تاج: سرخابی ها پیشنهاد كردند به اسپانسرهای شان واگذار شوند

تاج: سرخابی ها پیشنهاد كردند به اسپانسرهای شان واگذار شوند

به گزارش بازی فوتبال رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به اجبار ورزشگاه ها به تجهیز سیستم VAR اظهار داشت: این كه برخی از باشگاه ها اعلام نموده اند هزینه راه اندازی آنرا ندارند، درست نیست، سیستم VAR مانند نور یك لزوم است. نور هم هزینه دارد اما اگر ورزشگاه نور نداشته باشد نمی توان در آن بازی كرد.


به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، مهدی تاج امروز - پنج شنبه ۳۰ خردادماه - در مجمع عمومی سالانه هیأت فوتبال استان اصفهان در مركز همایش های بین المللی دانشگاه آزاد خوراسگان، اظهار نمود: خوشحالم كه امروز در میان خانواده فوتبال اصفهان هستم. فوتبال اصفهان یك فوتبال پویا، پربازده و فعال است. قبل از انقلاب در تیم راه آهن بازی می كردم كه آقای آقاجان آن جا بودند و اصفهان تیم های زیادی داشت كه شانه به شانه بازی می كردند.

محلات، كارخانجات فوتبال سازی اصفهان تعطیل شدند
او اضافه كرد: محلات در گذشته كارخانه بازیكن سازی بودند. حقیقت این است كه فوتبال اصفهان تنها به سپاهان و ذوب آهن است و هر خبری كه از اصفهان می آید مربوط به این دو تیم است و این زیبنده اصفهان نیست. زمین های خاكی و كارخانه بازیكن سازی اصفهان از بین رفته است. در تهران هنوز هم زمین های خاكی فعال است و جنب و جوش دارد. نباید بگذاریم فوتبال استان اصفهان بمیرد و پتانسیل های این استان نزدیك به تهران است، باید بپذیریم كه اصفهان تنها با سپاهان و ذوب آهن در فوتبال شناخته شده است كه به نظرم این مساله خیلی زیبنده استان نیست.
رئیس فدراسیون فوتبال با اشاره به این كه فدراسیون فوتبال تمایل دارد با آموزش و پرورش در زمینه استعدادیابی فوتبال هماهنگ شود، اظهار داشت: دوست داریم این اتفاق اجرایی شود، اما دلایلی وجود دارد كه نمی خواهم این موضوعات را واكاوی كنم، در مجموع اینكه با آموزش و پرورش یكی شویم خیلی ایده آل است.
تاج خاطرنشان كرد: استان اصفهان پشتوانه ای برای تیم های ملی است و مدیران خوبی در اصفهان بار آمدند كه برخی از آنها مدیران تیم های ملی هستند، بسیاری از بازیكن های تیم ملی فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی از استان اصفهان هستند. سپاهان و ذوب آهن دو تیم عالی هستند كه مایه مباهات در لیگ برتر هستند.

بودجه فوتبال كشور به اندازه پول سه بازیكن قطر است
وی با اشاره به بحث تحریم ها ظالمانه آمریكا ضد ملت ایران، اظهار نمود: ایران امسال و سال های گذشته گرفتار گرفتاری های تحریمی و ظالمانه شده است و باید با همین پول فوتبال را اداره نماییم. بودجه ای كه فوتبال كشور را اداره می نماییم به اندازه پول سه بازیكن قطر است یا كمی كمتر! توانسته ایم با همین بضاعت بیستم دنیا و اول آسیا شویم و هشت سال است كه اول آسیا هستیم. رقبای ما مثل عربستان امارت و دیگران با این همه هزینه هایی كه می كنند، رتبه شان كمتر از ایران است.
تاج اظهار داشت: تیم ملی فوتسال ایران سوم جهان است. در جام جهانی كلمبیا، خیاط برده بودیم تا لباس هایی كه پاره می شود را بدوزد و با آن شرایط سوم جهان شدیم. نمی توانیم الان پولی را وارد كشور نماییم. شاید الان ۱۰ میلیون دلار یا بیش تر طلبكار داریم، اما نمی توانیم وارد نماییم. وزارت ورزش محدودیت هایی دارد درمجموع این وضع را در همه استان ها داریم اما باید با همین وضعیت این سیستم را بگردانیم؛ مطمئنیم شرایط این طور نمی ماند و بهتر خواهد شد و تغییر خواهد نمود.

واگذاری باشگاه، واگذاری كارخانه نیست
او در مورد نشست روز گذشته در فراكسیون ورزش مجلس شورای اسلامی و كمیسیون اصل ۴۴ اظهار داشت: این نشست با حضور حمیدرضا فولادگر نماینده مجلس، وزیر ورزش و جوانان و نمایندگانی از باشگاه های پرسپولیس، استقلال، سپاهان، پدیده و … برگزار گردید و سازمان خصوصی سازی گزارشی درباره خصوصی سازی باشگاه ها عرضه كرد.

تاج با اشاره به حضور نمایندگان دستگاه های مرتبط مانند دیوان محاسبات و سازمان بازرسی در این جلسه، اضافه كرد: از نظر ما واگذاری باشگاه ها با تمام واگذاری ها متفاوت است و در این نشست هم گفتم كه واگذاری باشگاه، واگذاری كارخانه نیست و تمام مبحث هم سود و زیان نیست و اهلیت و اداره باشگاه ها به خصوص باشگاه های پرسپولیس و استقلال مهم می باشد.

وی تصریح كرد: محل و تضمین تأمین منابع این باشگاه ها اهمیت دارد، بالاخره هر مدیری بیاید باید منابع را به او بگوییم مگر این كه به او اعلام نماییم هیچ منبع درآمدی وجود ندارد یا حداقل درآمد بلیت فروشی، تبلیغات روی پیراهن و دور زمین را دارد. ازاین رو این موارد باید خیلی شفاف اعلام گردد چون واگذاری استقلال و پرسپولیس بزرگ ترین واگذاری ورزشی و شاید مهم ترین واگذاری كشور در نوع خودش و نه از نظر قیمت است. خوشبختانه فولادگر این موارد را مدنظر قرار داد و قرار شد این مورد با برنامه ریزی مدونی پیش برود.

رئیس فدراسیون فوتبال تصریح كرد: چاره دیگری هم مطرح بود كه از سوی سازمان خصوصی سازی نبوده و از سوی باشگاه ها بود كه طبق مدل تركیه، باشگاه ها به خود اسپانسر واگذار شود یعنی همان كاری كه در تركیه با شیب ملایم انجام شد، اما به نظر من ساز و كار این امر شاید به نتیجه نرسد و الان كمی دشوار می باشد.

همه ورزشگاه ها باید مجهز به VAR شوند
او درباره اجبار فدراسیون فوتبال به تجهیز ورزشگاه ها به سیستم VAR و اینكه برخی باشگاه ها اعلام نموده اند هزینه راه اندازی آنرا ندارند، تصریح كرد: سیستم VAR مانند نور یك لزوم است. نور هم هزینه دارد اما اگر ورزشگاه نور نداشته باشد نمی توانید در آن بازی برگزار كنید. البته باید در این راه مجوز فیفا را بگیریم و باید مقدمات آنرا انجام دهیم تا زمانی كه مجوز فیفا دریافت و آموزش های لازم انجام شد، بتوانیم VAR را راه اندازی نماییم و امكان دارد چند هفته از لیگ برتر گذشته باشد.

تاج افزود: هزینه راه اندازی این سیستم آن چنان بیش تر از هزینه هایی كه باشگاه ها انجام می دهند، نیست و هزینه آن ۶۰ تا ۷۰ هزار یورو است كه باشگاه میزبان باید این هزینه را انجام دهد، چون نمی توان یك بازی در لیگ برتر را با سیستم VAR انجام داد و یك بازی را بدون VAR و طبق مجوز فیفا تمام ورزشگاه های لیگ برتر باید این سیستم را داشته باشند، پس باشگاه ها باید به این امر اهتمام بورزند.

بهاروند و فتاحی تنها مقصر نیستند
او همینطور درباره مسائلی كه درباره اهدای سوپرجام به تیم پرسپولیس بدون برگزاری بازی سوپرجام مطرح گردیده است، اظهار داشت: این مورد را از سازمان لیگ سوال كنید. مقصر اصلی را بهاروند و فتاحی نمی دانم و مقصران، تلفیقی از همه این بحث ها بوده است. این پرونده چون داخل زمین بوده در حال ارجاع از كمیته اخلاق به كمیته انضباطی است، ولی مقصر اصلی آن اتفاقات نه سازمان لیگ است و نه عوامل این سازمان.

رئیس فدراسیون فوتبال در مورد اخبار منتشرشده درباره این كه امكان دارد باشگاه سپاهان مجوز حرفه ای نگیرد و مجبور شود بازی های آسیایی خویش را به جای ورزشگاه نقش جهان در فولادشهر برگزار كند، اظهار داشت: سپاهان مجوز می گیرد و فكر می كنم این مساله را پیگیری كنند و این كار را انجام دهند.1398/03/30
21:02:42
5.0 / 5
4586
تگهای خبر: آموزش , بازی , بازیكن , باشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری