راه بر معترضین بسته نیست

جنجال در مجمع فوق العاده و رای به یك ابقا پرحاشیه در فوتبال سمنان

جنجال در مجمع فوق العاده و رای به یك ابقا پرحاشیه در فوتبال سمنان

بازی فوتبال: ایسنا/سمنان مجمع فوق العاده هیات فوتبال استان سمنان با حضور اعضای این مجمع با حضور عبدالكاظم طالقانی رئیس كمیته امور استان های فدراسیون فوتبال و محمدرضا كاشانی نماینده وزارت ورزش و جوانان در سمنان برگزار و اعضای مجمع فوق العاده رای به ادامه فعالیت رئیس هیات فوتبال این استان دادند.


با رای مجمع هیات فوتبال استان، این هیات كه مدتی است خبرساز شده و در كانون توجه خیلی از فعالان رسانه ای و اهالی فوتبال قرار دارد همچنان به فعالیت خود ادامه خواهد شد.
در این مجمع فوق العاده با رای اعضا، علی رضاعلی رئیس هیات فوتبال استان سمنان با 13 رای موافق و 7 رای مخالف همچنان سكاندار ورزش فوتبال استان خواهد بود.
به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا با وجود اینكه این مجمع با درخواست اعضا و با هدف بركناری رئیس فعلی هیات فوتبال استان سمنان برگزار شد، رضاعلی توانست بار دیگر اعتماد اعضای مجمع را جلب و در جایگاه خود ابقا شد.
برگزاری این مجمع با حواشی بسیار زیادی همراه بود، در ابتدای مجمع، بستن درب سالن به روی خبرنگاران رسانه های استان با وجود دعوت رسمی از اصحاب رسانه خبرساز شد و درانتها رای گیری، درگیری های كلامی و اعتراضات بعضی از فعالان این ورزش پرمخاطب و همین طور ارائه برخی اسناد در ارتباط با غیرقانونی بودن این انتخاب و اعتراض ها به تغییر رای بعضی از اعضای مجمع خبرساز شد.
راه بر معترضین بسته نیست
عبدالكاظم طالقانی رئیس كمیته امور استان های فدراسیون فوتبال درانتها با حضور در جمع خبرنگاران ورزشی نویس به برخی پرسش های آنان پاسخ گفت و وعده داد كه چنانچه نقض قانونی صورت گرفته باشد مراتب را از مجاری قانونی پیگیری كند.
رئیس كمیته امور استان های فدراسیون فوتبال همین طور اظهار داشت: هنوز فرصت اعتراض برای معترضان احتمالی وجود دارد و هركس اعتراضی دارد می تواند آنرا بوسیله قانونی پیگیری كند.
طالقانی با اشاره به نزدیك بودن اختتام این دوره هیات فوتبال اشاره كرد: با عنایت به اینكه بزودی فراخوان نام نویسسی از كاندیداهای ریاست هیات فوتبال استان اعلان می شودبهتر است كه كسانی كه می توانند منشا خدماتی به فوتبال استان شوند وارد میدان شوند.
وی یادآوری كرد: مجمع فوق العاده و رای گیری امروز به صورت قانونی برگزار شده و هر كس نیز كه اعتراضی به روند آن دارد باید بوسیله راه های پیش بینی شده در قانون اقدام نماید.
وی با اذعان به اینكه راه اعتراض هنوز باز است اضافه كرد: اعضای مجمع در زمان تعیین شده می توانند اعتراض خودرا اعلام و پیگیری كنند.
طالقانی با اشاره به اینكه بر طبق اساسنامه دو پنجم اعضای مجمع می توانند درخواست برگزاری مجمع فوق العاده كنند اظهار داشت: البته در قانون استیضاح رئیس هیات فوتبال نیز پیش بینی شده اما رای لازم برای آن رای یك سوم مجمع است كه در مورد درخواست مجمع استان سمنان صدق نمی كند.
رئیس كمیته امور استان های فدراسیون فوتبال در پاسخ به پرسش یكی از خبرنگاران كه مدعی بود رئیس كمیته امور استان های فدراسیون با هدف تاثیر بر آراء با امضا كنندگان درخواست تماس حاصل كرده افزود: بنده تنها با چند نفر از امضا كنندگان تماس گرفتم كه آنهم بر طبق وظایف قانونی خود و با هدف تایید صحت امضاءها بوده است.
وی با اشاره به اینكه اگر درباب فرد منتخب مشكل قضایی وجود داشته باشد معترضان می توانند آنرا به كمیته اخلاق فدراسیون بدهند اضافه كرد: هرگونه بحثی در این ارتباط در صلاحیت كمیته تخصصی اخلاق است و مطمئنا چنانكه مشكلی وجود داشته باشد حتما پیگیری می شود.
این مقام مسوول در پاسخ به پرسشی درباب مشكل رئیس فعلی هیات فوتبال استان و عدم اعطای دسته چك به وی از طرف بانك ها اظهار داشت: برای این مشكل یك راه قانونی وجود دارد و چك می تواند به نام نایب ریس و یا فرد دیگری كه معرفی می شود صادر شود. فدراسیون پیگیر این مشكل است و در آینده رفع می شود.
طالقانی همین طور در پاسخ به پرسشی درباب منع باشگاه داری روسای هیات های فوتبال استانها اظهار داشت: چنین منعی وجود دارد. البته در بعضی استانها به جهت اینكه سهمیه استانها در لیگ های مختلف نسوزد راه های قانونی برای آن پیش بینی شده است. البته رئیس هیات فوتبال استان سمنان نیز مشمول این قانون است و از نظرز قانونی نمی تواند همزمان با ریاست هیات باشگاه داری كند.
من به دنبال منافع فوتبال ام
مدیركل ورزش و جوانان استان با اشاره به اینكه اختلافات بوجودآمده در هیات فوتبال این استان محدود به دوره مدیریت وی نیست اظهار داشت: این مشكل در دوره دو مدیركل پیشین نیز وجود داشته و از همین رو من در بدو ورود از رضاعلی رئیس هیات فوتبال خواستم با گفتگو با معترضان به بازگشت آرامش به فوتبال استان كمك نماید.
مجتبی جانعلی با اشاره به اینكه رئیس هیات فوتبال استان متاسفانه به این سفارش توجهی نكرد اضافه كرد: برای رشد و اعتلای فوتبال در استان بیشتر از هر چیز به آرامش نیاز است.
وی با اشاره به اینكه من بعنوان مدیركل ورزش استان به دنبال منافع فوتبال هستم نه افراد اشاره كرد: سوابق مدیریتی من در اداره كل ورزش تهران، پرسپولیس و... نشان میدهد كه به دنبال كارهای كارشناسی و احترام به پیشكسوتان و كارشناسان بودم.
هیات فوتبال فاقد دسته چك است!
جانعلی در پاسخ به برخی انتقادها درباب عدم كمك به فوتبال با تایید فاقد دسته چك بودن هیات فوتبال این استان به سبب برخی مشكلات رئیس هیات اشاره كرد: وقتی كه یك هیات فوتبال فاقد دسته چك است چگونه می توان به فوتبال كمك كرد؟!.
مدیركل ورزش و جوانان استان با انتقاد از برخی عدم همراهی ها اظهار داشت: متاسفانه آرامش لازم بر فضای فوتبال استان حاكم نیست و تا زمانی كه این آرامش نباشد اتفاق چندانی نخواهد افتاد.
وی با اشاره به تاثیر اختلاف ها بر سرنوشت فوتبال این استان افزود: چرا وقتی با تلاش زیاد یك اسپانسر برای فوتبال استان میآید به شكلی عمل می شود كه وی را فراری دهند؟!.
به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا تا برگزاری هیات فوتبال استان سمنان زمان زیادی نمانده و مقرر است در آینده نزدیك فراخوان آن اعلان شود.1398/10/11
23:45:23
5.0 / 5
4576
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری