ایراندوست: از فكر مربیگری تیمی جز ملوان استرس می گیرم، كاش ورود به ورزشگاه گزینشی نباشد

ایراندوست: از فكر مربیگری تیمی جز ملوان استرس می گیرم، كاش ورود به ورزشگاه گزینشی نباشد

به گزارش بازی فوتبال سرمربی سابق تیم فوتبال بانوان ملوان بندرانزلی اظهار داشت: شرطم برای هدایت ملوان این بود كه سال بعد تیم را به سارا قمی و پگاه نوری بدهم اما باشگاه دنبال آنها نیامد و آنقدر طول كشید تا از تیم رفتند.


به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، مریم ایراندوست، سرمربی تیم فوتبال بانوان ملوان بندرانزلی در فصل آینده هدایت این تیم را برعهده ندارد. ملوان كه پس از دو سال انحلال فصل گذشته به لیگ برتر بازگشت با شرایطی سخت مسابقات را به پایان رساند و الان چند بازیكن كلیدی خود همچون سارا قمی، رها یزدانی و افسانه اقبال را هم از دست داده است و با تلفیقی از بازیكنن بومی و جوان در لیگ شركت می كند.
ایراندوست در گفتگو با ایسنا و در مورد جدایی خود از این تیم اظهار داشت: وقتی ملوان منحل شد دو پیشنهاد از تیم های اصفهانی داشتم اما قبول نكردم و دوست داشتم در ملوان باشم. در نهایت تصمیم گرفتم كه بروم و برای ادامه زندگی به استانبول مهاجرت كردم. تا اینكه قضیه حضور در لیگ یك و مالكیت آقای رفیع نیا پیش آمد. او گفته بود در صورتیكه من باشم تیم را تشكل می دهد و بازیكنان هم اصرار كردند ازاین رو برگشتم و تیم در دسته اول قهرمان شد. در ادامه هم برای حضور در لیگ گفتند خودت باید تیم را هدایت كنی بنابراین یك سال و سه ماه در ایران ماندم حتی مدرسه پسرم را به ایران تغییر دادم و در این مدت با عشق و علاقه ام پای ملوان ایستادم. از این تصمیم پشیمان نیستم چون مردم انزلی لیاقت شادی را دارند.
وی در این مورد اضافه كرد: سال قبل بزرگترین دستاورد ورزشی ام را داشتم و آن هم شادمانی نیمی از وطن بود كه درهای استادیوم به رویشان بسته بود. بسیاری از خانم ها می گفتند كه سال ها انتظار ورود به استادیوم را كشیدند؛ ما با ملوان توانستیم این حس خوب را به آنها بدهیم. از همه مهمتر اینكه پشت سر گذاشتن یك نیم فصل با كمك مردمی و شرایطی كه داشتیم چالش جدیدی بود و بازیكنان تیم تا آخرین لحظه با غیرت كار كردند اما شرایط خاصی به وجود آمد كه عمده ترین آن به زمان مالكیت آقای میرابی برمی گردد. او هیچ خبری از تیم بانوان نگرفت. همان زمان می توانستم تمرینات را شروع كنم اما نخواستم، با چه انگیزه ای این كار را می كردم و چه فایده ای داشت؟ دختران مردم به خاطر من به تیم می آمدند و باردیگر یك فصل سخت را پشت سر می گذاشتند، دوست نداشتم این شرایط ایجاد شود بنابراین تمرینات را شروع نكردم تا ببینم آقایان چه می كنند.


ایراندوست در ادامه بیان كرد: وقتی ملوان دست پژمان نوری، پیشكسوتان و بومی ها افتاد، خواستند كه تیم بانوان با بازیكنان بومی در لیگ حضور داشته باشد اما وقتی كه به من گفتند سه هفته تا لیگ برتر زمان باقی مانده بود ازاین رو تصیم گرفتم برای جمع و جور شدن تیم كمكشان كنم. ملوان متعلق به مردم است، امثال مریم ایراندوست می آیند و می روند اما ملوان باقی می ماند. ملوان با ابهت ترین تیم فوتبال بانوان است چون طرفداران زیادی بین مردم دارد و وقتی پس از دو سال به لیگ برتر بازگشت همه رسانه ها به آن پرداختند.
باشگاه اشتباه كرد رضایت نامه داد
سرمربی سابق ملوان در مورد جدایی سارا قمی از این تیم اظهار داشت: پیش از اینكه مسؤلان برای حضور تیم بانوان در لیگ تصمیم بگیرند، سارا قمی رضایت نامه اش را گرفته بود. او به همراه رها یزدانی و افسانه اقبال دو ماه قبل و در زمان آقای میرابی رضایت نامه شان را در مقابل بخشیدن كل قراردادشان گرفتند. البته قبلا از راه كمك های مردی حدودا ۸۰ درصد قرارداد این بازیكنان را پرداخت كرده بودم. باشگاه اشتباه كرد كه رضایت نامه این بازیكنان را داد شاید بگونه ای امكان جلب رضایتشان وجود داشت كه این اتفاق نیفتاد. به بازیكنان هم حق می دهم، آنها زندگی دارند و به تصمیم شان احترام می گذارم.
وی در پاسخ به این سؤال كه باشگاه تلاش نكرد تا شرایط لازم برای ماندن شما را فراهم كند؟ اظهار داشت: اصلا بحث فراهم كردن شرایط نیست. سال قبل در انزلی و مقابل تیم ایلام به بازیكنان گفتم فصل بعد نیستم. سال هاست با تبعیض جنسیتی و نابرابری ها می جنگم اما گاهی آدم احتیاج به استراحت داد و از آنجایی كه خانه و زندگی ام در استابول است، شرطم برای هدایت ملوان این بود كه سال بعد تیم را به سارا قمی و پگاه نوری بدهم اما باشگاه دنبال آنها نیامد و آنقدر طول كشید تا رفتند. وقتی كه شرایط باشگاه آینگونه است و برای مردان این همه مشكل دارند، خجالت می كشم كه در مورد بانوان حرف بزنم، شرایط را درك می كنم و خوشحال هستم كه با این وجود پژمان نوری حواسش به تیم بانوان هست. امیدوام همه مردم حمایت كنند و ملوان سرپا بماند.


بهترین هوادارن را داریم
وی در مورد هوادارن ملوان بیان كرد: اغراق نمی كنم اما بهترین هوادارن را داریم. آنها ثابت كردند كه درك بالایی دارند. وقتی سال قبل سه بازی را در انزلی باختیم باز هم به تیم روحیه دادند و در شرایطی كه ما خیلی ناراحت بودیم، تا ما را راضی نكردند از استادیوم خارج نشدند. هواداران مرد فوتبال ایران باید از هواداران خانم انزلی یاد بگیرند كه چگونه پشت تیم شان باشند. ایمان دارم كه آنها قویتر از گذشته ملوان راحمایت می كنند. انزلی یك شهر نیست بلكه خانواده ای بزرگ است كه همه همدیگر را می شناسیم پس دخترانی كه در تیم بازی می كنند بچه های خودشان هستند.
با فكر كردن به پیشنهاد مربیگری تیم های دیگر استرس می گرفتم
ایراندوست در پاسخ به این سؤال كه فدراسیون برای سرمربیگری تیم ملی با شما صحبت نكرده است؟ اظهار داشت: فعلا در این مورد صحبتی نشده است اما دو پیشنهاد خوب لیگ برتری داشتم كه جهت بررسی آنها یك هفته زمان خواستم اما وقتی شب ها در خلوت خودم به این مورد فكر می كردم، اضطراب و استرس زیادی سراغم می آمد. به خودم می گفتم چگونه بدون ملوان در لیگ برتر شركت می كنی؟ حتی تصویرسازی می كردم كه در بازی با ملوان كنار هوادارن بنشنیم اما برای این كارها ساخته نشدم. جلوی مسئولانی كه زنگ زده بودند هم شرمنده شدم و از همین طریق عذرخواهی می كنم كه یك هفته زمانشان را تلف كردم. بدون ملوان بودن برایم خیلی دشوار می باشد الان هم شرایط سبب شده كه دور شوم اما از نظر ذهنی و فكری همه انرژی خویش را برای این تیم می گذارم.
وی در مورد امكان بازگشت باردیگر به تیم ملوان بیان كرد: شاید اگر پنج سال قبل این سوال را می پرسیدید با اطمینان می گفتم كه تا آخر عمر با ملوان هستم اما بعد اینكه یك قدرت برتر، تیم را منحل كرد دیگر نمی دانم یك ساعت بعد چه اتفاقی می افتد. ملوان وصله به جانمان است و امیدوارم تیم مردان وزنان ملوان همیشه موفق باشد.


امیدوارم ورود زنان به ورزشگاه گزینشی نباشد
ایراندوست در انتها این گفتگو در مورد ورود زنان به ورزشگاه اظهار داشت: این اتفاق می افتد اما امیدوارم گزینشی نباشد. هر جا كه به استادیوم رفتم فقط حسرت خوردم. امیدوارم دختران و زنان ایران كه سال هاست می خواهند به استادیوم بروند به خواسته خود برسند. حتی امكان دارد یك مرتبه بروند و دوست نداشته باشند اما از آنجایی كه سال ها ممنوعیت وجود داشته انگار همه مانده ایم كه چه اتفاقی میفتد. صحبت های وزیر وزرش در این مورد خوشحال كننده و خوشبینانه است و از آجایی كه دورا دور از او شناخت دارم، مطمئن هستم كه بالاخره شرایط را برای حضور دختران فراهم می آورد.1398/07/02
13:42:25
5.0 / 5
4125
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری