وحید هاشمیان:

كاش حواشی تیم ملی پس از بازی با عراق اتفاق می افتاد نه قبلش

كاش حواشی تیم ملی پس از بازی با عراق اتفاق می افتاد نه قبلش

به گزارش بازی فوتبال كادر فنی تیم ملی می گوید حواشی به وجود آمده درباره قرارداد مارك ویلموتس در زمان نامناسبی به وجود آمد.


به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، وحید هاشمیان درباره حواشی كه برای تیم ملی به وجود آمد اظهار داشت: به نظر من حتی اگر دیدار با عراق را می بردیم، حواشی كه برای ویلموتس به علت قراردادش بعد از این بازی به وجود آمده بود، باز هم پیش می آمد، تا جایی كه من بعنوان یكی از اعضای كادر فنی آگاه هستم، ایران یك بودجه ای در فیفاد داشت و روی آن برای پرداخت حقوق ویلموتس حساب كرده بود اما با عنایت به تحریم ها فراهم كردن این پول سخت شد.
وی افزود: به علت تحریم ها پرداخت قرارداد ویلموتس برای فدراسیون فوتبال ایران سخت شد و زمان پرداخت قرارداد كمی طول كشید در سوی دیگر هم شاید ویلموتس فكر كرده بود كه ما نمی خواهیم پول او را بدهیم. در هر صورت جای این حواشی پیش از بازی با عراق نبود. قرار بود اردوی ایران چهارشنبه شب و یك هفته پیش از بازی با عراق برگزار گردد اما می دانستیم كه برخی از بازیكنان، شنبه، یك شنبه و دوشنبه بازی دارند و پیوستن آنها به اردوی تیم ملی دور از دسترس است. كاش این اتفاقات پس از بازی با هنگ كنگ یا پس از بازی با عراق می افتاد. حواشی برای تیم ملی به وجود آمد كه من بعنوان عضوی از كادر فنی خبر نداشتم كه آیا ویلموتس به ایران می آید؟ یا جلسه آنالیز چه زمانی برگزار می شود؟
هاشمیان اضافه كرد: به نظر من عملكرد تیم ملی و كادر فنی كه من عضو آن هستم باید توسط كارشناسان آنالیز شود و بازیكنان هم باید توسط كادر فنی بررسی شوند تا درباره آنها تصمیم بگیرند. امیدوارم این حواشی و اتفاقات و مشكلات كادر فنی زودتر حل شوند.
او درباره وضعیت فعلی تیم ملی در بازیهای مقدماتی جام جهانی و جام ملتهای آسیا، اظهار داشت: واقعیت این است كه شرایط تیم ملی ما در جدول در حد و لیاقت فوتبال ایران نیست، انتقادها از تیم ملی به حق است و ما باید جایگاهمان بسیار بالاتر و بهتر باشد.
هاشمیان در پاسخ به این سؤال كه كمك های كادر فنی با چه سلسله مراتبی به ویلموتس داده می شد و آیا این كمك ها در لحظات بحرانی مورد استفاده قرار می گرفت یا نه اظهار داشت: بهتر است سوال را از اینجا شروع نماییم. از نظر بنده در اغلب جاهای دنیا همیشه سرمربی تیم ملی درباره آن تیم معمولا یك روز پیش از هر بازی، یك روز پس از هر بازی و حداقل ماهی یك مرتبه و یا دوماهی یك مرتبه كنفرانسی می سازند و سوالاتی كه وجود دارد از سرمربی پرسیده می شود. معمولا هم یك كمك مربی یا بازیكن هم همراه خودش به این كنفرانس می برد. بنده به سوالاتی می توانم پاسخ بدهم كه در حد مربی تیم ملی باشد. اگر در ماه های گذشته مصاحبه ای نكره ام دلیلش این بوده كه منتظر بودم ویلموتس مصاحبه كند و بعد من صحبت كنم. چون اصلا درست نیست كه یك مربی بیشتر از سرمربی درتلویزیون و رسانه حاضر شود. باید این سلسه مراتب حفظ شود. اگر من كم مصاحبه می كردم به علت اطلاعت كم و یا مخفی كردن مطالب نبوده است، بلكه منتظر یك فرصت بودم تا پس از انتهای این چهار بازی به سوالاتی كه در حد كادر فنی و كمك مربی است جواب دهم.
مربی تیم ملی درباره وظایف خود در تیم ملی اظهار داشت: یكی از مشكلاتی كه ما داشتیم، ارتباط كم مربیان داخلی باهم بود. اگر می توانستیم مربیان لیگ را ملاقات نماییم كار خیلی آسان تر می شد. بنابر این یكی از وظایف بنده دیدن بازی های لیگ بود تا عملكرد بازیكنان حاضر در تیم ملی، بازیكنان جوان و با استعداد لیگ و بازیكنانی كه شرایط حضور در تیم ملی را دارند را بررسی كنم. پس از بازی هایی كه به استادیوم می رفتم و یا از راه تلویزیون مشاهده می كردم، یك فهرست درست كردم. تمام این وظایف را باید به تنهایی انجام می دادم. پس از این كارها بازیكنانی كه خوب بازی می كردند و می توانستند در تیم ملی حاضر شوند را به ویلموتس معرفی می كردم اما زمان كمی برای دعوت كردن این بازیكنان داشتیم چون كه ویلموتس دو یا سه روز پیش از تمرین تیم می آمد و بعدش می رفت و حضور بعدی تا تمرین آینده طول می كشید. دیگر وظیفه من برای تمرین دادن بود و مواقعی كه لازم بود بازیكنان را برای تمرین به دست من می سپرد. بخشی از كارها هم به كمك دیگر خود یعنی فریرا داده بود. یك آنالیزور هم قرار بود با ویلموتس بیاید كه به دلیل سن زیاد خود حاضر به سفر كردن نبود. بنابر این آنالیز تیم را هم به فریرا سپردند.
هاشمیان همینطور درباره نفرات تیم اضافه كرد: ویلموتس یك فهرست را بر مبنای شناختی كه از فوتبال ایران پیدا كرده بود به من و فریرا می داد و نظرات ما را می پرسید و در آخر سرمربی تیم بازیكنان نهایی را انتخاب می كرد. در بازی ها فریرا روی سیستم كلی تیم حریف نظارت داشت و من روی سیستم دفاعی تیم مقابل. از نظر حرفه ای و اخلاقی درست نیست كه پشت سر او حرف بزنم.
او در ادامه درباره استفاده ویلموتس از سفارش های كمك های خود در بازی مقابل عراق اظهار داشت: در بازی با عراق ما دوتعویض الزامی انجام دادیم و شرایط خوبی نداشتیم و در دقیقه ۷۵ به ویلموتس گفتم كه مسعود شجاعی امكان گرفتن كارت زرد دوم را دارد. ویلموتس گفت ما دو تعویض انجام داده ایم و اگر تعویض دیگری نماییم امكان دارد اتفاق بدی بیفتد و دیگر امكان تعویض نداشته باشیم. این قابل پیشبینی نبود. بازیكنان دیگری هم در زمین بودند كه كارت زرد داشتند. اینچنین نیست كه ما در داخل زمین این اتفاقات را نمی دیدیم و باقی آدم ها از بیرون از زمین می دیدند. كادر فنی به تمام این اتفاقات اشراف داشت.1398/09/15
21:40:06
5.0 / 5
4373
تگهای خبر: استادیوم , بازی , بازیكن , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری