به استقلال استراماچونی احترام بگذارید!

به استقلال استراماچونی احترام بگذارید!

به گزارش بازی فوتبال «بعد از شروعی تلخ در آغاز لیگ و از دست دادن چند امتیاز در آخرین ثانیه های بازی كه سبب شد هواداران رقیب به طعنه آنرا «استراتایم» لقب بدهند، استقلال حالا رقیب می طلبد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، احسان محمدی در عصر ایران نوشت: «از دیدار نساجی قائمشهر مقابل استقلال تهران بعدها احتمالاً عكس استراماچونی بیشتر از دو گل علی كریمی و مهدی قائدی در یادها بماند؛ آنجا كه با انگشت لوگوی باشگاه استقلال را از روی گرمكن ورزشی اش به كمك داور بازی نشان داده است. گفته شد او خواسته به داور یادآوری كند كه باید «احترام» این باشگاه قدیمی را نگه دارند.

این هشتمین پیروزی پیاپی آبی های تهران است. آنها با سرمربی ایتالیایی شان بیرحمانه به پیش می تازند و حالا پس از هزار و چند روز، بالاتر از قرمزها در جدول ایستادند. پس از شروعی تلخ در آغاز لیگ و از دست دادن چند امتیاز در آخرین ثانیه های بازی كه سبب شد هواداران رقیب به طعنه آنرا «استراتایم» لقب بدهند، حالا رقیب می طلبند.

در فوتبال كم گل ایران، زدن ۲۳ گل در یازده بازی یعنی لذت فوتبال. تا قبل از آغاز این هفته، تقریباً ۵۰ درصد بازی های لیگ كمتر از دو گل داشت! یك ركورد ناخوشایند جهانی! برای آن كه درخشش فاز هجومی استقلال بیشتر آشكار شود، كافی است به تعداد گل های زده رقیبان نگاه نماییم. شهر خودروی صدرنشین فقط ۱۰ گل به ثمر رسانده، سپاهان ۱۳ گل، پرسپولیس و تراكتور ۱۱ گل.

البته استقلال به همان اندازه كه در خلق موقعیت و گلزنی موفق است، كارنامه خوبی در خط دفاعی ندارد. آنها ۱۰ گل خورده اند و در بازی مقابل نساجی هم به حریف موقعیت های زیادی دادند؛ اتفاقی كه امكان دارد در مقابل حریفان بزرگ تر برای آنها گران تمام شود.

كسب این پیروزی از آن جهت حائز اهمیت بود كه علاوه بر حفظ روند پیروزی ها پس از تعطیلات، مقابل تیمی به دست آمد كه در خانه و پیش چشم هواداران سخت می جنگند. این هم از طنزهای فوتبال ایران است كه بازی روی چمن مصنوعی برگزار گردید. در شمال كشور كه اگر شب كفش هایتان را بیرون بگذارید امكان دارد بامداد در آنها چمن سبز كرده باشد، سال هاست كه هواداران حسرت یك زمین چمن واقعی دارند. تنها نقطه سر سبز ایران، زمین چمن ندارد! یعنی واقعاً با این همه ادعایمان در علم و دانش و گونی گونی مقاله علمی و خروار خروار پژوهش و تحقیق نمی توانیم یك زمین چمن بسازیم؟

مهدی قائدی، مهاجم استقلال هم به روند گلزنی اش ادامه داد و حالا با پنج گل در رتبه دوم بهترین گلزنان لیگ قرار دارد. استراماچونی به او اعتقاد دارد و دیگر یك بازیكن ذخیره نیست كه ۱۰ دقیقه انتهای بازی وارد زمین شود و همه از او انتظار معجزه داشته باشند. از تك موقعیت هایش خوب استفاده می نماید و پیراهن شماره ۱۰ حالا به تنش زار نمی زند. او یكی از امیدهای اصلی ما در تیم امید است؛ جایی كه اتفاقاً انتظار معجزه داریم!

استقلالی ها پس از پیروزی درخشان مقابل تراكتور كه به نظر آنها را به خودباوری برای قهرمانی رساند، حالا چشم به دیدار مهم دیگری با سپاهان دارند؛ جایی كه خیلی ها معتقدند عیار واقعی آنها سنجیده می شود. اصفهان هیچگاه به اندازه قائمشهر با آبی ها مهربان نیست و امیر قلعه نوئی نیروی هوایی اش را به خط كرده است؛ مسابقه ای كه می تواند یكی از زیباترین بازی های فصل باشد، اگر حواشی بر متن غلبه نكند.»
1398/09/05
15:03:45
5.0 / 5
4381
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری