عبدی: 80 درصد فوتبالیست های نوجوان ایران را رصد كردیم

عبدی: 80 درصد فوتبالیست های نوجوان ایران را رصد كردیم

به گزارش بازی فوتبال سرمربی تیم ملی نوجوانان اظهار داشت: در چارچوب دو تیم در تورنمنت های دوستانه چین و تاجیكستان شركت خواهیم كرد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا و به نقل از فدراسیون فوتبال، حسین عبدی، سرمربی تیم ملی فوتبال نوجوانان ایران اظهار داشت: اهداف ما در تیم نوجوانان و اردوهای برگزار شده شامل چند بخش بوده است. اول اینكه بازیكنان را به كمپ بیاوریم و در یك فرایند انتخابی بتوانیم بازیكنان مد نظرمان را انتخاب نماییم. بعد از انتخاب بازیكن مرحله بعدی ما بررسی وضعیت بازیكن در شرایط تمرینی است. هیچ كدام از بازیكنان را با ۲۰ یا ۳۰ دقیقه تمرین انتخاب نكردیم و بازیكنان حداقل سه روز در اردو بودند در اوایل اردوهای استعدادیابی و این اواخر هم چند اردوی طولانی مدت را برنامه ریزی كردیم و در حال اجرای آن هستیم.

وی افزود: در نهایت تعداد بازیكنان را به ۴۹ بازیكن تنزل دادیم. در این مرحله هیچ كدام از این بازیكنان نه خط می خورند و نه انتخاب شده تلقی می شوند بلكه به نسبت نیازهایمان این بازیكنان را به كار خواهیم گرفت. حتی این امكان را مقدور كردیم كه بازیكنان جدید هم بتوانند به كمپ ما ملحق شوند و مورد آنالیز قرار گیرند اما چیزی كه می توانم آنرا تأیید كنم این است كه حدود ۸۰ الی ۹۰ درصد از بازیكنان این رده سنی را رصد كردیم. امكان دارد در بعضی انتخاب ها گرفتار اشتباه شده باشیم اما نهایتاً در یكی دو مورد خواهد بود و از نظرم بعید است كه در انتخاب بازیكنان در بخش كلی گرفتار اشتباه فاحش شده باشیم تا حدی كه از بخش انتخاب بازیكنان به شخصه احساس خوشایندی دارم.

سرمربی تیم ملی نوجوانان ایران اظهار داشت: هدف اصلی ما در آینده این است كه ۲۳ بازیكن را راهی مسابقات مرحله مقدماتی قهرمانی آسیا نماییم اما به این معنا نیست كه آن ۲۳ نفر بازیكنان اصلی باشند. به صورت واضح باید تاكید كنم كه از حدود ۴۹ بازیكن حاضر در اردوی فعلی هیچ كدام بر دیگری ارجحیت ندارد بلكه ۲۳ بازیكن با عنایت به شرایط انتخاب خواهند شد و بازیكنان دیگر كاملاً این امكان را دارند كه در چند ماه آینده شرایط بهتری از بازیكنان مرحله مقدماتی پیدا كنند.

وی درباره دلیل برگزاری اردوی حدود ۲۰ روزه برای تیم نوجوانان اشاره كرد: ما زمان زیادی در اختیار نداشتیم و در واقع كارمان از اوایل فروردین سال جاری شروع شد. در اردیبهشت و خرداد هركدام یك اردو داشتیم و بعد از آن هم سه اردوی طولانی مدت داریم. در این سنین نمی توان بازیكنان را در اختیار باشگاه ها قرار داد بلكه برای هماهنگ سازی بازیكنان مجبوریم آنها را به اردو بیاوریم و آموزش های لازم را به آنها بدهیم. البته برخی دوستان نگران (Over training) تمرین زدگی یا (Homesick) دوری از خانه شدن بازیكنان هستند اما ما چاره ای جز انتخاب بین بد و بدتر نداریم. باید واقع بین باشیم كه این موارد بدتر است یا ضعیف شدن بازیكن از نظر فنی. هوم سیك شدن بازیكن را با ایجاد سرگرمی یا چند روز استراحت می توان جبران كرد اما آیا زمان كافی برای كار روی بخش های تاكتیكی و تكنیكی داریم؟ در تیم ملی تنها باید بازیكنان را انتخاب نمود اما ما باید آموزش های لازم را هم بدهیم به همین دلیل این ریسك را می پذیرم. در واقع حجم كارمان را با همه سختی هایش افزایش دادیم، چونكه خودمان را برای ساختن نسل آتی فوتبال ایران مسئول دانستیم.

سرمربی تیم ملی زیر ۱۶ سال افزود: از جانب كافا دعوت نامه ای دریافت كردیم و پیرو آن ۳۴ بازیكن را به اردو فراخواندیم تا در نهایت ۱۸ نفر را برای حضور در این تورنمنت انتخاب نماییم. به فاصله كمی بعد از آن هم یك دعوت نامه از چین جهت حضور در تورنمنت دوستانه دیگری به فدراسیون رسید و موقعیتی را داشتیم تا بازیكنان را به دو تورنمنت اعزام نماییم تا چند بازی بین المللی داشته باشند. در واقع كار ما در كادر فنی بسیار سنگین شد و در این اردوی ۲۰ روزه دو نوبت در بامداد و دو نوبت در عصر با حدود ۴۹ بازیكن در حال پیگیری تمرینات هستیم. خیلی كار سختی داریم اما امیدواریم تا نهایت با این كار تجربه بازیكنان افزایش پیدا كند.

عبدی در مورد حضور بازیكنان در دو تورنمنت دوستانه چین و كافا در تاجیكستان اظهار داشت: برای تورنمنت چین حدود ۲۳ بازیكن می توانند همراه ما باشند. در تورنمنت كافا كه اتفاقاً سنگین هم خواهد بود هم نیاز داریم تا بازیكنان بیشتری را همراه ببریم تا كارایی و تجربه لازم را به دست بیاورند. الان معین نمی باشد كه كدام یك از بازیكنان به چین می روند و كدامشان به تاجیكستان و نهایتاً هفته آینده در این زمینه تصمیم گیری می نماییم. اعزام بازیكنان به هركدام از این دو تورنمنت فارغ از بحث اولویت یا اصلی و فرعی بودن بازیكنان است و اصلاً چنین معیاری را در نظر نداریم چون در نهایت حدود ۳۲ نفر از مجموع این دو گروه انتخاب خواهند شد تا در آینده از میان آنها ۲۳ بازیكن برای مسابقات مقدماتی آسیایی انتخاب شوند.

وی افزود: وقتی گروه نخست برای حضور در چین اعزام شود، تیمی كه مقرر است راهی تاجیكستان شود باید در تهران تمریناتش را ادامه بدهد. به سبب اینكه بازیكنان باید با همان فلسفه تمرینی این چند ماه اخیر كار خویش را ادامه بدهند، بنا بر این مهدوی در تهران می ماند و تمرینات را با سایر تمرینات پیش می برد.

وی با اشاره به حضور ویلموتس در اردوی قبلی تیم ملی نوجوانان اظهار داشت: حضور ویلموتس سبب شد كه بازیكنان انگیزه زیادی بگیرند. حضور تاج و سایر مدیران ارشد فدراسیون در تمرینات نشان داده است كه آینده فوتبال ایران تا چه میزان برای این نفرات مهم می باشد. آینده فوتبال ایران همین بازیكنان هستند و حتی اگر ۵ بازیكن از این تیم در آینده به تیم ملی بزرگسالان برسند هم نشان از اهمیت، سرمایه گذاری فوق العاده اقتصادی و منطقی است.
1398/04/13
12:53:56
5.0 / 5
4316
تگهای خبر: آموزش , بازی , بازیكن , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری