آذری در گزارش بازی فوتبال:

از هواداران فولاد معذرت می خواهم، دنبال تسویه حساب با نكونام هستند

از هواداران فولاد معذرت می خواهم، دنبال تسویه حساب با نكونام هستند

به گزارش بازی فوتبال مدیرعامل باشگاه فولاد با اشاره به اینكه روابط پنهانی بر بخش هایی از این باشگاه حاكم است، به شایعه حضور برانكو در فولاد واكنش نشان داد و اظهار داشت: عده ای به دنبال تسویه حساب شخصی با جواد نكونام هستند.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، تیم فوتبال فولاد خوزستان كه در جدول رده بندی لیگ برتر تا آخر هفته پنجم، ۶ امتیازی است و در رده نهم قرار دارد، طی چند هفته اخیر از جانب بعضی كارشناسان و پیشكسوتان خوزستان مورد نقد قرار گرفته است. این تیم روز گذشته هم در جام حذفی مقابل فجر سپاسی شكست خورد اما سعید آذری مدیرعامل این باشگاه از هواداران فولاد خواست صبر و تحمل بیشتری داشته باشند.
آذری در گفتگو با خبرنگار مهر، از تیم فولاد بعنوان یك تیم متوسط یاد كرد كه نمی توان از آن انتظار معجزه داشت. او همینطور با تاكید بر اینكه عده ای در خوزستان به دنبال تسویه حساب با جواد نكونام از زمان حضورش در تیم ملی هستند، مشكل فولاد را ساختار این باشگاه دانست كه روابط پنهانی و ستاره كُش بر برخی از بخش های آن حاكم است.
مشروح گفتگوی آذری با خبرنگار مهر در ادامه می آید:
دو گل وحشتناك خوردیم
اول از همه موظف هستم از تمام هواداران فولاد به خاطر باخت به فجر سپاسی و حذف از جام حذفی عذرخواهی كنم. بازی را خوب شروع كردیم و حتی از حریف جلو افتادیم اما دروازه بان ما دو گل وحشتناك خورد و سبب شد بازی را از دست بدهیم. در ضربات پنالتی هم هیچ تیمی مقابل تیم دیگر قوی تر نیست. شاید انتظاری كه از برد فولاد مقابل فجر وجود داشت انتظار بیهوده ای نبود چون تیم ما نسبت به حریف كه در لیگ دسته اول بازی می كند قوی تر بود.
باخت به فجر آخر كار نیست
البته در جام حذفی تیم هایی كه حتی ضعیف هستند می توانند اتفاقاتی را رقم بزنند كه سبب شوكه شدن فوتبال شوند. فجر دو سال پیش هم ذوب آهن را در جام حذفی با همین ضربات پنالتی شكست داده بود. به هر حال این باخت آخر كار نیست. نتیجه خوبی به دست نیاوردیم ولی امیدواریم از هفته های بعد در لیگ برتر موفق باشیم.
فولاد متوسط است و نباید انتظار معجزه داشت
همانطور كه در جلسه ام با سر مشوقان فولاد خوزستان عنوان كردم، تیم ما متوسط است و نباید از فولاد انتظار معجزه داشت. یكسری ها شیطنت می كنند و خط و خطوطشان مشخص است. در این وضعیت همه دلسوز فولاد شده اند. ساختن فولاد زمان می برد. همه می دانند كه این تیم متوسط بسته شده است.
كاش به نكونام بیشتر كمك می شد
كاش در باشگاه فولاد در ابتدای فصل كمك بیشتری به جواد نكونام در بستن تیم می كردند. هرچند كه مسئولیت بستن تیم با سرمربی است ولی تمام اركان باشگاه می توانستند كمك كنند. با این وضعیت به آینده امیدواریم و می دانیم كه تیم بهتر می شود بویژه اینكه تعطیلی لیگ در پیش است. ان شاءالله با جذب یك مهاجم برزیلی تیم تقویت می شود.

فولاد شبیه ذوب آهن سال ۹۳-۹۴ است
این تیم سازمان می خواهد. بازیكنان در تمرین و مسابقه متفاوت هستند و دلیلش هم استرس است. جواد نكونام نمی تواند یكباره جور ۵ سال جام نگرفتن تیم را بكشد. به عاشقان واقعی فولاد می گویم كه این تیم احتیاج به زمان دارد. فولاد هم اكنون شبیه به ذوب آهن در سال های ۹۳ و ۹۴ است.
اگر به من اعتقاد ندارند خالصانه بگویند
یا به من اعتقاد دارند یا اعتقاد ندارند. من با یك كوله پشتی به اهواز آمده ام. نه قراردادی بسته ام و نه یك ریال پولی گرفته ام. با آقای محمدی مدیرعامل شركت فولاد هم بحث مالی نداشته ام. اگر به حرف من اعتقاد ندارند و صحبت و علم ورزشی ام را قبول ندارند، خالصانه آن را بگویند. راضی نیستم مردم خوب خوزستان و هواداران فولاد به خاطر من اذیت شوند. در استان خوزستان مدیران قابل و دانای زیادی هستند. اینكه حالا آقای محمدی مرا قابل دانسته، حتما خصیصه هایی در بنده دیده است.
مشكل فولاد ساختار باشگاه است
مشكل فولاد در تیم و بازیكن نیست. مشكل فولاد در ساختار باشگاه است و این ساختار ایراد دارد. من برای نخستین بار دارم این صحبت ها را مطرح می كنم. در حال تدوین استراتژی باشگاه و روش SWOT در فولاد هستم. آماری كه تا الان جمع كرده ام نشان داده است مشكلات درون سازمانی است و باید ابتدا اینها را حل نماییم چون به كل تیم تسری پیدا می كند. اخبار حول و حوش تیم به تیم استرس وارد می نماید.
مشكلات یك روزه درست نمی شود
تجربه كار در ذوب آهن را دارم. آن موقع آقای سعدمحمدی به باشگاه كمك زیادی كرد و موفق شدیم. مطمئنم آقای محمدی مدیرعامل شركت فولاد هم به ما كمك می نماید. اینكه فكر كنند فولاد یك روزه درست می شود، اشتباه است. حل مشكلات احتیاج به زمان دارد. درست كردن یك ساختار سال ها زمان می برد ولی خراب كردن آن یك نیم فصل.
باید یكسری افراد در باشگاه تسویه شوند
باید یكسری آدم ها در باشگاه تسویه شوند و نفرات تخصصی تری بیایند. از هواداران واقعی فولاد استدعا دارم كه صبر و حوصله داشته باشند. این تیم خوب می شود. این حرف را كسی می زند كه سالیان سال تجربه دارد.
تیم باید هجومی تر باشد
باخت در جام حذفی نباید ملاك باشد. تیم هایی به مراتب گردن كلفت تر از فولاد در جام حذفی با چه سختی نتیجه گرفتند. قبول دارم كه تیم ما باید بیشتر هجومی شود. همه نظرات و نقدها مغرضانه نیست و باید بررسی شود همچون اینكه فولاد باید هجومی تر بازی كند.
منظورم از «سرزمین» باشگاه بود
شنیده ام كه روز گذشته آقای یوسفی نماینده مجلس در صحنه علنی نسبت به كلمه «سرزمین» كه در پست اینستاگرامم به كار بردم، اعتراض كرده و خواسته از مردم خوزستان عذرخواهی كنم. من حرفی نزده ام كه عذرخواهی كنم اما اگر لازم باشد دست تك تك مردم خوزستان را می بوسم. هركسی می تواند برداشت مختلفی از كلمه سرزمین داشته باشد؛ سرزمین می تواند یك جهان، یك كشور و حتی یك باشگاه باشد. منظور من از كلمه سرزمین باشگاه بود.
حاضرم دست مردم خوزستان را ببوسم
بازهم این برداشت سبب ناراحتی مردم خوزستان شده، دست تك تكشان را می بوسم. در دو سال قبل كه بحران ریزگردها و آب آشامیدنی برای مردم خوزستان وجود داشت، بنده مدیرعامل باشگاه ذوب آهن بودم. همان موقع در اینستاگرامم خواهش كردم كه مشكل آب را با دستگاه های آب شیرین كن رفع كنند. چرا آن موقع كه در فولاد نبودم و آن حرفها را زدم، هیچكس چیزی نگفت ولی الان یك كلمه از اینستاگرامم را به كل خوزستان تعمیم می دهند؟
روابط پنهانی و ستاره كُش در فولاد حاكم است
منظور من از سرزمین مشكلات داخلی فولاد بود و روابط پنهانی كه بر برخی از بخش های آن حاكم است؛ روابطی كه ستاره كُش است. خدمت آقای یوسفی بازهم می گویم استعاره بنده از سرزمین، خوزستان نبود بلكه باشگاه بود. بنده خودم دو سال در زمان جنگ تحمیلی در خوزستان جنگیدم.
همبازیان نكونام در تیم ملی با او مشكل دارند
متاسفانه یكسری حاضر نیستند حرف های خوب را بشنوند. یكسری دارند شیطنت می كنند. كسانی كه وقتی پول كم شد، فولاد و خوزستان را رها كردند ولی حالا برگشته اند. كسانی كه تازه مدرك مربیگری A آسیا را گرفته اند حرف هایی زده اند. حتی كسانی كه با نكونام در تیم ملی همبازی بودند و مشكلاتی با او داشتند، الان یادشان افتاده است. بنده ۱۸ سال مدیر ورزشی بوده ام و این «حناها برایم رنگی ندارد».
برای فولاد كیسه ندوخته ام
تیم ما هفته گذشته پیروز شده اما فردی كه تمام هنرش سقوط كردن با تیم لیگ برتری به لیگ دسته اول بوده، حرف زده است كه مگر خوزستان مدیر كم دارد آذری را آورده اید. من برای جایی كیسه ندوخته ام. اگر فولاد را از بین چهار پیشنهادم انتخاب كردم به خاطر مردم خوب این استان و شخص علی محمدی بود. نه بحث قرارداد داشته ام و نه بحث مالی و كیسه ای برای فولاد ندوخته ام.

مجموعه های ورزشی فولاد واگذار شده است!
مسائل مختلف درون سازمانی در باشگاه فولاد وجود دارد. تمام مجموعه های ورزشی فولاد را به یك شركت واگذار كرده اند. جواد نكونام حتی ریش و قیچی یك زمین تمرین دستش نیست. پیش از بازی با سپاهان گفتیم زمین را كمی مرطوب كنید ولی زمین را غرق آب كردند. برای بازی با پیكان گفته بودیم چمن زمین كوتاه شود اما این اتفاق رخ نداد.
نكونام و بازیكنان هم باید عذرخواهی كنند
اصلا و به هیچ عنوان دنبال توجیه باخت به فجر سپاسی نیستم. بنده از هواداران فولاد عذرخواهی می كنم. جواد نكونام و بازیكنان تیم هم باید از هواداران معذرت بخواهند ولی اینكه یك عده با اهداف خاص دنبال هوچی گری هم باشند قابل قبول نیست.
پای سرمربی تیم ایستاده ام
من خودم زمانی آمدم كه تیم بسته شده بود و جواد نكونام مربی بود ولی با تمام قدرت پای نكونام می ایستم. در مدیریتم اصولی دارم و به آن پایبند هستم. فولاد سال قبل سه، چهار سرمربی عوض كرد. در این بركناری ها، پول هزینه می شود. در آینده مدیرعامل كارخانه باید پاسخگوی هزینه ها باشد. اینطور نیست كه بگوییم برویم جواد نكونام را برداریم و آقای ایكس را بیاوریم. «گردو در خانه كدخدا زیاد است ولی حساب و كتاب دارد.»
دست هركسی كه می تواند از من سریعتر برود را می بوسم
مربی عوض كردن ضرر اقتصادی دارد. انتظار از یك تیم متوسط باید در حد متوسط باشد نه بیشتر. درست كردن فولاد زمان می خواهد. اگر كسی می تواند این راه را سریعتر از من جلو برود، دستش را می بوسم و كنار می روم. خوشبختانه مردم فوتبالدوست ما مدیران شایسته را می شناسند.
امیدوارم آقای یوسفی به حل مشكلات فولاد كمك كند
جای تقدیر دارد كه آقای یوسفی نماینده مجلس اینقدر به فكر فوتبال است و با ظرافت اتفاقات فولاد را دنبال می كند و آن را به فال نیك می گیرم. اینكه نام باشگاه فولاد در صحن علنی مجلس مطرح می شود نشان داده است باشگاه مهمی است. امیدوارم آقای یوسفی به همین اندازه كمك نماید مشكلات فولاد حل شود.
نكونام پا پس نكشد
نكونام باید مبارزه كند و پا پس نكشد. تیم فولاد باید تقویت شود. خطاب به برخی از مغرضان می گویم فرض كنید جواد نكونام هم رفت و آقای ایكس سرمربی شد. مگر سرمربی جدید می تواند معجزه كند؟ تازه سرمربی جدید می گوید من بازیكنان را انتخاب نكرده ام و مسئولیتی را گردن نمی گیرد.
چطور می توانیم برانكو را استخدام كنیم؟
بحث حضور برانكو در تیم فولاد خنده دار است. برانكو مربی است كه مبلغ قراردادش ۲ میلیون دلار است. باشگاهی كه بودجه فوتبالش محدود است چطور می تواند یك مربی در این سطح را استخدام كند؟ برانكو یكی از مربیانی بود كه دوستش داشتم و حتی چند بار از او به خاطر عملكردش در پرسپولیس تمجید كردم. فكر می كنید چرا او از پرسپولیس رفت؟ برانكو رفت چون مبلغ قراردادش بیشتر شده بود. او یك مربی حرفه ای است و حق هم دارد.
حضور برانكو در فولاد كاملا كذب است
اصلا به حضور برانكو در فولاد فكر هم نكرده ایم و این مسائل كاملا كذب است. حتی اگر برانكو هم بیاید نمی تواند با فولاد معجزه كند. یك عده دنبال تسویه حساب روزهای جوانی خود با جواد نكونام هستند كه در تیم ملی با هم همبازی بوده اند. یك عده هم می خواهند از این كلاه برای خودشان یك نمد بدوزند.
هواداران پای تیم بمانند
تیم هایی مثل استقلال و ذوب آهن الان پایین تر از فولاد هستند. چطور نمی توانند نتایج فولاد را ببینند. جای شادمانی دارد كه نكونام در بازی با فجر به سه، چهار بازیكن جوان میدان داد. از هواداران واقعی فولاد می خواهم كه پای تیم بمانند و از آن حمایت كنند.
كانال های تفرقه انگیز را پیدا كرده ایم
اینجا چند كانال تلگرام تفرقه انگیز مطالبی را منتشر می كند كه منبع آنها را پیدا كرده ایم. بطور قطع با این افراد برخورد می شود. از عزیزان هم می خواهم كه كلمه «سرزمین» در پست اینستاگرامی ام را به كل خوزستان تعمیم ندهند.

1398/07/09
22:38:29
5.0 / 5
4225
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری