سرمربی سابق پرسپولیس نامزد هدایت آمریكا

قطبی: مربیگری در پرسپولیس سخت تر از منچستر است

قطبی: مربیگری در پرسپولیس سخت تر از منچستر است

به گزارش بازی فوتبال افشین قطبی درباره بازی حساس ایران و آمریكا در جام جهانی و مربیگری در لیگ ایران به صحبت پرداخت.


به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا و به نقل از گاردین، در این كه امكان دارد افشین قطبی موفق ترین مربی آمریكایی حال حاضر باشد، تردید وجود دارد ولی با در نظر گرفتن تجارب مختلف مربیگری قطبی، یك احتمال وجود دارد و آن هم بازگشت این مربی به آمریكا برای مربیگری است.
۲۱ سال از زمانی كه او بعنوان یكی از اعضای تیم ملی آمریكا و كادر استیو سامپسون به فرانسه رفت می گذرد؛ جایی كه آمریكا، كشوری كه او از ۱۳ سالگی در آن بوده است برابر كشوری كه در آن به دنیا آمده یعنی ایران با نتیجه ۲ بر یك شكست خورد.
با بالارفتن تحریم های آمریكا، حالا هم در صورتیكه دو كشور برابر هم به میدان بروند به همان اندازه سال ۹۸ دیدار سیاسی را شاهد خواهیم بود. قطبی در حالیكه خیلی تمایل به گفتن نداشت به گاردین اظهار داشت: این چشم انداز سیاسی در زندگی روزمره ایرانیان تأثیر گذاشته است. سیاست همیشه در فوتبال بوده است. ما تلاش می نماییم تا این مسئله را همیشه از ورزش كنار بگذاریم.
او درباره بازی حساس ایران و آمریكا در جام جهانی اظهار داشت: من فكر می كنم این بازی برای ایرانیان بیشتر از آمریكایی ها حائز اهمیت بود. ما درباره این بازی یك روز قبل با بازیكنان صحبت كردیم. آنها نفهمیده بودند این دیدار تا چه اندازه مهم می باشد. نه تنها برای بازیكنان بلكه برای هواداران و همه در ایران حتی دولت.
دولت در تهران هیچ وقت از فوتبال دور نبوده است و بعید است آنها ندادند كه افشین قطبی سرمربی ایران در سال های ۲۰۰۹ تا ۲۰۱۱ با سونیل گولاتی، رئیس فدراسیون فوتبال آمریكا درباره یك بازی دوستانه با ایران صحبت كرده است. البته بعید است به این زودی ها این اتفاق رخ دهد و شاید جام جهانی ۲۰۲۶ كه آمریكای بسیاری از بازی ها را میزبانی می كند، نزدیك ترین فرصت برای بازی دوستانه ایران و آمریكا باشد. قطبی مطمئن است ایران به آن جام جهانی صعود خواهد نمود و هواداران زیادی از ایران در كنار تیم ملی خواهد بود. قطبی با ادامه صحبت های خود اظهار داشت: بطور قطع ایرانی های زیادی اینجا از تیم ملی فوتبال استقبال خواهند كرد خصوصا وقتی كه مردم آمریكا بدانند مردم ایران به خاطر تحریم ها عذاب كشیدند.
قطبی می داند امكان دارد در آن جام جهانی سرمربی آمریكا باشد. شكست تحقیر آمیز آمریكا برابر كانادا و راه نیافتن به جام جهانی ۲۰۱۸ سبب شده است تا قطبی را یك نامزد برای هدایت آمریكا بدانیم. قطبی در همین رابطه اظهار داشت: فدراسیون شاید افرادی را به كار گرفته است كه با كار در تیم ملی آشنایی ندارند و از تجربه لازم هم بهره مند نیستند. یك فرایند یادگیری الان در تیم ملی آمریكا وجود دارد.
پرسپولیس با قطبی توانست در هفته آخر و دقیقه آخر با گلی كه سپهر حیدری وارد دروازه سپاهان كرد قهرمان لیگ ایران شود. قطبی اظهار داشت: آن قهرمانی واقعا یك اتفاق بزرگ و جادویی بود. در عین حال بازی های سیاسی زیادی خارج از بازی فوتبال وجود داشت. در پرسپولیس یك جلسه محرمانه داشتیم و مفاد آن خیلی زود در رسانه ها می پیچید. مربیگری در پرسپولیس شاید از مربیگری در منچستریونایتد سخت تر است.1398/09/27
15:19:02
5.0 / 5
4270
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری