جام برندگان فوتبال ساحلی

جام برندگان فوتبال ساحلی

بازی فوتبال: تورنمنت باشگاهی فوتبال ساحلی در حالی در تركیه شروع شده است كه برای ایجاد جذابیت، با عنوان ˮجام باشگاه های جهانˮ خطاب می شود و ماهیت واقعی آن با اسمش در تضاد است. بااینكه ترجمه عنوان انگلیسی آن هم جام باشگاه ها نیست.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، تورنمنت باشگاهی فوتبال ساحلی با عنوان "WORLD WINNERS CUP" از دو روز پیش در شهر آلانیای تركیه شروع شده و با در نظر گرفتن همه جوانب می توان به این واقعیت پی برد كه تنها اسم جذابی برای این مسابقات انتخاب شده است.

كلیه هزینه ها بر عهده تیم های شركت كننده است

طبق دعوت نامه رسمی این تورنمنت كلیه هزینه ها شامل بلیت رفت و برگشت، حمل و نقل درون شهری، اسكان و تغذیه همگی بر عهده خود تیم های شركت كننده است.

برگزاری تورنمنت جام باشگاه های جهان بدون معیار مشخص

بر اساس روند برگزاری این مسابقات، تیم های شركت كننده نیازی به قهرمانی در لیگ های ایران یا حتی سابقه حضور در لیگ ها را ندارند. تنها اولویت مهم برای برگزار كنندگان این تورنمنت، ارائه نام تیم از طرف فدراسیون ها بوده است. بدین سبب برگزاری این تورنمنت فاقد مرحله انتخابی یا حداقل گردنگیر سابقه قهرمانی در كشور یا قاره بوده است.

شركت هر تعداد تیم از هر كشوری آزاد است

باز هم طبق دعوت نامه این تورنمنت، تعداد تیم های شركت كننده از هر كشور بدون محدودیت است و حتی رویه برگزاری مسابقات نیز بعد از مشخص شدن تعداد تیم های متقاضی تعیین شده است.

عدم حضور باشگاه های برتر جهان در این تورنمنت

تیم های مطرح و قدرتمند جهان كه باشگاه های روسی و برزیلی سرآمد آنها هستند در این تورنمنت به دو دلیل غایب هستند. یكی پرداخت هزینه ها از طرف تیم ها و دیگری اعتبار این مسابقات كه با عنایت به نزدیك بودن جام بین قاره ای و جام جهانی ترجیح دادند ملی پوشان خودرا در اردوهای تیم های ملی در اختیار داشته باشند.

تغییر در شیوه صعود تیم ها در آن واحد

صعود ۱۶ تیم بجای ۸ تیم كه با عنایت به تعداد روزهای مسابقات و با عنایت به تعداد تیم های شركت كننده، نحوه صعود تیم ها به مرحله حذفی از ۸ تیم به ۱۶ تیم تغییر كرده است و سه تیم برتر هر گروه (هر گروه چهار تیمی است) به همراه بهترین تیم چهارم گروه دوم تا پنجم راهی مرحله حذفی می شوند و با برگزاری مسابقات این مرحله، باز هم تمام ۱۶ تیم تا روز پایانی مسابقات در بازی ها حضور خواهند داشت تا رتبه اول تا شانزدهم مشخص شود. بعنوان مثال در گروه اول كه تیم های آلانیا اسپور تركیه (میزبان مسابقات)، گلساپوش ایران و میژوهاكای چین حضور دارند، با عنایت به كناره گیری نماینده مجارستان، هر سه تیم به مرحله حذفی صعود می كنند!

تورنمنتی با بیشترین تعداد ایرانی

۲۸ بازیكن ایرانی یعنی بیشتر از ۱۳ درصد مجموع بازیكنان این تورنمنت را می سازند و بازیكنان آلمانی كه اصلا تیم ملی فوتبال ساحلی فعالی ندارند با ۱۵ بازیكن به همراه بازیكنان دارای ملیت روسی، هر كدام ۷ درصد بازیكنان را به خود اختصاص داده اند و از برزیل كه مهد فوتبال ساحلی جهان و دارای ۱۴ مقام قهرمانی جام جهانی و ۳ قهرمانی جام بین قاره ای هستند، تنها ۱۴ بازیكن یعنی حدود ۶ درصد كل بازیكنان حضور دارد.

به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، دو تیم ایرانی شاهین خزر رودسر و گلساپوش یزد در این تورنمنت حضور دارند و با عنایت به سطح تیم های حاضر، این شانس را دارند كه برمبنای روش برگزاری و صعود آسان مسابقات تا مرحله نهایی پیش بروند و با رسیدن به رده های بالای جدول رده بندی نهایی، كار خودرا به انتها برسانند.

منبع:

1398/08/02
19:14:17
5.0 / 5
4372
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری