درخشان با انتقاد از مدیران فوتبال:

اگر پول مربی خارجی ندارید، از ایرانیها استفاده كنید

اگر پول مربی خارجی ندارید، از ایرانیها استفاده كنید

بازی فوتبال: یك پیشكسوت فوتبال شكایت بازیكنان و مربیان ایرانی در دادگاه های بین المللی برای دریافت مطالبات شان را اقدام مفیدی نمی داند.


حمید درخشان، بازیكن و سرمربی پیشین پرسپولیس در گفت و گو با ایسنا، درباره عقد قرارداد با مربیان و بازیكنان خارجی در شرایط فعلی فوتبال ایران اظهار داشت: باشگاه ها وقتی مربی خارجی به خدمت می گیرند باید توجه داشته باشند كه آیا می توانند از پس خواسته های وی برآید یا نه؛ تا از بروز مشكلاتی كه بتازگی برای خارجی ها در فوتبال ما صورت گرفته، جلوگیری شود. این مسائل در نهایت می تواند مشكلات زیادی و چالش های دیگری برای باشگاه ایجاد كند كه تمام افراد در باشگاه از هیات مدیره تا اعضای تیم را درگیر می كند. ما باید در فوتبال حرفه ای طوری رفتار نماییم كه مشكلاتی برای مان ایجاد نشود و از این چالش ها دور بمانیم.
وی در پاسخ به این پرسش كه چرا مربیان و بازیكنان ایرانی برای دریافت مطالبات شان بوسیله قانون اقدام نمی كنند؟ اظهار داشت: مربیان ایرانی و بازیكنان ایرانی در این شرایط معمولا مظلوم واقع می شوند و از آن جا كه قدرت اجرایی خیلی بالایی ندارند، نمی توانند به پول خود برسند. ولی خارجی ها سریعا به فیفا شكایت می كنند و بوسیله فیفا پیگیر دریافت پول خود می شوند؛ تصمیمی كه در نهایت همانطور كه این روزها شاهد آن هستیم به محرومیت و كسر امتیاز از تیم ها منجر می شود كه این اتفاق خوبی برای فوتبال ما نیست و فوتبال ما را زیر سوال می برد. مدیران باشگاه ها و افراد تصمیم گیرنده در این مورد باید طوری برنامه ریزی كنند كه با جذب مربی خارجی بتوانند مطالبات او را تمام و كمال پرداخت كنند وگرنه از مربیان ایرانی در تیم های خود استفاده كنند و به داخلی ها بهای بیش تری داده شود.
با عنایت به این كه شكایت از باشگاه ها در دنیا امری طبیعی و لازم است اما درخشان این اقدام برای ایرانیها را كار سختی دانست و درباره دلیلهای آن اظهار داشت: ایرانیها مسائل عاطفی را به كار خود وارد می كنند و همین سوژه آنها را از چنین رفتاری باز می دارد و نكته دیگر هم هزینه بالای شكایت در AFC یا FIFA است. ولی به نظر من چرا نباید چنینی كاری صورت گیرد چون موجب دلخوری سایرین می شود. به نظرم باید این مشكل را ریشه یابی نماییم و در امتداد تغییر آن قدم برداریم. در فوتبال حرفه ای چنین مسائلی پیش پا افتاده است و ما باید طوری رفتار نماییم كه از شروع كار درگیر چنین مشكلاتی نباشیم.
او درباره مشكلات قرارداد سرمربی تیم ملی و حاشیه های به وجود آمده بعد از آن اظهار داشت: اگر فدراسیون فوتبال در بستن قرارداد گرفتار خطا می شود نباید باشگاه ها هم از او پیروی كنند. كسانی كه قرارداد می بندند باید حقوق دانان خوب و با دانشی باشند. در هیچ یك از كشورهای اطراف چنین مشكلاتی وجود ندارد و این تنها مشكل ماست كه باید با استفاده از راهكارهای صحیح به حل آن بپردازیم.
منبع:

1398/10/04
14:44:57
5.0 / 5
4283
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری