معاون بانوان وزارت ورزش اعلام كرد

كوشش برای ورود زنان به ورزشگاه آزادی با بلیت فروشی

كوشش برای ورود زنان به ورزشگاه آزادی با بلیت فروشی

به گزارش بازی فوتبال معاون توسعه بانوان وزارت ورزش و جوانان در مورد ورود زنان به ورزشگاه اظهار داشت: باید امكانات رفاهی، سرویس های بهداشتی، تغذیه خانواده ها، زیر ساخت ها و شرایط امنیت زنان فراهم گردد و نگاهمان این است كه بتوانیم برای بانوان بلیت فروشی عادی داشته باشیم.


به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، مهین فرهادی زاد، معاون توسعه ورزش بانوان وزارت ورزش در نشست خبری به مناسبت هفته دولت اظهار داشت: چیزی كه سبب شد پس از انقلاب فضای ورزش زنان مطرح شود، نیازهای جامعه و انتظارات زنانمان بود و ما اجرا كننده مطالباتشان بودیم. علاوه بر این ما به دنبال این بودیم كه بانوان بتوانند مدیریت بخش خویش را به دست بگیرند، رویدادهای بین المللی برگزار و قضاوت نماییم و زنان در اداره كار خود توانمند شوند، در نتیجه امروز شاهد می باشیم كه زنانمان در بخش نواب رئیس، هیئت های استانی، مدیر كلی و به صورت كل مناصب مختلف حضور دارند البته هنوز جای بانوان در بعضی فضاها خالی است كه باید برطرف شود.
او در ادامه اضافه كرد: امروز در بازی های آسیایی تعداد زیادی از زنان را داریم و در دوره آینده تلاش می نماییم تا پنجاه پنجاه باشد. به صورت كلی فضا برای حضور بانوانمان در سطوح بین المللی باز شده است و به راحتی می توانم بگویم در مدیریت بازی های بین المللی از نظر ناظران فدراسیون جهانی مورد تایید قرار می گرفتیم.
او به بهبود رشته های ورزشی اشاره نمود و اظهار داشت: اتفاقات خوبی در بخش ورزش همگانی برای بانوان مان افتاده است. در بخش قهرمانی بیشتر از ۴۰ رشته مان در مسابقات حضور مختلف پیدا می كنند. علاوه بر این در بسكتبال تلاش شد تا پوشش تصویب شود و الان می بینیم كه اتفاقات خوبی در این رشته برای بانوان می افتد.
فرهادی زاد در پاسخ به این سؤال كه برنامه شما برای حضور زنان در بازیهای ملی از دیدار ایران - كامبوج چیست، خاطرنشان كرد: من سابقه كار در آموزش و پرورش را دارم. در سالهای دور مسابقات دختران را با حضور پدران و خانواده ها برگزار می كردیم. با عنایت به تلاش هایی كه شده و با ملاحظات فرهنگی، آماده سازی زیرساخت ها، تامین امنیت شرایط حضور فراهم گشته است. تلاش این است فضا را فراهم نماییم تا شرایط برای حضور خانواده ها ایجاد شود.
او در مورد بلیت فروشی در بخش بانوان برای ورود به ورزشگاه ها اظهار داشت: باید امكانات رفاهی، سرویس های بهداشتی، تغذیه خانواده ها، زیر ساخت ها و شرایط امنیت زنان فراهم گردد، نگاهمان این است كه بتوانیم برای بانوان بلیت فروشی داشته باشیم. البته باید ملاحظات لازم بلیت فروشی و قرار گرفتن بانوان در جای خویش را رعایت نماییم.
او درباره اینكه به نظر می آید شما دنبال حضور كیفی زنان نیستید، تصریح كرد: اگر مهم نبود دنبال كسب سهمیه در بخش زنان نبودیم. بانوان در تیراندازی در المپیك راهی فینال شده اند و قبول نماییم ۸ نفر راه یافته به فینال قهرمان هستند. در تیراندازی یكی از مربیان بی نظیر به ورزشكاران كمك می نماید و امیدواریم نتایج خوبی حاصل شود و الهه احمدی هم سهمیه بگیرد. خودزنی نكنیم اگر یك سهمیه هم نسبت به دوره قبل اضافه شود خوب است. امیدوارم شاهد روی سكو رفتن بانوان هم باشیم.
معاون توسعه ورزش بانوان بیان در این مورد كه در اعزام ها، فدراسیون ها برای بخش بانوان می گویند دنبال اسپانسر باشید و در بحث جوایز هم بانوان گرفتار مشكل هستند، اظهار داشت: در شورای برون مرزی حضور داریم و جایی كه یك داور مرد و یك زن به دنبال اعزام به مسابقات هستند، خواهش می كنم مرد حذف شود و خانم ها اعزام شوند چون من باید از آنها دفاع كنم و اینگونه كه شما می گویید نیست.
او در پاسخ به این سؤال كه اعتبارات بانوان در بخش همگانی و قهرمانی چگونه است، اظهار داشت: بانوان در بخش همگانی اعتبارات خاصی دارند. در بخش قهرمانی هم به فدراسیون ها ۱۰ درصد اعتبار و تخفیف ویژه می دهند كه این اضافه بر مقداری است كه فدراسیون ها به بانوان خود اختصاص می دهند.
فرهادی زاد در مورد سهم بانوان از بودجه فدراسیون ها اظهار داشت: بودجه بانوان در اعتبارات فدراسیون ها با عنایت به تفاهم نامه هایی كه با وزارت ورزش منعقد می شود، مشخص است. بانوان در این اعتبارات به تعداد نفرات درگیر سهم دارند. الان فدراسیون تیراندازی ۶۰ درصد بودجه اش برای بانوان است چون تعداد بانوان فعال بیشتر است. علاوه بر این بخشی از بودجه و اعتبارات مربوط به طرح های ملی است كه اعتبارات خاص خویش را دارد و به بخش بانوان اختصاص داده می شود.
خانم فرامرزیان و وزارت ورزش بر مبنای عملكرد بخش بانوان تلاش داشتند كه برای جبران عقب ماندگی خاص ورزش بانوان حدود ۱۰ درصد اعتبار ویژه و مثبت به بانوان اختصاص داده شود.
او در مورد برابر جنسیتی اظهار داشت: كارهای خوبی در كمیته ملی المپیك در حال انجام می باشد. ما چاره ای نداریم جز اینكه مهارت های زندگی و اجتماعی را به مربیان، داوران و فرزندانمان یاد بدهیم بنابراین دوره های آموزشی زیادی برای بانوان و نواب رئیس داریم. حتی ۲۷ آذر ماه نشستی تخصصی در مورد همین برابری جنسیتی برگزار می نماییم. علاوه بر این از كمیسیون ورزش آسیا دعوت كردیم تا نشستی در ایران داشته باشیم و منتظر جواب هستیم.
او در این مورد اضافه كرد: باید به سمت متعادل سازی برویم و این چیزی است كه سبب می شود زنان و مردانمان در كنار هم به تعادل برسند. نمی توانیم در بخشی خیلی هزینه نماییم و بخشی دیگر هزینه های كمی داشته باشد.
او در پاسخ به اینكه آیا پاداش زنان فوتسال پرداخت شده یا خیر، اظهار داشت: هفته قبل جلسه ای با آقای تاج داشتیم كه گفتند همین هفته پرداخت می شود و احیانا تا الان پرداخت شده است.
فرهادی زاده در مورد حضور خبرنگاران در ورزشگاه ها و ممانعت هایی كه گاهی در بعضی رشته ها پیش می آید اظهار داشت: گاهی نیاز است كه خودمان به خودمان كمك نماییم چون امكان دارد فدراسیونی در ابتدای كار از خبرنگاران استفاده نماید تا مسابقات بانوان خویش را منتشر كند، این خیلی خوب است و ریسك می كند تا فضای ورزش بانوان را توسعه دهد اما گاهی دوستانمان در فضای رسانه، خبرهایی را منتشر می كنند كه ورزش بانوان را چند سال عقب می برد. بنابریان باید بانوان هم كمك كنند تا این فضا آرام تر باشد.
فرهادی زاد در مورد فدراسیون ورزشی كشورهای اسلامی و وضعیت آماده سازی آن اظهار داشت: این فدراسیون قبلا فعالیت خوبی داشت اما مدتی متوقف گردید و الان باردیگر احیا شده است و الان محل استقرار آن مشخص شده است. آماده سازی این موارد تا حدودی زمان بر بود اما می دانم كه عرب عامری نیروهایش را می چیند و كمیته ملی المپیك به او كمك می نماید.
او درباره اساسنامه مشترك فدراسیون ها و جایگاه نواب رئیس بانوان، بیان كرد: در اساسنامه جدید جایگاه قانونی نواب رئیس بانوان مشخص شده است. در واقع حق نواب رئیس بانوان بعنوان قانون آمده است. در مجامع فدراسیون نمایندگان ورزشكاران، مربیان، باشگاه ها و... حضور دارند و تلاش این است بانوان در انتخابات هیات ها حضور داشته باشند. مراحل آماده سازی اساسنامه انجام شده و بزودی در اختیار فدراسیون ها قرار می گیرد.
معاون توسعه ورزش بانوان در مورد چند شغله بودن بعضی از نواب رئیس كه فرصت حضور در فدراسیون را ندارند، بیان كرد: با عنایت به سابقه زنان كه الان خوب شده در بعضی رشته ها نفرات خوبی داریم اما هنوز در رشته های جدید مدیر مشخصی نداریم و باید فرصت بدهیم تا ورزشكاران آن بالا بیایند و كار را در دست بگیرند اما من به نواب رئیس گفته ام كه اگر تمام وقت كار كنند موفق تر خواهند بود.1398/06/07
14:00:54
5.0 / 5
4327
تگهای خبر: آموزش , المپیك , امنیت , بازی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری