ماشین سازی، تیمی كه خودش را باور ندارد

ماشین سازی، تیمی كه خودش را باور ندارد

بازی فوتبال: شاگردان رضا مهاجری در بازی مقابل پرسپولیس نشان دادند كه توانایی هایشان بیشتر از جایگاهشان در جدول است.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، تیم ماشین سازی تبریز مقابل پرسپولیس در بیست و نهمین هفته از رقابت های لیگ برتر به میدان رفت و با نتیجه یك بر یك زمین مسابقه را ترك كرد.

این تساوی، هفدهمین بازی ای بود كه ماشین سازی تبریز تن به تساوی داد. روند بازی های ماشین سازی در این فصل از لیگ برتر نشان داده است كه این تیم كمترین ریسك را برای پیشرفت در لیگ كرده است و می خواهد فصل را طوری به اختتام برساند كه كمترین ضرر را در این مسابقات متحمل شود.

ماشین سازی در این فصل از لیگ برتر ۴ برد داشته است و اگر ۳ برد تیم های قعرنشین نفت مسجد سلیمان، سپیدرود رشت و استقلال خوزستان را حساب نكنیم، كمترین برد را در لیگ برتر داشته است. همین طور تعداد باخت هایی كه این تیم تا اینجای كار متحمل شده است به نسبت تیم های پایین جدولی كمتر شكست خورده است و از این لحاظ با ذوب آهنی كه با ۸ باخت در رده ششم قرار دارد برابری می كند.

اما نكته حائز اهمیت، تعداد تساوی های این تیم است. ماشین سازی تبریز با ۱۷ تساوی بیشترین تعداد تساوی را در تیم های حاضر در رقابت های لیگ برتر دارد و این مساله نكته ای نیست كه بتوان ساده از آن عبور كرد.

ماشین سازی تبریز در حالی ۱۷ تساوی تا اینجای كار به دست آورده كه ۶ بازی آن بدون گل به اختتام رسیده است. ۴ تساوی شاگردان رضا مهاجری با گل اول تیم حریف همراه بود و ۶ تساوی هم در حالی به ثبت رسیده كه تیم ماشین سازی یك گل یا بیشتر به تیم حریف زده است و از همین ۶ تساوی دو مورد از آن با تیم های بزرگی همچون پرسپولیس و سپاهان بوده است.

شاید یكی از نقاط مثبت تیم ماشین سازی در لیگ برتر بازی این تیم برابر پرسپولیس باشد. این تیم در حالی برای این رقابت حاضر شده بود كه پرسپولیس در شرایط روحی و روانی خوبی قرار نداشت و سپس هفته ها ناكامی، به دنبال پیروزی در این بازی و كسب عنوان قهرمانی بود اما ماشین سازی با نمایش یك بازی خوب و نسبتاً شجاعانه توانست گل اول بازی را به ثمر برساند و اگر شانس با آنها یار بود می توانستند در این بازی به پیروزی برسد.

بازی ماشین سازی برابر پرسپولیس نشان داد كه این تیم پتانسیلی فراتر از یك تیم متوسط رو به ضعیف را دارد اما این تیم خودش را باور ندارد. ماشین سازی وقتی می تواند ۷۰ دقیقه از پرسپولیس در ورزشگاه آزادی یك بر صفر پیش باشد، بالقطع می تواند در رقابت های دیگر هم با همین كیفیت ظاهر شود.

اما مسأله ی مهم برای ماشین سازی، مساله راهبرد و هدف این تیم است كه باید برای فصل بعد بطور كامل جزئی و دقیق مد نظر قرار بگیرد. تیمی كه زیر نظر فرد ثروتمندی همچون محمدرضا زنوزی است بالقطع می تواند تیمی باشد كه جایگاهش بالاتر در رده سیزدهم جدول است. در ادامه آن هم باید تفكرات مربی در بطن مسابقات تغییر كند تا از ظرفیت های تیم بااستعدادی همچون ماشین سازی بطور كامل استفاده گردد تا در فصل آینده شاهد تیم قدرتمندی تری باشیم.

منبع:

1398/02/23
14:36:35
5.0 / 5
4514
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری