وضعیت مبهم زمان برگزاری داربی 91

وضعیت مبهم زمان برگزاری داربی 91

به گزارش بازی فوتبال رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال از تغییر تاریخ داربی برگشت اطلاع داد اما هنوز سازمان لیگ موضع گیری رسمی نسبت به این ادعا نداشته است.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، داربی ۹۰ پایتخت یكشنبه هفته آینده ساعت ۱۶ به میزبانی استقلال در ورزشگاه آزادی برگزار می گردد. تاریخ برگزاری این بازی از همان ابتدا اعتراض مدیران استقلال را به همراه داشت و آنها معتقد بودند كه داربی برگشت هم باید مانند داربی رفت در روز غیر تعطیل برگزار گردد.

اعتراض استقلالی ها واكنش سازمان لیگ را به همراه داشت تا جایی كه سعید فتاحی، مسئول كمیته برگزاری رقابت های سازمان لیگ ضمن وارد ندانستن اعتراض مدیران استقلال اظهار داشت: "مگر شرطی است؟ ما باید شرایط مختلف را در نظر بگیریم تا تاریخ بازی را اعلام نماییم. بازی رفت به خاطر مسابقات آسیایی والیبال در روز یك شنبه برگزار می گردد. در مورد بازی برگشت هم باید بگویم كه در آن زمان استقلال درگیر بازی های پلی آف لیگ قهرمانان است و امكان برگزاری داربی برگشت در وسط هفته نیست. همینطور در ایام آینده برنامه ۳۰ هفته لیگ برتر را اعلام می نماییم."

پس از صحبت های فتاحی، سازمان لیگ برنامه ۳۰ هفته لیگ برتر را منتشر نمود و مشخص شد كه داربی برگشت، پنجشنبه ۱۷ بهمن برگزار می گردد تا استقلالی ها به خواسته شان یعنی برگزاری داربی برگشت در ایام وسط هفته نرسند. ضمن این كه قرار بود هر دو دیدار داربی با رعایت قانون ۱۰-۹۰ برگزار شوند.

با این حال در جلسه شورای تامین كه روز گذشته (سه شنبه) برگزار شد، تصمیماتی گرفته شد كه تغییراتی در شرایط برگزاری داربی ایجاد كرد. مهم ترین تغییری هم كه صورت گرفت، بازگشت به قانون ۵۰-۵۰ و لغو اجرای قانون ۱۰-۹۰ بود. همینطور بر مبنای ادعای امروز (چهارشنبه) اسماعیل خلیل زاده، رئیس هیات مدیره باشگاه استقلال در یك گفت وگوی تلویزیونی، برگزاری داربی برگشت در ایام وسط هفته و اجرای قانون ۵۰-۵۰ در آن دیدار از جانب شورای تامین استان تهران تصویب شده است.

البته هنوز سازمان لیگ، موضعی رسمی در تایید صحبت های خلیل زاده نداشته اما نكته ای كه در اظهارات رئیس هیات مدیره استقلال وجود دارد این است كه برگزاری داربی رفت و برگشت در شرایط یكسان، زمانی موضوعیت داشت كه قانون ۱۰-۹۰ اجرا می شد و در نتیجه میزبان و میهمان بودن استقلال یا پرسپولیس معنا پیدا می كرد اما هم اكنون كه مقرر است قانون ۵۰-۵۰ در هر داربی رفت و برگشت اجرا شود، دیگر تفاوتی نمی كند كه داربی در چه روزی برگزار گردد.
1398/06/27
14:26:19
5.0 / 5
4396
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری