معمای ۱۰-۹۰ داربی پایتخت، آزمون بزرگ مدیران فوتبالی

معمای ۱۰-۹۰ داربی پایتخت، آزمون بزرگ مدیران فوتبالی

بازی فوتبال: باتوجه به این كه تابحال داربی های پایتخت به خاطر مشكلات موجود در بلیت فروشی الكترونیكی بدون رعایت قانون 10-90 برگزار می شد، باید داربی هفته چهارم لیگ نوزدهم را بعنوان آزمون متصدیان فوتبال در نظر گرفت، برای اینكه آنها لیگ برتر را به خاطر حل چنین مشكلاتی به تعویق انداختند و اگر باز هم چیزی تغییر نكرده باشد، مشخص می شود كه باز هم این الزامات رعایت نشده است.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، تعویق لیگ برتر برای تاریخی نامعلوم ابهامات زیادی را در هفته های اخیر به وجود آورده است. در این مدت صحبت های متفاوتی از طرف مسئولان ورزش ایران درباره این مساله انجام شد و از تاكید فیفا بر حضور بانوان گرفته تا فراهم كردن الزامات امنیتی فیفا بعنوان دلیلهای تعویق لیگ برتر یاد شد.

سعید فتاحی، رئیس كمیته مسابقات سازمان لیگ، گردنگیر حضور بانوان در بازی های لیگ برتر از طرف فیفا را رد كرد و الزامات ایمنی و امنیتی را بعنوان دلیل تعویق لیگ برتر عنوان كرد؛ الزامی كه مسئولان سازمان لیگ در این مدت تاكید زیادی بر آن داشتند.

مدیران سازمان لیگ در این مدت تاكید نمودند كه اگر مواردی مانند نصب دوربین های مداربسته، گیت های بلیت فروشی الكترونیكی و شماره گذاری صندلی ها در ورزشگاه ها رعایت نشود، تیم ها قادر به میزبانی در ورزشگاه خانگی شان نیستند و بازی هایشان را باید در نزدیك ترین ورزشگاه مورد تایید سازمان لیگ برگزار كند.

تا این جای كار باتوجه به شواهدی كه وجود دارد، بنظر می رسد كه عزمی جدی برای حل مشكلات ورزشگاه ها وجود دارد اما فتاحی در صحبت های اخیرش به یك سوال تكراری، پاسخ می دهد؛ آیا قانون ۱۰-۹۰ در بازی داربی رعایت می شود؟ او در این زمینه اظهار داشت: تمام این مسائل برمی گردد به این مساله كه ما بتوانیم بلیت فروشی را كاملا الكترونیكی انجام دهیم. ان شاءالله وقتی این الزامات رعایت شود این مساله هم اجرا خواهد شد.

باتوجه به این كه لیگ نوزدهم طبق گفته مدیران فوتبال به خاطر رعایت الزامات امنیتی و حل مشكلات مربوط به بلیت فروشی الكترونیكی به تعویق افتاده است، پس در صورتی برگزار می گردد كه تمام این الزامات در ورزشگاه ها رعایت شود. همین طور مطمئنا این الزامات امنیتی با دقت بیشتری در مهم ترین ورزشگاه ایران یعنی ورزشگاه آزادی بعنوان میزبان داربی و بازی های ملی رعایت می شود.

در مجموع، با در نظر گرفتن صحبت های فتاحی باید داربی ۹۰ كه در هفته چهارم لیگ برتر برگزار می گردد را بعنوان آزمون فدراسیون فوتبال، سازمان لیگ و وزارت ورزش و جوانان در نظر گرفت. برای اینكه در صورتیكه آنها بتوانند این داربی را با رعایت قانون ۱۰-۹۰ و بدون مشكل برگزار كنند، مشخص می شود كه الزامات مدنظرشان به صورت كامل، نه فورمالیته رعایت شده است. پس باید تا هفته چهارم منتظر ماند و دید كه بالاخره این قانون رعایت می شود و یا به خاطر همان مشكلات همیشگی – كه لیگ نوزدهم به خاطر حل شدن آن به تعویق افتاده است – به فصول آینده موكول می شود؟

منبع:

1398/05/16
14:25:59
5.0 / 5
4488
تگهای خبر: امنیت , بازی , تیم , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری