نمی توانیم لیگ آینده را برگزار كنیم

مهدی تاج: ریسك انتخاب مجیدی بالاست، حرف كی روش بوی تبانی می داد

مهدی تاج: ریسك انتخاب مجیدی بالاست، حرف كی روش بوی تبانی می داد

به گزارش بازی فوتبال رئیس فدراسیون فوتبال ضمن انتقاد از یك نماینده مجلس بابت اتفاقات فینال جام حذفی، به احتمال انتخاب فرهاد مجیدی و ریسك انتخاب او اشاره نمود و اظهار داشت: صحبت های كارلوس كی روش بوی تبانی می داد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، مهدی تاج امروز در یك نشست خبری با حضور اهالی رسانه حضور یافت و به سئوالات مختلف درباره حواشی و ابهامات این روزهای فوتبال پاسخ داد.
پیش از شروع صحبت های مهدی تاج، كلیپی از امكانات سخت افزاری آكادمی فوتبال و پیشرفت و ساخت ساختمان «پك» پخش گردید.
رئیس فدراسیون فوتبال در ابتدای صحبت هایش اظهار داشت: می خواهم درباره چند مسئله صحبت كنم همچون فینال جام حذفی و آینده لیگ باتوجه به شرایط برخی از ورزشگاه ها. همینطور درباره تیم ملی و برنامه هایی كه در پیش داریم.
تاج افزود: ضمن اظهار تاسف و عذرخواهی به خاطر اتفاقات جام حذفی، باید تلاش نماییم كه این اتفاقات رخ ندهد. یكسری حرف ها بر مبنای واقعیت گفته نشد.
وی اظهار داشت: باید خیلی چیزها را برای مردم گفت چون محرمانه نیست. در بازی فینال حذفی ۲۰ هزار و ۵۰۰ قطعه بلیت به فروش رسید ولی ظرفیت ورزشگاه ۳۰ هزار نفر بود. یك سوم ورزشگاه خالی بوده است. بنا بود این بازی با یك سوم ظرفیت خالی ورزشگاه صورت گیرد. ۱۴۰۰ بلیت هم به مناطق سیل زده داده شد.
رئیس فدراسیون فوتبال تصریح كرد: ورزشگاه ۲۸ هزار صندلی و ۱۳۰۰ جایگاه وی. آی. پی داشته است. بعضی ها می گفتند تخمین گرفتار مشكل شده است در حالیكه تخمین در فوتبال عملیاتی نیست. تخمین وقتی درست است كه بلیت فروشی الكترونیكی و دوربین داشته باشیم و همه چیز را كنترل نماییم. حرف نیروی انتظامی درست است. امكان اینكه به صورت كلی در هر بخشی بویژه در بازی های پرجمعیت با دست افراد را بگردیم، عملی نیست و ضریب اشتباهات زیاد است.
تاج خاطرنشان كرد: نیروی انتظامی می گوید اگر پشت درب هر ورزشگاه جمعیتی بدون بلیت بیاید نمی تواند تماشاگر را راه ندهد و در را باز می كند. حتما این اتفاق تكرار خواهد شد. به دفعات این اتفاق رخ خواهد داد. ما خیلی سعی كردیم. برگزاری مراسم قهرمانی الان خیلی وزین شده است ولی امنیت ورزشگاه در اختیار فدراسیون فوتبال نیست. ایراد سازمان لیگ این بود كه نیروی انتظامی و ناجا می گفت بازی باید در ورزشگاه غدیر باشد ولی آقای فتاحی می گفت باید در ورزشگاه شهدای فولاد باشد. البته خوب شد در ورزشگاه غدیر برگزار نشد چون اطراف ورزشگاه باز است. به دوستان گفتم اگر ناجا سفارش ای نسبت به برگزاری یك مسابقه در یك محل و یك زمان مشخص دارد، باید مسئولان اجرایی آنرا عملی كنند.
وی افزود: هیچ امنیتی بر عهده سازمان لیگ و فدراسیون فوتبال نیست. فدراسیون هم تا بحث بلیت فروشی به شیوه استاندارد می تواند اقدام نماید. وقتی مردم بدانند بدون بلیت الكترونیكی نمی توانند وارد ورزشگاه شوند، دیگر به استادیوم نمی آیند و نیروی انتظامی هم مجبور نمی گردد با این اتفاقات روبرو شود. برگزاری لیگ آینده به این شكل به صلاح نیست. باید ورزشگاه ها دارای این امكانات باشد. وظیفه فدراسیون فوتبال هم ساختن ورزشگاه نیست. باشگاه ها هم نمی توانند ورزشگاه بسازند چون درآمد كافی ندارند. عدم درآمد هم به خاطر حقوق فوتبال و در راس آن حق پخش تلویزیونی است كه شدنی نیست. دولت باید دست از فوتبال بردارد و بگذارد روال عادی فوتبال پیش برود. یعنی بگونه ای شود كه حق پخش را خود فدراسیون و باشگاه ها بروند صحبت كنند و پولش را بگیرند.
رئیس فدراسیون فوتبال خاطرنشان كرد: در این ارتباط واكنش هایی داشتیم كه در نوع خودش جالب بود! برخی از دوستان در مجلس بودند كه اظهارنظرهای منطقی و درست كرده بودند. برخی از نمایندگان به صورت كلی فوتبال را می شناسند. بعنوان مثال یك دوست عزیزی از مجلس درباره سرمربی تیم ملی نظری داشت و می گفت مربی خارجی به صلاح تیم ملی نیست. بنده نزدیك به یك ساعت برای نمایندگان توضیح دادم. ایشان مسئول مهمی است كه شما هم می شناسید. من گفتم آوردم مربی خارجی یعنی آوردن امنیت و اینكه مملكت ثبات امنیت و ثبات اقتصادی دارد.
تاج اظهار داشت: البته ایشان باز هم راضی نشد ولی حداقل این احترام را به نظر ما و مردم گذاشت و مصاحبه ای نكرد. ولی آقای قاضی زاده هاشمی به هر اتفاق فوتبالی واكنش نشان داده است. درباره اتفاقات اهواز آقای دادكان صحبت می كند كه رئیس فدراسیون فوتبال بوده و حق دارد درباره فوتبال صحبت كند و ما هم وظیفه داریم جواب بدهیم. اینها سالی دو بار حرف می زنند ولی آقای قاضی زاده هفته ای ۵ بار صحبت می كند راجع به همه چیز. اگر این طور پیش برود باید منتظر باشیم ایشان درباره ارنج و تركیب تیم ملی هم صحبت كند. حداقل ایشان باید بداند سازمان لیگ مسابقات را برگزار می نماید و امنیت مسابقات با سازمان لیگ نیست. حداقل این است كه اجازه بدهد این گزارش در بیاید. بگذارند تحقیق كنند چه تعداد بلیت فروخته شده است. اگر بیش از اندازه بود سازمان لیگ متخلف است. ولی همه تایید كردند ۲۰ هزار بلیت فروخته شده است. آقایان باید حداقل ها را بدانند. اگر كسی دلش برای ورزش می سوزد بسیاری از فدراسیون ها پول روزانه را ندارند. چرا فوتبال؟ چون نردبانی است كه از آن می شود بالا رفت. هرچه به انتخابات نزدیك شویم صحبت های عزیزان بیشتر و بیشتر هم می شود.
وی افزود: بخشی از این اتفاقات به رسانه ها بویژه رسانه دولت بر می گردد. كفایت به دستاورد است. دستاورد فدراسیون فوتبال به مراتب از بسیاری از نهادهای دولتی بهتر و بیشتر بوده است. با یك عدد ناچیز دستاوردهای بزرگی داشتیم. تیم بیست و دوم جهان هستیم. فوتسال ما در رده سوم و فوتبال ساحلی در رده دوم جهان است. بهترین شرایط را برای تیم جوانان فراهم كردیم. فوتبال بانوان هم همینطور. یك اظهار نظر از جانب روزنامه دولت می شود كه انتظار داریم حداقل ها را رعایت نمایند. اینها محل تشویش و تهمت می شود. خودم هم نمی دانم این را باید وزارت ورزش یا وزارت ارشاد كنترل كند یا یك سیستم و جریان پیش می رود. انتظار حداقلی ما این است كسانی كه وابسته به دولت هستند اطلاعات كسب كنند و صبر كنند. اینها خودشان محل سئوال هستند؛ چطور از ما سئوال می كنند؟
رئیس فدراسیون فوتبال تصریح كرد: اگر قرار نیست ورزشگاه های ما به بلیت الكترونیكی و دوربین ها مجهز شوند، كار برای لیگ آینده سخت می شود. بهتر است بازی ها تا زمانی كه ضمانت كافی برای انجام یك بازی مطمئن نباشد، برگزار نشود. روز گذشته هم این را در شورای امنیت كشور اعلام كردیم. گفتیم این نظر فدراسیون فوتبال است. خوشبختانه نیروی انتظامی هم نامه ای مشابه با فدراسیون فوتبال منعكس و در جلسه اعلام نموده است ما هم نمی توانیم مسابقات را تا فراهم كردن امكانات برگزار نماییم.
تاج اظهار داشت: از نمایندگان مجلس كه برخی از آنها عضو شورای سیاستگذاری صدا و سیما هم هستند انتظار می رود كه قدمی برای حل مشكل حق پخش بردارند. این طور برای انتخابات هم رای می آورند.
رئیس فدراسیون فوتبال در بخش دیگری از صحبت هایش درباره شرایط تیم ملی اظهار داشت: تیم ملی كارش را با ویلموتس آغاز كرد. الان مشكلاتی در كشور داریم كه حتی ورود یك قطعه هم دشوار است. آوردن یك مربی مثل ویلموتس كار درستی است. دو مربی خارجی در تیم ملی هستند كه در زمان اردوها این تعداد به صورت روزمزد یك نفر دیگر به دستیاران ویلموتس اضافه می شود. الان گرفتاری ما در بخش مالی زیاد است. نمی خواهیم دولت به ما كمك نماید. دولت ۶ ماه گذشته ۲۰۰ میلیون تومان به تیم امید پاداش داد.
تاج با اشاره به مشكلات ارزی اظهار داشت: ارز تیم ملی در مسافرت به كره جنوبی یا تیم جوانان در روسیه را به سختی تهیه كردیم و فرستادیم. در آینده گرفتار مشكلاتی هستیم. پولی هم كه از فیفا و ای. اف. سی طلب داریم انتظار می رود دولت كمك نماید این پول به ما برسد و یا آن مبلغ را بگیرند و همینجا معادل آنرا پرداخت كنند. بنده بیشتر از ۳ جلسه شخصی با اینفانتینو رئیس فیفا و دبیر كل فیفا داشتم. آنها می گویند مشكلاتی داریم كه در حال رفع هستیم. ۵ یا ۶ میلیون دلار معادل ۱۰۰ میلیارد تومان طلب داریم كه اگر وارد كشور شود، تمام مشكلات ما حل خواهد شد. امیدوارم دولت فكری به حال این مشكل كند.
وی با اشاره به اینكه فدراسیون به دنبال جوانگرایی است، خاطرنشان كرد: تلاش كردیم آقای شكوری، نكیسا، ماجدی، هاشمیان و… را به فوتبال اضافه نماییم. اینها می توانند مدیران ۱۰ سال آینده فوتبال باشند. از افرادی مثل كلانی، فتح الله زاده و مهاجرانی هم در كمیته فنی استفاده می نماییم.
رئیس فدراسیون فوتبال درباره كرسی های بین المللی اظهار نمود: الان شرایط ما بهتر شده است. از دو كرسی كه باید در مجمع ای. اف. سی رای گیری می شد، آقای بیگلری را بعنوان رئیس كمیته استیناف داریم. یك نایب رییس هم در كمیته دیگر (احمدرضا براتی) داریم. در آینده دنبال كمیته های دیگری هستیم. كمیته دیگری گذاشته نشده است. قرار نیست هر كشوری در هر كمیته عضو داشته باشد. اینكه در ای. اف. سی رای گیری شد و به كنگره و كمیته اجرایی نرفت، خیلی به ما كمك می نماید. آنجا یك نماینده داریم كه موثر است و می تواند اتفاقات خوبی رخ بدهد.
تاج در مورد وضعیت تیم فوتبال امید اظهار داشت: برای این تیم با دو مربی صحبت داشتیم. هر مربی در تیم امید نگرانی دارد چون در فیفادی نیست. ما در سید چهارم هستیم و سخت ترین دوره امیدها است. خوشبختانه امسال بر خلاف دوره های قبل به مرحله نهایی صعود كردیم. ان شاءالله سرمربی جدیدی را انتخاب می نماییم. با یحیی گل محمدی صحبت كرده بودیم كه استاندار و هیات فوتبال خراسان و باشگاه پدیده تماس گرفتند و گفتند ما آسیایی هستیم و یحیی را می خواهیم. با یك نفر دیگر صحبت داشتیم كه به جمع بندی نرسیدیم. خیلی نزدیك شده ایم و صحبتی با فرهاد مجیدی داشتیم. باید صبر نماییم ببینیم امروز و فردا چه می شود. هر مربی می آید باید ابتدا یك ایثار مالی داشته باشد.
وی در پاسخ به این سئوال كه آیا واقعیت دارد تیم ملی بدون یك ریال هزینه به كره جنوبی رفته است، اظهار داشت: بله؛ باید به این سمت برویم. ما با چین یك تفاهمنامه امضا كردیم و باید دوبار به این كشور برویم و برگردیم. برای كره هم همچنین است. یكسری هزینه بوده اما هزینه اسكان و اقامت نبوده است. هزینه های كوچكتری بوده. در مسائل مالی در مضیقه هستیم و بازی با كره جنوبی به این شكل انجام شده است.
رئیس فدراسیون فوتبال درباره اتفاقات بازی تراكتورسازی با پرسپولیس و مصدومان زیاد این بازی كه همان هفته های ابتدایی جلوی آن گرفته نشد و هیچكس استعفا نداد، اظهار نمود: كمیته اخلاق یكسری را احضار و محروم كرد. در جام حذفی هم اگر ورزشگاه غدیر را می پذیرفتیم، این اتفاق رخ نمی داد. در تبریز چاره دیگری نداشتیم. جای تاسف دارد كه برخی از دوستان اطلاع ندارند مربوط به سازمان لیگ است. سازمان لیگ هم جلسه ای می گذارد و به این سئوالات پاسخ می دهد.
تاج اضافه كرد: بنده نگفتم تقصیر نیروی انتظامی است. اتفاقاً حرفشان درست است كه نمی توانند مردم را پشت در ورزشگاه با گاز اشك آور به خانه بفرستند و مجبورند است آنها را به ورزشگاه راه بدهند. راه حلش عرضه بلیت الكترونیكی است.
وی در مورد پول های ایران در فیفا و ای. اف. سی اظهار داشت: هم ما پول داریم، هم پرسپولیس، هم پدیده و هم استقلال. هیچكدام نتوانستند یك سنت از این پول را بگیرند. اگر از فدراسیون عملی شود، برای باشگاه ها هم عملیاتی می شود. انتظارمان از دولت این است فكری برای ما و باشگاه ها داشته باشد.
رئیس فدراسیون فوتبال درباره شائبه دخالت وزارت ورزش در رای كمیته اخلاق برای اتفاقات فینال جام حذفی و اختلافات بوجود آمده در این ارتباط اظهار داشت: وزارت ورزش دخالتش اجرایی و عملیاتی نیست بلكه مشاوره ای است. وزارت ورزش سفارش ای به كمیته اخلاق نداشته است. تاسفم این است كه اطلاعات نیست. ناجا گفته بود بازی در ورزشگاه غدیر برگزار گردد و مسئولان تصمیم گرفتند این بازی را در ورزشگاه شهدا برگزار كنند، این محل اعتراض به ما است. گزارش ۲۲ صفحه ای شورای تامین چیزی كه متوجه سازمان لیگ كرده اند این است كه چرا سازمان لیگ نپذیرفته به ورزشگاه غدیر برود. اینجا كمیته اخلاق وارد شده و به مسئولان تذكر داده است. آقای فتاحی بسیار زحمت كشیده است و میدانی ترین عنصر سازمان لیگ است. اگر یك روز سازمان لیگ به این نتیجه رسید فردی استعفا بدهد، این كار را خواهند كرد. طرف در یك برنامه تلویزیونی دو ساعت گفته است نمی دانیم چرا بازی در ورزشگاه شهدا برگزار شده است. جای تاسف ندارد. رسانه دولت نمی دانسته برای ارج نهادن به فتح خرمشهر و شهدا، این جام را به این نام برگزار كردیم.
تاج درباره اینكه مسئولان سازمان لیگ گفته بودند به خاطر گرمای هوا در اهواز برگزار نمی گردد، اظهار داشت: حالا شاید یك نفر هم در سازمان لیگ گفته باشد به خاطر گرما برگزار نشود ولی سازمان لیگ كه نپذیرفت. سازمان لیگ به پاس ارج نهادن به شهدا قصد برگزاری بازی در خرمشهر را داشتیم كه این شهر پس از دو سال دیگر شرایطش را نداشت و برای همین به اهواز منتقل كردیم. می دانستیم فینال جام حذفی در خردادماه است.
وی خاطرنشان كرد: اگر سال آینده لیگی را برگزار كردیم، همه اش در اردیبهشت و خرداد است و فینال هم در همین ماه ها خواهد بود.
رئیس فدراسیون فوتبال درباره دستور فدراسیون برای منع به كارگیری بازیكن و مربی خارجی و برگزاری اردوهای خارجی اظهار داشت: این سئوال مهمی است. اولاً فدراسیون فوتبال در جلسه ای كه با حضور وزیر ورزش و مدیران باشگاه ها برگزار شد، سفارش كرد از مربی و بازیكن خارجی استفاده نشود. نمی توانیم اجبار نماییم چه باشگاهی كدام بازیكن یا مربی را بگیرد. شاید سازمان لیگ بتواند سفارش بیشتری كند ولی فدراسیون فوتبال نمی تواند. مطمئنم نمی گردد ارز را راحت به دست آورد و به بازیكنان داد. قسط اول قرارداد ویلموتس را باید همان موقع می دادیم ولی دنبال چاره هستیم. ویلموتس نسبت به سرمربی قبلی آرامتر است و منتظر است تا راهكاری پیدا نماییم.
تاج افزود: ما فقط به باشگاه ها سفارش كردیم ولی شك ندارم اگر باشگاهی دنبال بازیكن و سرمربی خارجی است، یك جوری ارز به دست آورده كه ما از آن بی اطلاعیم. اگر از سیستم بانكی ما باشد به مشكل می خورد. بازهم به باشگاه ها سفارش می كنم جذب بازیكن خارجی را به حداقل برساند و اگر هم می گیرند، خیلی با كیفیت باشد. امسال دو اتفاق در لیگ می افتد. اول اینكه كلیه قوانین انضباطی و اخلاقی پیش از شروع لیگ به باشگاه ها ابلاغ خواهد گردید. دوم اینكه از همان ساعت اول محكم برخورد می نماییم. امسال بسیاری از مسابقات در صورت رخ دادن اتفاقی بدون تماشاگر می شود. آئین نامه انضباطی تغییر كرده است. اگر توهینی به تیم مقابل شود، تیم از تماشاگرانش محروم می شود. هرچند تعداد كسانی كه ناآرامی ایجاد می كنند كمتر از ۵۰ نفر است ولی تا صندلی ها شماره گذاری نشود و دوربین نباشد، نمی توان چیزی را كنترل كرد.
خبرنگاری از مهدی تاج درباره وضعیت دبیر كل فدراسیون فوتبال و آخر دوره سرپرستی ابراهیم شكوری سئوال كرد. رئیس فدراسیون فوتبال اظهار نمود: در اساسنامه فدراسیون صراحتاً درباره دبیر كل صحبت نشده است. فدراسیون باید دبیر كل را ابقا كند و یا دبیر كل ثابتی داشته باشد.
وی درباره اینكه رئیس فدراسیون نمی تواند دبیر كل را انتخاب نماید، اظهار داشت: باید اساسنامه را اصلاح كنیم! شكوری الان ۴۲ ساله است. اگر بگوییم ۱۰ سال هم سابقه كار داشته باشد می شود ۵۲ سال و باز بحث بازنشستگی مطرح می شود كه باید برود! این ایراد در ساختار ما وجود دارد. الان قانون فدراسیون این است كه دبیر كل باید ۱۰ سال سابقه داشته باشد. بزودی دبیر كل مشخص می شود.
رئیس فدراسیون فوتبال درباره ریسك انتخاب فرهاد مجیدی برای تیم امید اظهار داشت: مجیدی گزینه نزدیك ما است ولی اگر اتفاقی هم رخ نداد و او انتخاب نشد، بعداً نگویید چیزی گفتیم و اجرا نشد. با یحیی گل محمدی دست دادیم و تفاهم كردیم ولی بعد دیدیم از مشهد اعتراض آمد و ما عطایش را به لقایش بخشیدیم. امیدوارم گل محمدی موفق باشد. ریسك مجیدی بالا است ولی تمام مدارج پیشرفت را دارد مثل وحید هاشمیان. خودم از فرهاد مجیدی پرسیدم كه وی خاطرنشان كرد ۴۲ ساله هستم. پس چه زمانی باید به این افراد فرصت بدهیم؟ ریسك مجیدی بالا است ولی اگر این اتفاق رخ بدهد، او موفق می شود. چون سن و سالش به بازیكنان نزدیك است. تجربه قبلی در این زمینه داشتیم و جواب داد.
وی درباره نتیجه جلسه اش از كنگره فیفا خاطرنشان كرد: جلسات مختلفی داشتیم. یكی از جلسات هیات رئیسه ای. اف. سی بود و بنا شد كنگره مصوبات را منتقل كند. بحث هایی درباره مسائل مالی، اخلاق و تبانی صورت گرفت. پس از آن كنگره ای. اف. سی برگزار گردید كه اركان قضایی انتخاب شدند. آقای بگلری رئیس كمیته استیناف و براتی نایب رییس كمیته تعیین وضعیت شد. سپس بودجه و مصوبات مالی بود. كنگره فیفا هم برگزار گردید. یكی از مباحث كنگره برداشتن تعلیق كشور اریتره و همینطور انتخاب مجدد اینفانتینو بعنوان رئیس فیفا بود. اینفانتینو مفصل صحبت كرد و گفت فیفا در ۴ سال آینده به كدام سمت می رود. در حاشیه این مراسم تفاهمنامه ای با كشور چین امضا كردیم. از این تفاهمنامه می شود سال ها استفاده نمود. امكان دارد ما نباشیم ولی در سال های آینده از آن استفاده می شود مثل ساختمان پك كه ده ها سال مورد استفاده قرار می گیرد. چین سرمایه گذاری گسترده ای در فوتبال داشته و رئیس جمهور این كشور هم دخالت می كند و بودجه كلانی را در نظر گرفته است. اینها علاوه بر سرمربی تیم ملی و فدراسیون فوتبال است. ۲۰۰ میلیون دلار برای توسعه فوتبالشان كنار گذاشته اند. در تفاهمنامه ذكر كرده ایم كه باید در تمام تورنمنت های چین شركت نماییم. با رئیس فدراسیون فوتبال كرواسی هم جلسه مفصلی داشتم. كرواسی می خواهد خودش را به فوتبال ایران نزدیك كند و تفاهمنامه ای به امضا رسید. توسعه داوری و فوتبال را هم با كرواسی در نظر داریم.
تاج در پاسخ به سئوالی در خصوص استفاده از تكنولوژی كمك داور ویدئویی و احتمال استفاده از این فناوری برای فصل آینده خاطرنشان كرد: VAR برای سال آینده تقریباً اجرایی می شود. می خواستیم از كره جنوبی این تكنولوژی را بیاوریم كه نشد. با مجموعه دیگری وارد مذاكره شدیم كه هر ورزشگاه نزدیك به ۶۰ هزار یورو نیاز دارد. الزاماً باید این اتفاق رخ بدهد. همه باشگاه ها در كنار تمام هزینه هایی كه انجام می دهند، باید ۶۰ هزار یورو برای كمك داور ویدئویی انجام بدهند. فكر می كنم این كار درستی است.
وی اظهار داشت: اینكه گفته می شود بازی ها مهندسی است حرف بی ربطی است ولی اشتباهات داوری وجود داشت. داماش به لیگ دسته اول نرسید كاملاً به خاطر اشتباهات داوری. باید اعتراض ها را به حداقل برسانیم. رسانه ها هم كمك و تلقین كنند این اتفاق باید در فوتبال رخ بدهد. باشگاه ها با ۶۰ هزار یورو از دستگاهی بهره خواهند برد كه مورد تایید فیفا هم هست. آخرین دوره این كلاس هم مرداد برگزار می گردد. مقرر است تلویزیون هم كمك نماید. اگر دستگاه ها خریداری شود می توانیم مطمئن باشیم از این فناوری استفاده نماییم. نمی گردد فقط یك ورزشگاه را تجهیز كرد.
رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه اظهار داشت: یكی از تیم های ما در مجامع بین المللی پرونده های زیادی دارد كه احتمال دارد نتواند در جام باشگاه های آسیا شركت نماید. ما از تیم بعدی استفاده خواهیم كرد. سهمیه ما حذف نمی گردد. هر تیمی نتواند مجوز حرفه ای بگیرد تیم بعدی جایگزین می گردد.
تاج درمورد مطالبات كارلوس كی روش تصریح كرد: سیاست فدراسیون فوتبال این بود كه از سرمربی اش دفاع كند. اگر تیم ملی به سوریه باخته بود، از ویلموتس دفاع می كردم. نمی گویم خوب است كه باخته ایم ولی از سرمربی دفاع می كردم. این از اركان مدیریتی است كه از سرمربی خود دفاع كنید. كی روش هم قراردادی داشت كه وقتی آمدم جاری و ساری بود. این قرارداد مطمئن نبود. هركسی وسط كار دیگری را حذف می كرد، چه ما كی روش را و چه او ما را باید یك میلیون و ۶۰۰ هزار یورو پرداخت می كردیم. آدمِ عاقل به این نتیجه می رسد كه این شرایط عادی نیست و باید به طراحی سیستم جدید روی بیاوریم تا قرارداد تمام شود. پس بهترین كار برای كی روش این بود كه مدارا نماییم. پس از جام جهانی سه ماه فرصت داشتیم كه قراردادش را تمدید كردیم. امكان انتخاب سرمربی جدید نبود. هر عقلی حكم می كرد با كی روش برای جام ملت ها ادامه بدهیم. كی روش زحمات زیادی برای فوتبال ما كشید و این حرفم تغییر نمی كند ولی او در انتها از ما به فیفا بابت ۹۰۰ هزار دلار شكایت نمود كه می دانستیم به AFC نامه زده ایم. AFC پذیرفته بود و به كی روش گفته بود این پول برای ما قابل پرداخت می باشد. شكایت به فیفا كار غلطی بود. البته ما هم راجع به مباحث دیگری شكایت كردیم. ایشان گفته بود فدراسیون ایران تیم ملی را به اردوی قطر برد تا قطر قهرمان شود. این بوی تبانی می دهد. باید اثبات شود كه ما به قطر رفتیم تا این كشور قهرمان جام ملت ها شود! در حالیكه ما پیش از جام ملت ها این تیم را در یك بازی تداركاتی شكست دادیم. اردوی ما به این خاطر در قطر بود كه یك كمپ بسیار عالی داشتیم و ۱۲ كشور در دوحه حضور داشتند. همان زمان چمن كمپ ما افتتاح نشده بود و زمین نداشتیم.
وی افزود: سه قسط كی روش پرداخت شده و فكر می كنم قسط آخر هم داده شده باشد. می دانم كه یك ۱۵۲، یك ۳۰۰ و یك ۲۰۰ هزار دلار پرداخت كردیم و قسط آخرش هم پرداخت خواهد شد. دو طرف شكایت هایی داشتیم كه باید دید چه می شود.
رئیس فدراسیون فوتبال در ادامه به ضرورت تشكیل كمیته اقتصادی و گرفتن حق پخش اشاره نمود و اظهار داشت: ما مثل یك تاكسی هستیم كه ۷۰ درصد مسافرانش را مجانی جابجا می كند. به هر حال این تاكسی یك جا متوقف می شود. باید پول بلوكه شده ایران را بگیریم كه حدود ۹۰ میلیارد تومان می شود. بدهی ما اینقدرها نیست. بحث دیگر گرفتن تبلیغات محیطی است كه چرخه آن معیوب است. یك بحث دیگر اسپانسرهای تیم ملی است كه به سختی گیر می آید. اسپانسرها عددهایی می گویند كه اگر نداشته باشیم بهتر است! اگر مجوزی بدهند كه مجموعه دیگری از بیرون بیاوریم، عدد قابل ملاحظه ای می گیریم. مشروط به اینكه مجوز را بگیریم. اگر هم نگرفتیم جای گلایه ندارد و تابع قوانین جمهوری اسلامی هستیم و فیفا را در این قالب می آوریم كه زیر سقف ایران كار كنند. با همین شرایط بهترین تیم آسیا خواهیم بود و تیم ملی بازی هایی داشته باشد كه شما هم بپسندید.
تاج خاطرنشان كرد: برای بازی تیم ملی با سوریه پیشبینی می كردیم ۲ هزار نفر بیایند ولی یك دفعه ۲۰ هزار نفر به ورزشگاه آمدند. تنها راه صحیح كنترل تماشاگران بلیت الكترونیك است. حرف یگان ویژه درست است كه می گوید شما ۲ هزار تماشاگر دارید و ما هم ۲ هزار نیرو می آوریم. حتما باید برآورد منطقی داشته باشیم.
در ادامه یكی از عكاسان پشت تریبون قرار گرفت و نسبت به حضور برخی از خبرنگاران در كنار زمین با آی. دی كارت عكاسان اعتراض كرد و مشكلاتی كه این مسئله در كنار زمین برای عكاسان بوجود می آورد. آتش زدن اتومبیل عكاس در اصفهان هم مورد اعتراض قرار گرفت.
تاج در این باره اظهار داشت: حتما این مورد را امروز پیگیری می كنم. خسارت هایی كه وارد شده را هم وزارت و هم فدراسیون پیگیری می كنند و فكر می كنم به نتیجه برسد. به باشگاه میزبان تكلیف می كنم كه آن كار را انجام بدهند.
در آخر نشست خبری، خبرنگار ایران ورزشی به حرف های مهدی تاج درباره مطالب این روزنامه و افترا تشویش اذهان عمومی اعتراض كرد. تاج كه قصد داشت سالن را ترك كند، در نهایت روی یكی از صندلی های سالن نشست و اظهار داشت: انتقاداتی از سازمان لیگ شده و ما دستور رسیدگی داده ایم. نحوه برخوردی كه شد خوب نبود و از مبادی دیگر پیگیری می نماییم.

1398/03/19
14:39:31
5.0 / 5
4543
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری