با اعلام وزیر ورزش و جوانان:

واگذاری استقلال و پرسپولیس تا آخر سال جاری به تعویق افتاد

واگذاری استقلال و پرسپولیس تا آخر سال جاری به تعویق افتاد

به گزارش بازی فوتبال به قول وزیر ورزش و با عنایت به فراهم نبودن شرایط و تفاهم با مجلس و نهادهای نظارتی، واگذاری دو تیم استقلال و پرسپولیس حداكثر تا آخر سال جاری به تعویق افتاد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، مسعود سلطانی فر در مورد واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس بعد از نشست با كمیسیون اصل ۴۴ قانون اساسی، به تاریخچه خصوصی سازی استقلال و پرسپولیس اشاره نمود و اظهار داشت: در ایام پایانی سال قبل مصوبه ای در هیات دولت به تصویب رسید كه این دو باشگاه از راه سازمان خصوصی سازی به روشی كه ۴ سال قبل یكبار تجربه شده بود، واگذار شوند.
وی افزود: افزون بر این، مجلس هم در جریان تصویب قانون بودجه سال ۹۸، حكمی را در بند (هـ) تبصره ۲ قانون بودجه سال ۹۸ به تصویب رساند كه واگذاری این دو باشگاه با كشف قیمت در فرابورس تا آخر شهریورماه سال ۹۸ انجام گیرد و بعد از آن ۵۱ درصد از سهام دو باشگاه به صورت بلوكی و مابقی آن به صورت سهامی عام ارائه شود.
وزیر ورزش خاطرنشان كرد: بعد از این مصوبه، جلسات بسیاری با سازمان بورس، فرابورس، سازمان خصوصی سازی و مركز پژوهش های مجلس برگزار گردید. نظر همه دستگاه ها این بود كه واگذاری دو باشگاه با شیوه و مدل قانونگذار یعنی برپایه بند (هـ) تبصره ۲ قانون بودجه تا شهریور ماه امكانپذیر نیست.
سلطانی فر تصریح كرد: البته تا به امروز صورت های مالی دو باشگاه تهیه شده و تمامی اسناد و مدارك سرخابی ها برای واگذاری به مراجع ذی ربط عرضه شده است، ولی باز هم كارشناسان اجرایی معتقدند كه ظرف مدت ۶ ماه مهلت قانونی این امكان واگذاری وجود ندارد.
وزیر ورزش و جوانان با اشاره به اینكه بر همین مبنا درخواست شد كه در مهلت تعیین شده برای واگذاری تجدیدنظر صورت بگیرد، اضافه كرد: كمیسیون مربوطه یعنی كمیسیون اصل ۴۴ قانون اساسی تشكیل جلسه داد و همكاریهای خوبی در این زمینه داشت تا برای این مهم چاره اندیشی شود.
وی با تاكید بر اینكه مصمم هستیم واگذاری سرخابی ها تا آخر سال صورت گیرد، خاطرنشان كرد: واگذاری دو باشگاه استقلال و پرسپولیس به سود ورزش، مردم و دولت خواهد بود، ازاین رو مصمم هستیم كه این واگذاری تا آخر سال صورت گیرد.
این عضو كابینه دولت دوازدهم كه با خبرگزاری خانه ملت صحبت می كرد، خاطرنشان كرد: كارشناسان و دست اندركاران معتقدند با مدلی كه قبل از این تجربه شده، می توان واگذاری را انجام داد. خوشبختانه در این زمینه همگرایی خوبی میان دستگاه ها به وجود آمده و همه دستگاه های ذی ربط همچون سازمان بورس، فرابورس و سازمان خصوصی سازی به وجود آمده است.
سطانی فر با اشاره به اینكه بر این اساس، زمان ۶ ماهه تا آخر شهریورماه به یك سال افزایش پیدا كرد، اضافه كرد: همینطور در كارگروهی با محوریت وزارت ورزش و با حضور نمایندگانی از مجلس، سازمان خصوصی سازی، بورس و فرابورس، دیوان محاسبات و سازمان بازرسی كل كشور، بررسی های كارشناسی برای تعیین مدل واگذاری هم تا آخر شهریور ماه انجام خواهد گرفت.
وزیر ورزش و جوانان افزود: در این كارگروه بررسی می شود كه این واگذاری یا به صورت مدل مصوبه دولت و یا به مدل مصوبه مجلس خواهد بود تا به فوریت بتوانیم تا آخر سال این واگذاری را انجام دهیم. اگر مدل مصوبه دولت عمل شود، واگذاری زودتر از آخر سال انجام می گیرد.
سلطانی فر تصریح كرد: البته اگر قرار باشد با مدل سازمان خصوصی سازی این واگذاری صورت گیرد شاید بتوان زودتر از آخر سال این واگذاری را انجام داد. حتی ۴ سال قبل كه این اقدام انجام شد، فقط به علت نبود اهلیت برای خریدار این واگذاری انجام نگرفت. ازاین رو معتقدیم با روش سازمان خصوصی سازی می توان این واگذاری را تا قبل از انتهای سال نهایی كرد.

1398/06/11
18:53:04
5.0 / 5
4317
تگهای خبر: باشگاه , پرسپولیس , تجربه , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری