عابدینی: هر جا نام و نان باشد ساكت هم هست، فدراسیون فوتبال تصمیم نگیرد بهتر است!

عابدینی: هر جا نام و نان باشد ساكت هم هست، فدراسیون فوتبال تصمیم نگیرد بهتر است!

بازی فوتبال: یكی از مدیران پیشین فوتبال می گوید محمدرضا ساكت هر كجا كه نام و نان وجود داشته باشد حضور دارد.


به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، امیر عابدینی درباره وضعیت تیم ملی امید اظهار نمود: خوشحال بودم كه حمید استیلی و فرهاد مجیدی كاری را دنبال می كردند و دوستان دیگری هم در این زمینه كمك می كردند. آنها كاری كرده بودند مدلول و مفهوم آبی و قرمز وجود نداشت و رفیق بودن معنا داشت. محبوبیت این دو بزرگوار موجب می شد پشتوانه مردمی خوبی به دنبال تیم المپیك باشد اما به یك باره همه چیز به هم خورد. دلیل آنرا هم متوجه نشدم. البته فرهاد مجیدی انسان هوشمندی است و می داند كجا رفته و چه كار می كند. اگر قرار بود تیم المپیك موانع نداشته باشد كه ما چهل سال پشت خط نمی ماندیم. ما این بضاعت را داشتیم و مربیان بزرگی در گذشته تیم را هدایت كردند. از حسن حبیبی گرفته تا همین اواخر كه حمید علی دوستی تیم را هدایت می كردند اما این كه چرا موفق نشدند دلیلهای خاصی دارد.
وی اضافه كرد: ما همیشه با تیم های المپیكی مشكل داریم. دل مان می خواهد یار و غارهای خودمان كنار تیم باشند. دل مان می خواهد بضاعتی كه بعضی ها دارند را بیاوریم و در كنار تیم قرار بدهیم و همین مساله را هم دیكته می نماییم. من واقعا غصه خوردم كه فرهاد مجیدی از این تیم جدا شد چون با غصه هم از تیم رفت.
او در ادامه درباره انتخاب فرهاد مجیدی بعنوان سرمربی تیم ملی امید هم اظهار داشت: من اعتقاد دارم كاری كه انجام شد و شكل گرفت باید حمایت شود. این كه در آغاز تصمیم اشتباهی گرفته شده است حالا بخواهیم با بركناری، اشتباه دوم را تكرار نماییم كار درستی نیست. گاهی تصمیم نگرفتن خودش تصمیم است. اگر فدراسیون فوتبال اصلا تصمیم گیری نكند فوتبال بهتر شكل می گیرد. برای این كه تصمیم غلط كار را خراب می كند. من اعتقاد دارم ما برای المپیك بضاعت داریم اما بضاعت مان را در چارچوب فرصت قرار می دهیم و فرصت را می سوزانیم. این گونه می شود كه نگرانی به وجود می آید. الان هم باید همه حمایت كنند. پشتیبانی از این تیم كار سختی است اما مردم می خواهند ما به المپیك صعود نماییم. در فوتبال ما متأسفانه بسیاری از این اتفاقات طبیعی است «چرا، برای آن معنایی ندارد». باید الان تصمیمات درستی گرفته شود و آقای ساكت هم دخالت نكنند و بگذارند خودشان كار كنند. آقای ساكت یار غار آقای تاج در همه جا باید اسم و رسم و حضورش پنهان و آشكار وجود داشته باشد. ۹۰ درصد كسانی كه از فدراسیون فوتبال رفته اند به خاطر آقای ساكت بود چون وی در هر كاری دخالت می كرد. در هر جایی آقای ساكت احساس كند نام و نانی وجود دارد می خواهد در آن جا حضور داشته باشد.
عابدینی كه در برنامه تهران ورزشی رادیو تهران صحبت می كرد در ادامه اظهار داشت: آقای محصص و آقای معینی فوتبال را می فهمند و در بخش فنی علم و دانش دارند. اگر این دو و آدم هایی در این كلاس به امیر عابدینی بگویند شما این كار را انجام بده من گوش می كنم چون آنها از نظر فنی تخصص دارند اما بیایند بگویند چه كسی را كنار خود بیاور و به كار بگیر نمی پذیرم. فرهاد مجیدی حق داشت معترض باشد اما این را قبول ندارم كه آقای محصص و معینی در كمیته فنی در حدی كه گفته شد دخالت كردند. حتما از جای دیگری دیكته شده است و حرف كسان دیگری را آقای محصص منتقل كرده است. او آدم صبوری است و هر حرفی را نمی زند. اگر آقای مجیدی مشكلش آقای محصص بود باید با او مشكلش را حل می كرد. اگر مشكلش جای دیگری بود كه بحث دیگری است.
او در پاسخ به این پرسش كه چه كسی می كوشد تصمیماتش را به تیم های ملی دیكته كند، اظهار داشت: خود آقای تاج واقعا این گونه نیست و فقط در سیاست گذاری های كلان ورود می كند. امكان دارد در سیاست گذاری های كلان گرفتار اشتباه شود اما جزئیات را به سیستم و سازمان واگذار می كند. هیأت رئیسه هم دخالتی ندارد. من این مسائل را دیده ام اما آقای ساكت برای همه جا برنامه دارد. برنامه ای كه در آن نام و نان وجود داشته باشد. این كه می گویم تصمیمات شان را دیكته می كنند منظورم ایشان (ساكت) است.
عابدینی هم چنین به سكوت فدراسیون فوتبال در حواشی مختلف اشاره نمود و اظهار داشت: این گونه سیاست ها را آقای تاج تدوین می كند ولی آقای ساكت در آن دخالتی ندارند. یك دفعه به آقای تاج گفتم ۱۵ سال با شما دوست هستیم اما یك دفعه به ما گز اصفهان ندادید. خساست آقای تاج مشهور است و این خساست در نشست و برخاست، رفتار، كلام و در همه چیز او وجود دارد. من اعتقاد دارم تفكر امنیتی كه آقای تاج به وجود آورده تفكر غلطی است. خانواده فوتبال بسیار باز است و همه با هم رفیق هستیم. در فوتبال عشق وجود دارد چون همه با هم رفیق اند. همه می توانند یك صحنه خطا را تشخیص بدهند به خاطر همین است كه همه از فوتبال لذت می برند. من اعتقاد دارم كه فوتبال پیچیدگی خاصی ندارد و شفاف است و بهتر است آنرا پیچیده نكنیم. بگذارید فوتبال یك رو باشد. ما هیچ مشكلی نداریم كه خبرنگاران بفهمند در فوتبال چه خبر است.
او در ادامه درباره این كه ویلموتس مطالباتش را از فدراسیون فوتبال دریافت نكرده و تاكنون نسبت به این مساله اعتراض هم نكرده است، اظهار داشت: بهتر است در این زمینه مربیان پرتغالی را كنار بگذاریم. آنها همیشه اعتراض می كنند اما همه مربیان نجیب هم یك خط قرمز دارند یعنی تا آن زمانی نجابت دارند كه حقوق شان پرداخت گردد. مثالی در این زمینه داریم كه می گوید «درِ دیزی باز است...». اگر او به ما فرصت داده ما نباید فرصت سوزی نماییم و بهتر است حق و حقوقش را بدهیم چون می توانیم بدهیم و پول هم وجود دارد. بهتر است خودمان را بدهكار نكنیم. تاكنون به كجا بدهكار بوده ایم كه از ما نگرفته اند. هم بدهی را داده ایم، هم جریمه اش هم پرداخت شده است. چند روز بعد اگر باردیگر دلار و یورو گران شود می خواهیم چكار كنیم؟
منبع:

1398/07/16
20:39:28
5.0 / 5
4417
تگهای خبر: المپیك , امنیت , برنامه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری