.1398/10/30
16:30:29
5.0 / 5
4229
تگهای خبر: بازی , باشگاه , تیم , تیم ملی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری