اینیگو والنسیا عنوان كرد:

پرسپولیس، رئال مادرید ایران است

پرسپولیس، رئال مادرید ایران است

به گزارش بازی فوتبال مربی اسپانیایی تیم فوتبال پرسپولیس با ابراز رضایت از حضورش در ایران اظهار داشت: پرسپولیس رئال مادرید ایران است و تهران هم مرا یاد بارسلونا می اندازد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، اینیگو والنسیا، مربی بدنساز پرسپولیس كه برای انجام برخی كارهای شخصی از تعطیلات لیگ بهره برده و به اسپانیا رفته، مصاحبه ای مفصل با روزنامه ایالت ناوارا انجام داده و در آن از تجربه كار در پرسپولیس و نظرش درباره زندگی در ایران صحبت كرده است.
گزیده ای از این مصاحبه را می خوانید:
* در تابستان خواكین از فرصت مربیگری در ایران به من گفت. قبل تر وقتی كه سرمربی تیم تودلانو بودم پیشنهاد كار در مصر به من شد اما من به دلایلی آنرا رد كرده بودم. دقیقا روز 30 ژوئن بود كه خواكین به من گفت "پیشنهادی با این شرایط برای كار در ایران آمده؛ اگر دوست داری با هم برویم. همین امشب باید پرواز كنیم". من فرصت زیادی برای فكر كردن نداشتم. خیلی زود با همسرم مشورت كردم و تصمیم گرفتم پیشنهاد پرسپولیس را قبول كنم. پیشنهاد پرسپولیس هم از نظر ورزشی و هم از نظر مالی طوری بود كه نمی توانستم آنرا رد كنم.
* پرسپولیس، رئال مادریدِ ایران است. تیمی با بیشترین هوادار در ایران كه در فضای مجازی هم طرفداران بی شماری دارد. ما باید جلوی 60 یا 70 هزار تماشاگر بازی نماییم. من سرمربی تیم تودلانو بودم و با احترام به جایی كه قبلا در آن بودم، آمدن به پرسپولیس برای من قدم بزرگی در كارنامه حرفه ای ام به حساب می آید. این خیلی دشوار می باشد كه پیشنهادی با شرایط پرسپولیس در اروپا به شما رو كند.
* در پرسپولیس ما اكثرا 7-6 بازیكن ملی پوش داریم. همینطور اینجا همه امكانات لازم برای تمرین فراهم است. یك سالن بدنسازی با همه تجهیزات و هر چه كه بخواهید فراهم است.
* ما در تیم انگلیسی صحبت می نماییم و هیچ مشكلی برای برقراری ارتباط نداریم. با این وجود یك مترجم زبان اسپانیایی هم داریم.
* تهران شهری با 14 میلیون جمعیت است و رستوران ها، سالن های ورزشی، سینماها و پارك های گوناگونی برای تفریح وجود دارد. در بعضی زمینه ها این شهر مرا یاد بارسلونا می اندازد. چند هفته پیش هم پدرم به تهران آمده بود و از سفرش به ایران بسیار راضی بود. من در ابتدا با تردید به ایران آمدم اما كم كم دیدم كه ایران مردم میهمان نواز و مهربانی دارد.
* همسر و فرزندانم در اسپانیا هستند و طبیعی است كه دوری از آنها برایم خیلی دشوار می باشد. با این وجود تعطیلی های فیفادی هست كه بتوانم چند روزی آنها را ببینم. تاكنون دو بار به اسپانیا برگشته ام. من در پرسپولیس قرارداد یك ساله دارم با این امكان كه یك سال دیگر هم تمدید شود. زمانی كه می خواستم به پرسپولیس بروم به كالدرون گفتم كه حضور در این باشگاه بزرگ و كار كردن در كنار تو كه تجربه زیادی داری آنقدر برایم پرارزش است كه حاضرم مجانی هم كار كنم.
* من هر روز بامداد زود بیدار می شوم چون باید ساعت 9 در محل تمرین باشیم. ترافیك در تهران خیلی زیاد است و بعضی روزها امكان دارد پس از تمرین یك ساعت و نیم طول بكشد تا به خانه برسیم. در زمان بیكاری، ما به پارك و رستوران های اطراف می رویم. ایران واقعا غذاهای فوق العاده ای دارد. ما در بهترین تیم ایران و یكی از بهترین تیم های آسیا مشغول به كار هستیم. من شنیده ام كه 25 بازیكن و 6 مربی اسپانیایی در هند مشغول به كار هستند. به نظرم آسیا، مقصد خوبی برای مربیان و بازیكنان اسپانیایی است.
* من اهل ایالت ناوارا هستم و قبلا سه ایرانی در اوساسونا كه متعلق به این ایالت است بازی كرده اند. پیش از دومین بازی مان مسعود شجاعی را دیدم و او به من اظهار داشت كه از بین تمام تیم هایی كه برایشان بازی كرده اوساسونا را بیشتر از همه دوست دارد.
* ایران تیم ملی قدرتمندی دارد كه یكی از بهترین ها در آسیا است. ایران در جام جهانی با اسپانیا همگروه بود و با وجود باخت 1-0 عملكرد خوبی داشت. دروازه بان تیم ما هم در آن جام بود و پنالتی كریس رونالدو را مهار كرد. در ایران سطح بازیكنان خیلی بالاست. من از بازخوردی كه در كار با آنها می گیرم خیلی راضی ام و این چیزی است كه تجربه و اندوخته ام را بیشتر می كند.


1398/08/17
17:18:51
5.0 / 5
4577
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری