كمیته اخلاق فوتبال شلاق عدالت یا كبریت بی خطر؟

كمیته اخلاق فوتبال شلاق عدالت یا كبریت بی خطر؟

به گزارش بازی فوتبال كمیته اخلاق فدراسیون فوتبال در مبحث برخورد اجرایی با خاطیان دیدار فینال جام حذفی نتوانسته در عمل احكامش را اجرا شده ببیند، موضوعی كه ادامه آن بطور قطع استقلال این كمیته را زیر سوال خواهد برد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، در هیاهوی اتفافات پیش از بازی فینال جام حذفی میان پرسپولیس و داماش گیلان، رئیس كمیته اخلاق در خبری از محرومیت سعید فتاحی و احضار حیدر بهاروند و كاظم طالقانی بعنوان مسئولان سازمان لیگ و هیأت فوتبال خوزستان اطلاع داد اما پس از گذشت كمتر از یك ماه از آن بازی، كمیته اخلاق نتوانسته عملا با اجرای احكام خود خاطیان محروم را از فضای فوتبال دور كند.

اكنون سعید فتاحی شانه به شانه مدیران فدراسیون فوتبال به نظارت از ورزشگاه ها و برنامه ریزی لیگ برتر مشغول می باشد و حیدر بهاروند و كاظم طالقانی هم اساساً این كمیته را بعنوان مرجع رسیدگی به این پرونده قبول ندارند و هر سه احضاریه كمیته اخلاق را نادیده گرفته اند.

سه شنبه تصویری از بازدید مسئولان فدراسیون فوتبال از ورزشگاه آزادی منتشر گردید كه بهاروند و فتاحی در كنار مهدی تاج مشغول بازدید از ورزشگاه آزادی هستند. این اتفاق در حالی است كه هنوز پرونده این دو نفر در كمیته اخلاق باز است و به هیچ كدام از احكام كمیته اخلاق هم عمل نشده است.

آیا مهدی تاج اعتقاد دارد كه رسیدگی به این پرونده در حیطه اختیارات كمیته اخلاق نیست؟ با این حساب پس كمیته اخلاق در اقدام شتاب زده پیش از شروع بازی پرسپولیس و داماش گرفتار اشتباه شده و طبیعتاً مسئولان كمیته اخلاق كه سال ها تجربه دادرسی و بررسی پرونده های حقوقی را دارند، باید درباره این اشتباه خود توضیح دهند.

آیا حق با كمیته اخلاق است و فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در صدد بی اعتنایی به احكام كمیته اخلاق هستند؟ در نتیجه باز هم این كمیته و مرتضی تورك باید تا سر حد توان از اعتبار كمیته اخلاق و استقلالش كه به صورت قانونی در اساسنامه فدراسیون فوتبال و فدراسیون جهانی از آن یاد شده دفاع كند.

تعداد پرونده های این چنینی كه در گذشته كمیته اخلاق به آن ورود كرده و با نظر مسئولان فدراسیون، مختومه شده، كم نیست. در حالیكه احكام پرونده ای نظیر درگیری علیرضا حقیقی و علی خطیر در بیرون از زمین فوتبال هیچ گاه اجرا نشد و خبری هم درباره اش منتشر نشد.

یكی از پرونده ها كه بارها سازمان لیگ به آن بی اعتنایی كرد، محرومیت محمدرضا كسرایی، از كاركنان كمیته امور بین الملل فدراسیون فوتبال بود كه به صورت مادام العمر از حضور در فوتبال محروم شد اما سازمان لیگ هیچ گاه آن حكم را اجرا نكرد و ظاهرا كمیته اخلاق هم اهرم اجرایی مقتدری برای برخورد بیشتر در اختیار نداشت.

اخیراً ابراهیم شكوری، سرپرست دبیركلی فدراسیون فوتبال عنوان كرده كه كمیته اخلاق، مرجع رسیدگی به اتفاقات فینال جام حذفی نیست و بنابراین احكام این كمیته را امضا نكرده تا به دست خاطیان برسد. نظیر این اتفاقات به دفعات در دوره مدیریتی دبیركل های فدراسیون فوتبال رخ داده كه حكمی توسط دبیركل امضا نشود یا خیلی دیرتر از موعد به دست افراد برسد.

به نظر می رسد تلاش های كمیته اخلاق و رسیدگی به بی قانونی و برخورد با عوامل ناهنجاری در فوتبال به جهت برخی كارشكنی ها به سرانجام نمی رسد و در این میان هیچ نهاد دیگری جز كمیته اخلاق زیر سوال نرفته و این مورد در طولانی مدت به نام این كمیته خدشه وارد می نماید. موضوعی كه در نهایت به اعتبار اجرای عدالت در فوتبال صدمه خواهد زد.
1398/04/07
14:13:31
5.0 / 5
4165
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۱
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری