مراقب باشید آقای گل محمدی!

مراقب باشید آقای گل محمدی!

به گزارش بازی فوتبال «در حاشیه جهنمی كه برای كالدرون ساخته اند اما، بحث پیدا كردن جانشین او هم حسابی داغ است. تكلیف برانكو كه روشن است و بسیار بعید به نظر می آید كار بازگشت او به تیم ملی سرنگیرد. مربی خارجی هم قصه های خاص خودش را دارد؛ هم زمان بر و پرهزینه است و هم تضمینی برای موفقیت او وجود ندارد. در این بین امكان دارد برخی نگاه ها به سمت مربی داخلی و به خصوص چهره ای مثل یحیی گل محمدی چرخیده باشد؛ سرمربی فعلی شهر خودرو كه با این تیم عملكرد موفقیت آمیزی داشته است.»



به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، روزنامه همشهری نوشت: «مدت هاست كه در باشگاه پرسپولیس هیچ كس - مطلقا هیچ كس - پشت گابریل كالدرون نایستاده. اساسا طوری با او رفتار می كنند كه انگار پیرمرد مزاحم است و هر چه زودتر باید كلكش كنده شود. این كه او مربی خوبی است یا نه یك بحث جداست اما به اندازه سر سوزن جای تردید وجود ندارد كه رفتار مسؤلان باشگاه در قبال مربی آرژانتینی هیچگاه حرفه ای و حتی جوانمردانه نبوده است. كالدرون كه به شكل عجیب و بی سابقه ای از جانب رسانه ها و پیشكسوتان «سلاخی» می شود، به شدت محتاج حمایت باشگاه است اما هفته هاست كه همه می دانند در خود ساختمان پرسپولیس هم آقایان منتظر جور شدن بهانه برای اخراج مربی آرژانتینی هستند. در این مورد «زمان» همه چیز را روشن خواهد نمود. روز افشای حقایق زیاد دور نیست.

در حاشیه جهنمی كه برای كالدرون ساخته اند اما، بحث پیدا كردن جانشین او هم حسابی داغ است. تكلیف برانكو كه روشن است و بسیار بعید به نظر می آید كار بازگشت او به تیم ملی سرنگیرد. مربی خارجی هم قصه های خاص خودش را دارد؛ هم زمان بر و پرهزینه است و هم تضمینی برای موفقیت او وجود ندارد. در این بین امكان دارد برخی نگاه ها به سمت مربی داخلی و به خصوص چهره ای مثل یحیی گل محمدی چرخیده باشد؛ سرمربی فعلی شهر خودرو كه با این تیم عملكرد موفقیت آمیزی داشته است. ابتدای فصل پرسپولیسی ها خیلی تلاش كردند او را روی نیمكت تیم شان بنشانند اما یحیی پیش از رفتن برانكو قراردادش را با شهر خودرو تمدید كرده بود، ازاین رو انتقال او به تهران میسر نشد. در نتیجه پرسپولیسی ها كالدرون را آوردند و حالا هم با عزم جزم در حال سرنگون كردن این مربی هستند. درست در همین شرایط ناگهان شاهد ابراز ناراحتی های مكرر گل محمدی نسبت به شرایط تیم شهر خودرو هستیم. یحیی كه فصل گذشته كاملا آرام و بی حاشیه كارش را می كرد و برای شهر خودرو سهمیه آسیایی هم گرفت، حالا با شیب تند در حال انجام مصاحبه های روز افزون ضد كادر مدیریتی باشگاه است؛ یك روز خبر قهرش از مشهد می رسد، یك روز ضد اطرافیان مالك باشگاه موضع می گیرد و یك روز هم از نبودن لباس گرم برای بازیكنان نیمكت نشین گله می كند.

مجموعه این مسائل سبب شده خیلی ها فرضیه جدایی گل محمدی از شهر خودرو و كوچ او به تهران برای جانشینی كالدرون را جدی بگیرند. خیلی ساده و یك خطی اش این است كه می گویند یحیی امكان دارد قصد داشته باشد با این رفتارها آن قدر مدیران شهر خودرو را كلافه كند تا سرانجام به حضور وی در پرسپولیس رضایت بدهند. ما كه از دل آدم ها خبر نداریم و نیت خوانی هم نمی نماییم اما اگر فقط یك درصد چنین احتمالی وجود داشته باشد، وظیفه داریم آخر و عاقبت یك ماجراجویی مشابه را به جناب گل محمدی یادآوری كنیم؛ مبحث به میانه های نیم فصل اول لیگ دوازدهم مربوط می شود؛ روزهایی كه وی در عین موفقیت، صبای قم را به بهانه «قلب درد» رها كرد، بعنوان دستیار مانوئل ژوزه به پرسپولیس آمد و بین دو نیم فصل جانشین او شد. از همان روز اول هم مشخص بود آن بار كج به مقصد نمی رسد و البته نرسید. هنوز آن قدر از آن فصل دور نشده ایم كه وقایع حیرت انگیزش فراموش شده باشد؛ نتایج پرنوسان در لیگ و تراژدی باخت به سپاهان در فینال جام حذفی. آن روزها «آه صبا» بیشتر از هر چیز دیگری در نوع رابطه یحیی با مهدی مهدوی كیا متبلور بود؛ اسطوره ای كه لجبازی اعجاب انگیز گل محمدی اشكش را روی آنتن زنده تلویزیون درآورد و خداحافظی غریبانه اش را به یكی از تلخ ترین قاب های تاریخ فوتبال ایران تبدیل كرد. كاش همه این بدگمانی ها وهم و خیال باشد، كاش یحیی به تكرار این آزمون شكست خورده فكر نكند و اگر روز گذشته از آه صبا نترسید، امروز نگران آه هواداران مشهدی باشد. كاش اگر او نیمكت پرسپولیس را حق خودش می داند، یك روز این حق را از طریق درست و حرفه ای اش بگیرد. شاید طول بكشد اما این بردباری ارزش اش را دارد.

یحیی فقط به خوزستان می بازد

شهرخودرو در هفته ای كه به نظر نمی رسید كار سختی برای امتیاز گرفتن و حفظ صدرنشینی داشته باشد، در خانه خودش مغلوب شد و به راحتی رتبه اول را از دست داد. تیم یحیی گل محمدی دومین شكست فصل را هم در خانه خودش متحمل شد و جالب این كه این باخت هم مثل باخت قبلی مقابل یك تیم خوزستانی رقم خورد. شهرخودرو در هفته چهارم به فولاد باخته بود و این دفعه هم به نفت آبادان در خانه خودش باخت. جالب تر این كه شكست و حذف شهرخودرو در جام حذفی هم مقابل نفت مسجدسلیمان و در مشهد اتفاق افتاده بود؛ یعنی ۳تیم خوزستانی در مشهد ۳شكست با نتیجه مشابه یك بر صفر به شهرخودرو تحمیل كردند. تیم یحیی با این شكست ۲۳امتیازی باقی ماند و به رتبه دوم سقوط كرد و نفت آبادان هم با ۱۹امتیاز یك مرتبه دیگر با فولاد و پرسپولیس هم امتیاز شد. از نكات مهم این بازی، باز شدن دروازه مهدی رحمتی بود كه پس از ۶۶روز صورت گرفت. ركورد گل نخوردن رحمتی با این گل روی ۵۳۵دقیقه متوقف ماند و او قادر به شكستن ركورد مظاهری و نیازمند نشد.»




1398/09/10
21:03:49
5.0 / 5
4323
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری