بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران

بزرگترین خسارت تاریخ فوتبال ایران

بازی فوتبال: «اگر ادعای قاضی زاده هاشمی، مدیربرنامه ویلموتس و حرف های برخی مدیران عالی رتبه ورزش را كه خارج از مصاحبه عنوان كرده اند، ملاك قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران شمرده می شود.»به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، در سرمقاله پنجشنبه روزنامه ایران ورزشی به قلم «آرمن ساروخانیان» می خوانیم: «در تاریخ ۲۴ اردیبهشت برای خبر توافق ویلموتس با فدراسیون فوتبال تیتر «شكلات تلخ بلژیكی» را انتخاب كردیم و پرسیدیم: «این همان مربی برندی است كه تاج قولش را داده بود؟» در این گزارش با عنایت به كارنامه نه چندان خوب ویلموتس تردیدهایی را درباره احتمال موفقیت این مربی در تیم ملی مطرح كردیم.

كمتر از ۷ ماه بعد از این انتخاب كه با شعار «فوتبال هجومی» همراه بود، فدراسیون چاره ای جز فسخ قرارداد پیدا نكرد و حالا باید همه چیز از نو شروع شود. مانورهای تبلیغاتی روزهای اول، بعد از غیبت های ویلموتس و شكست مقابل بحرین و عراق جایش را به بیانیه های گنگی داده كه در آن نمی توانید پاسخی برای خشم و ناامیدی هواداران پیدا كنید.

فرآیند انتخاب جانشین مربی بلژیكی هم در سكوت پیش می رود و فدراسیون خودش را مقید به اطلاع رسانی شفاف نمی داند؛ همانطور كه خبر فسخ قرارداد ویلموتس را روز گذشته نه سایت فدراسیون فوتبال كه خبرگزاری مهر اعلام نمود.

فسخ ویلموتس اما تنها خبر جنجالی ۲۴ ساعت اخیر فوتبال ایران نبود. در نخستین ساعات روز قاضی زاده هاشمی، عضو كمیسیون ورزش مجلس در یك برنامه تلویزیونی ادعا نمود كه دستمزد سالانه ویلموتس سه میلیون دلار در سال بوده است. قبل از این مدیر برنامه ویلموتس هم با اشاره به اقساطی كه به این مربی پرداخت شده ناخواسته رقم قرارداد را لو داده بود كه مشابه همین رقم بود. در این شرایط تكذیبیه فدراسیون فوتبال كه ساعتی بعد انتشار یافت، كمتر كسی را متقاعد كرد كه قرارداد ویلموتس كمتر از این بوده است. پس اگر ادعای قاضی زاده هاشمی، مدیر برنامه ویلموتس و حرف های برخی مدیران عالی رتبه ورزش را كه خارج از مصاحبه عنوان كرده اند، ملاك قرار بدهیم، انتقال ناموفق ویلموتس با این رقم سنگین بزرگ ترین خسارت تاریخ فوتبال ایران شمرده می شود.

مسئول اصلی ناكامی اخیر تیم ملی فدراسیون فوتبال است كه با آگاهی از جدایی كی روش بعد از جام ملت های آسیا و فرصت طولانی كه برای انتخاب جانشین داشته، سراغ مارك ویلموتس رفته و حاضر شده چنین مبلغی برای او بپردازد.

از فدراسیون فوتبال كه در روز ورود ویلموتس نشست خبری پر سر و صدایی برگزار كرد، انتظار می رود حالا هم شفاف باشد و درباره چند ابهام بزرگ درباره نیمكت تیم ملی پاسخ بدهد: انتخاب ویلموتس با چه معیارهای فنی بوده و چه كسانی در این انتخاب نقش داشته اند؟ رقم قرارداد ویلموتس بر چه مبنایی تعیین شده؟ جزئیات فسخ قرارداد مربی بلژیكی چیست؟ در انتخاب سرمربی جدید تیم ملی چه ملاحظاتی در نظر گرفته می شود و تصمیم نهایی با چه كسی است؟»

منبع:

1398/09/14
13:27:09
5.0 / 5
4191
تگهای خبر: برنامه , تیم , تیم ملی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری