واكنش سرمربی سابق تیم ملی به اظهارات اخیر قلعه نویی

واكنش سرمربی سابق تیم ملی به اظهارات اخیر قلعه نویی

به گزارش بازی فوتبال سرمربی سابق تیم ملی فوتبال با اشاره به اینكه اظهارات قلعه نویی در نشست خبری را تایید نمی كند، اظهار داشت: هر كسی اشتباه می كند. باید در رفتارش تجدیدنظر داشته باشد.


حمشت مهاجرانی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره رواج بی احترامی ها در فوتبال و با رد بی احترامی یكی از برنامه های صداوسیما به علی دایی اظهار داشت: چند سال قبل به شهر پراگ، پایتخت جمهوری چك رفته بودم و در شهر كوچكی از توابع پراگ صحبت می كردم. بحث ما پیرامون فوتبال و آموزش آن بود كه یك كودك ۱۲ ساله اسم علی دایی را به زبان آورد. شناختن علی دایی در آن شهر كوچك موجب غرور من شد و به علی دایی افتخار كردم كه هموطن من است.
سرمربی سابق تیم ملی فوتبال تصریح كرد: علی دایی، علی كریمی و... اسطوره های مملكت هستند و برای كشور زحمت كشیدند. تماشاگران نباید سر مسائل جزئی به خانواده و شخصیت فرد توهین كنند. این كار مورد قبول نیست.
مهاجرانی درباره اظهارات سخیف امیر قلعه نویی در نشست خبری و مطرح كردن مطالب توهین آمیز اظهار داشت: نباید یك پیشكسوت را به خاطر عصبانیت زیر سوال ببریم. پیشكسوتان قابل احترام و بزرگتر فوتبال ما هستند. هر فردی تحمل و ظرفیتی دارد و وقتی مورد توهین قرار بگیرد، نمی تواند خودش را كنترل كند.
وی اشاره كرد: باید دید امیر قلعه نویی را به كجا رساندند كه چنین عكس العملی را نشان داده است. او فرد قابل احترامی است اما در این مورد از كوره در رفته است.
پیشكسوت فوتبال ایران در پاسخ به این پرسش كه چنین واكنشی از طرف هیچ فردی مورد قبول نیست و سبب بداخلاقی می شود و برای جوانان مشتاق فوتبال تبعات منفی به دنبال دارد، اظهار داشت: تماشاگران ركن اصلی فوتبال هستند اما باید حرمت تماشاگر و پیشكسوت هم حفظ شود. نباید اجازه ترویج بی تربیتی روی سكوها را بدهیم. من صحبت های قلعه نویی را تایید نمی كنم اما نباید او را تخریب نماییم.
مهاجرانی در واكنش به این پرسش كه احترام پیشكسوت واجب است اما جملات توهین آمیز از طرف هیچ كسی مورد قبول نیست و باید تقبیح شود، اظهار داشت: امیدوارم هر كسی كه گرفتار اشتباه شد، در رفتارش تجدیدنظر كند. این مساله مختص امیر قلعه نویی نیست بلكه هر كسی جایز الخطا است و باید اشتباهش را بپذیرد و تجدید نظر كند.
وی درباره اینكه امیر قلعه نویی با كوبیدن دستش به سینه اش در هنگاش سر دادن شعارهایی نظیر "رئیس مافیا كیه" سبب تحریك هواداران می شود و به این موضوعات دامن می زند، اظهار داشت: در هر حال بهترین چاره احترام متقابل است. هوادار و تماشاگر باید از دیدن بازی لذت ببرند و توهین نكند و پیشكسوت، مربی و بازیكن هم نباید از قاعده خود بیرون رود و كلام توهین آمیزی را به زبان بیاورد.
منبع:

1398/08/06
10:48:47
5.0 / 5
4411
تگهای خبر: آموزش , بازی , بازیكن , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری