مهر در گزارشی بررسی كرد؛

پشت پرده تفكیك كمیته و سازمان لیگ فوتسال، پای ساكت در بین است!

پشت پرده تفكیك كمیته و سازمان لیگ فوتسال، پای ساكت در بین است!

بازی فوتبال: تغییرات مدیریتی در كمیته فوتسال و تفكیك این كمیته از سازمان لیگ فوتسال، اعتراض محمدحسن انصاریفرد را به دنبال داشته است. انصاریفرد اعتقاد دارد كمیته و سازمان لیگ فوتسال نباید از هم جدا باشد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، بحث جداسازی «كمیته» فوتسال و «سازمان لیگ» فوتسال در روزهایی كه قانون منع به كارگیری بازنشستگان در فوتبال و فوتسال آغاز شد، به صورت جسته و گریخته مطرح می شد.
علی كفاشیان رئیس بازنشسته كمیته فوتسال وقتی با فشار نهادهای نظارتی از ریاست این كمیته كنار كشید، به آخرین سنگر خود برای باقی ماندن در فوتسال پناه برد. این سنگر، سازمان لیگ فوتسال بود كه كفاشیان و سایر مسئولان این سازمان از آن بعنوان یك نهاد خصوصی یاد می كردند و اینكه كه قانون بازنشستگان شامل این پست نمی گردد.
تا قبل از این ماجرا، سازمان لیگ فوتسال فقط یك دبیر داشت و مستقیماً زیر نظر رئیس كمیته فوتسال فعالیت می كرد اما كفاشیان پس از ریاست كمیته فوتسال، مدتی تحت عنوان رئیس سازمان لیگ فوتسال در این بخش مشغول به كار بود. هر چند كه این راهكار هم در نهایت ثمری نداشت و كفاشیان مجبور شد با فشار نهادهای نظارتی قید كار در سازمان لیگ فوتسال را بزند.
بعد از كنار رفتن كفاشیان از كمیته فوتسال، داود پرهیزكار بجای او برگزیده شد. پرهیزكار چند ماه سرپرست كمیته فوتسال بود و همزمان كفاشیان در سازمان لیگ كارها را پیش می برد.
انتخاب پرهیزكار برای كمیته فوتسال همان ابتدا با اعتراض پیشكسوتان این رشته همراه شد. گفته می شود پشت پرده این انتخاب، محمدرضا ساكت دبیر كل پیشین فدراسیون فوتبال بوده است كه همچنان نقش پررنگی در بعضی تصمیمات فدراسیون دارد. این شائبه درباره انتخاب ابراهیم شكوری بعنوان سرپرست دبیر كلی فدراسیون فوتبال و تأثیر ساكت در حیطه اختیارات او هم وجود دارد.

اتفاق دیگری كه در آن مقطع زمانی در مدیریت فوتسال رخ داد كه بی ارتباط با خاموش كردن صدای منتقدانِ پرهیزكار نیست، انتخاب محمدحسن انصاریفرد بعنوان رئیس «كمیته فنی و توسعه فوتسال» بود. از همان زمان كه انصاریفرد رئیس كمیته فنی و توسعه شد، شائباتی در خصوص اینكه مقرر است او جای كفاشیان را بگیرد، عنوان شد. انصاریفرد خودش هم امیدوار بود جای كفاشیان و سپس «پرهیزكارِ سرپرست» را بگیرد اما در نهایت بعنوان رئیس سازمان لیگ فوتسال برگزیده شد و مقرر است در این پست ادامه فعالیت داشته باشد.
تفكیك مدیریت كمیته فوتسال و سازمان لیگ فوتسال در شرایطی رقم خورده است كه مقرر شده كارهای مربوط به تیم های ملی و برنامه ریزی در این بخش با كمیته باشد و برنامه ریزی، تصمیم گیری و اجرای مسابقات لیگ در تمام رده های سنی در حیطه اختیارات سازمان لیگ. این در شرایطی است كه تا قبل از جداسازی، هر دو كار زیر نظر كمیته فوتسال پیش می رفت.
انصاریفرد كه حالا باید تمركز كاری اش را روی لیگ های فوتسال بگذارد، از این مساله دل خوشی ندارد و حتی اعلام نموده می خواهد با مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال در این ارتباط جلسه ای برگزار كند.
یك منبع مطلع در فدراسیون فوتبال در گفتگو با خبرنگار مهر اعلام نمود كه ساكت دبیر كل پیشین فدراسیون فوتبال نظر مثبتی بر حضور انصاریفرد در كمیته فوتسال نداشته و برای همین پرهیزكار را بجای كفاشیان انتخاب نموده است. این منبع اصرار كرد كه انتخاب انصاریفرد بعنوان رئیس سازمان لیگ فوتسال هم با نظر ساكت و با هدف كاستن از بار انتقادات پیشكسوتان صورت گرفته چونكه انصاریفرد سابقه خوبی در فوتسال دارد.
این نكته را هم باید مدنظر داشت كه در اساسنامه فوتسال مسئولیتی تحت عنوان رئیس سازمان لیگ وجود ندارد و تمام كارها باید زیر نظر رئیس كمیته فوتسال باشد. با این تفاسیر، تفكیك سازمان لیگ فوتسال از كمیته فوتسال قانونی نیست و انتظار می رود رئیس فدراسیون فوتبال به این مساله ورود كند.

1398/02/18
18:10:58
5.0 / 5
4924
تگهای خبر: برنامه , تیم , رشته , فدراسیون
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۱
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری