اختتام غائله پرسپولیس با تلخ ترین نتیجه ممكن

اختتام غائله پرسپولیس با تلخ ترین نتیجه ممكن

بازی فوتبال: «زمان طلایی سوخت تا سرخپوشان در بدترین زمان ممكن سرمربی شان را از دست بدهند. حالا تیمی كه برگ برنده اش در چند سال قبل ثبات و آغاز سریع تمرینات بود، دقیقاً در جهتی معكوس حركت كرده است. از اینجا به بعد ماموریت اول عرب و همكارانش پیدا كردن یك جانشین برای برانكو است. بعد از آن باید به انتخاب بازیكن و نگه داشتن مهره های كلیدی فكر كنند و نهایتاً ماموریت سخت ورود به مسابقات پس از سه فصل قهرمانی را استارت بزنند؛ آن هم در صورتیكه دیگر خبری از نخ تسبیح نیست.»به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، روزنامه دنیای اقتصاد نوشت: «بعد از مدت ها انتظار، اضطراب و كشمكش، سرانجام برانكو ایوانكوویچ رسماً از پرسپولیس جدا شد تا هواداران این تیم تنها دو هفته پس از دبل قهرمانی، با یك شوك تلخ و ناگوار مواجه شوند. ادبیات برانكو از مدت ها پیش بوی جدایی می داد. او كه از بدحسابی باشگاه به ستوه آمده بود، از چند ماه قبل در مصاحبه هایش ادعا می كرد با پیشنهادهای خوب خارجی مواجه می باشد و شاید درانتها فصل تیم را ترك كند.

مدیریت باشگاه اما این هشدارها و نشانه ها را جدی نگرفت. زمانی كه ماه ها در پرداخت قسط قبلی قرارداد برانكو وقفه افتاد و نهایتاً این پول را بطور ناقص به او دادند، مربی كروات روی كاغذ امكان فسخ یكطرفه قراردادش را پیدا كرد. مهم تر از آن اوراق و اسناد اما دل چركینی پروفسور از شرایط ادامه كارش در ایران بود. هر چه به روزهای پایانی فصل نزدیك تر شدیم، بوی رفتن برانكو اوج گرفت اما مدیرعامل باشگاه و اعضای هیأت مدیره در خواب سنگین به سر می بردند. وقتی سه روز قبل از فینال جام حذفی خبر ملاقات برانكو با محمدرضا زنوزی در شهرك غرب تهران منتشر گردید و همه فهمیدند دو طرف برای فصل بعد در حال مذاكره هستند، ایرج عرب باید پی می برد كه مرغ دارد از قفس می پرد اما او خوش خیال تر از این حرف ها بود. ترجیع بند همه اظهارات عرب در این مدت تنها یك جمله بود: «مطمئنم برانكو می ماند.» همین اطمینان اما كار دست سرخ ها داد تا در شرایطی كه مدیران باشگاه به دنبال راهی برای واریز باقی مانده طلب برانكو به یك شماره حساب خارج از تحریم بودند، خبر عقد قرارداد او با الاهلی عربستان منتشر شود. غروب یكشنبه نامه درخواست فسخ قرارداد برانكو به باشگاه رسید.

در آن ساعات مدیران مستاصل با كمك مترجم قدیمی و امین برانكو با او تماس گرفتند و پرسیدند آیا حاضر است با دریافت مطالبات معوق و قسمتی از پیش پرداخت سال بعدش به ایران برگردد یا نه كه جواب پروفسور منفی بود. این سوال را سه بار، هر بار با اصرار بیشتر پرسیدند و «نه» شنیدند. سوژه روشن است. برانكو از قبل با مدیران الاهلی توافق كرده بود. دو هفته پیش عضو هیأت مدیره این باشگاه گفته بود سرمربی بعدی تیم كه در سال های اخیر افتخارات زیادی هم داشته، انتخاب شده و تنها به خاطر مراودات او با تیم سابقش نام وی را با مدتی تأخیر اعلام خواهند كرد. حالا روشن شده این مربی، برانكو ایوانكوویچ بوده است؛ مبارك مدیران پرسپولیس!

انفعال، انفعال، انفعال

در اتفاقات اخیر چیزی كه بیشتر از همه جلب توجه می كند انفعال مدیران باشگاه پرسپولیس است. مسئولان الاهلی عربستان مدعی هستند روز عید فطر با برانكو توافق كرده اند و تازه اگر همین تاریخ هم درست باشد، باز پرسپولیسی ها می توانستند پیش از اختتام فصل با او برای ادامه همكاری به جمع بندی برسند. این اتفاق اما رخ نداد و مدیران باشگاه آن قدر معطل كردند كه زمان از دست رفت. شاید اگر تا زمان حضور وی در ایران می توانستند كارهای تسویه حسابش را انجام بدهند، برانكو در ایران ماندگار می شد اما این زمان طلایی سوخت تا سرخپوشان در بدترین زمان ممكن سرمربی شان را از دست بدهند. حالا تیمی كه برگ برنده اش در چند سال قبل ثبات و آغاز سریع تمرینات بود، دقیقاً در جهتی معكوس حركت كرده است. از اینجا به بعد ماموریت اول عرب و همكارانش پیدا كردن یك جانشین برای برانكو است. بعد از آن باید به انتخاب بازیكن و نگه داشتن مهره های كلیدی فكر كنند و نهایتاً ماموریت سخت ورود به مسابقات پس از سه فصل قهرمانی را استارت بزنند؛ آن هم در صورتیكه دیگر خبری از نخ تسبیح نیست.

زمان حیاتی در حال سوختن

واكنش مدیران پرسپولیس به جدایی برانكو هم عجیب بود. آنها كه تا امروز مدام بر طبل ماندن برانكو می كوبیدند، پس از قطعی شدن حضور مربی كروات در الاهلی عربستان هم از این موضع عدول نكردند. روز گذشته عرب می گفت برانكو هنوز با پرسپولیس قرارداد دارد و فسخ آن نیازمند تعامل دوطرفه است. حتی اخباری در مورد ارسال یك نامه اعتراضی خطاب به باشگاه عربستانی هم منتشر گردید كه عجیب بود. به هر حال آن چه مسلم است این كه برانكو كارش را با الاهلی آغاز نموده و كشاندن او به ایران محال است. حتی اگر چنین فرضی محقق شود و برانكو بیاید هم طبیعتاً با اشتیاق سابق حاضر به كار نخواهد بود. بدین سبب مهم ترین كاری كه مدیران باشگاه در شرایط فعلی می توانند انجام بدهند این است كه از سوختن زمان جلوگیری و هر چه سریع تر سرمربی تیم را معرفی كنند. خلائی كه هم اكنون به وجود آمده، علاوه بر ایجاد خلل در بازار نقل وانتقالات و جذب نفرات جدید می تواند كار باشگاه را حتی در حفظ نفرات سابق هم دشوار كند. بدین سبب باقی ماندن در ژست حفظ برانكو و استفاده مكرر همچون سوخته «گزینه دیگری نداریم» دیگر كاربرد ندارد.

تجمع هواداران شاكی

مسلماً در برهه فعلی هیچ اتفاقی برای هواداران پرسپولیس نمی توانست بدتر از جدایی برانكو باشد. همین مساله هم موجب شد مدیران باشگاه از بامدادان دوشنبه اوقات بسیار دشواری را پشت سر بگذارند. اعتراضات از فضای مجازی آغاز شد و بامداد دوشنبه به خیابان محل ساختمان باشگاه هم كشید. هوادارانی كه چند روز قبل با یك تجمع اعتراضی در مورد لزوم حفظ برانكو به باشگاه آگهی داده بودند، این دفعه در اعتراض به از دست رفتن سرمربی كروات تجمع شان را تكرار كردند؛ اجتماعی كه طبعاً با ناراحتی شدید همراه بود. محسن خلیلی همچون كسانی بود كه اهتمام كرد با حضور در بین افراد معترض آنها را ساكت كند اما تلاش او هم به جایی نرسید. با شرایط كنونی، احتمال وقوع تغییرات جدی در كادر مدیریتی پرسپولیس هم دور از ذهن نیست.

آلترناتیوها

الان داغ‎ ترین بحث در مورد پرسپولیس، مربوط به انتخاب جانشین برانكو است. بر این اساس روز گذشته اسم مربیانی مثل یحیی گل محمدی و زلاتكو كرانچار در محافل خبری منتشر گردید. گل محمدی بااینكه ابتدای فصل قراردادش را با پدیده تمدید كرد اما گفته می شود در صورت ارائه پیشنهاد از طرف پرسپولیس، این مربی آزاد خواهد شد. نهایتاً باید دید مدیران باشگاه به كدام گزینه اقبال می كنند؛ هر چند كه احتمال جذب مربی خارجی هم منتفی نیست.»

منبع:

1398/03/28
13:42:14
5.0 / 5
4869
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری