وینفرد شفر:

ببخشید نمی توانیم بابت بردن سپاهان گریه نماییم، رحمتی عقاب آسیاست!

ببخشید نمی توانیم بابت بردن سپاهان گریه نماییم، رحمتی عقاب آسیاست!

به گزارش بازی فوتبال سرمربی تیم فوتبال استقلال با اشاره به برد ارزشمندی كه برابر سپاهان كسب كردند و انتقاداتی كه در مورد شادی كردنش مطرح شده بود اظهار داشت: ببخشید اگر نمی توانیم به خاطر بردن سپاهان گریه كنیم!به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، وینفرد شفر در نشست خبری قبل از بازی استقلال با ماشین سازی كه بعدازظهر امروز در سازمان لیگ برگزار شد، اظهار داشت: پیش از هر چیزی اجازه بدهید درباره یكسری مسائل صحبت كنم. قبلاً گفتم خوشحالم اینجا هستم. شما هم می دانید كار بسیار مهمی داریم. من پیش از اینكه وارد نشست شوم صحبت های دوستانه ای می كنم و اگر ببینم كسی این صحبت ها را ضبط می كند من به خانه ام می روم.
سرمربی استقلال اضافه كرد: برخی درباره شادمانی ما بابت برد قبلی صحبت كردند. اگر بدانید در گذشته چه مشكلی داشتیم و بازی سختی پیش رویمان چقدر اهمیت داشت. ما یك گل زدیم اما داور آنرا خطا گرفت. سپس در دقیقه ۹۷ یك گل زیبا زدیم. آن گل مثل نمك لازم برای سوپ بود. آن صحنه احساس و هیجانی بود كه تمام تیم بروز دادند.
وی اضافه كرد: یكی از بهترین بازی هایی بود كه دیدم. در اصفهان حدود ۳۰۰ - ۴۰۰ هوادار مقابل هتل مان بودند. بازیكنانم شب بازی شاید نخوابیدند چون هواداران جلوی هتل بودند. ما به خاطر این هواداران بردیم. وقتی می گویند چرا شادمانی كردید باید بگویم ما عاشق هوادارانیم. شاید آنها این عشقی كه ما داریم را نداشته اند.
شفر افزود: در خیلی از بازی ها كه بازیكن بودم خوشحال می شدم كه در بازی های سخت پیروزی می شویم. ببخشید اگر ما نمی توانیم بابت برد گریه نماییم و خوشحالیم. من سرمربی استقلال هستم و شاید خیلی ها خوششان نیاید. اما من سرمربی استقلال هستم.
سرمربی آبی پوشان پایتخت اضافه كرد: شب پیش از بازی مادر بزرگ فرهاد مجیدی فوت كرد. به او گفتم سه روز برو. می دانم خانواده ها در ایران بسیار به هم نزدیك هستند. من بهترین آرزوها را برای او دارم. همچنین فرشید باقری كه سال قبل پدرش فوت كرد.
شفر اضافه كرد: من فرشید را به خاطر كارهایی كه در دربی در میان بازی و بعد از بازی انجام داد جریمه كردمِ در بازی با سپاهان هم گفتم دو بازیكن در بایرن مونیخ با هم دعوا كردند اما سرمربی و مدیر باشگاه گفتند جریمه بپردازند اما شما را برای بازی بعدی می خواهیم. همان بازیكن هم برای بایرن گل زد. این نكته را به هیأت مدیره هم گفتم. چون اگر او نباشد تیم ضعیف می شود. من خوشحال نیستم فرشید باقری چنین رفتاری كرد. صحبتی كه ما در رختكن داشتیم در همان جا بود و نباید بیرون می آمد.
سرمربی استقلال خاطره بازی هایش را اینگونه افزود: زمانیكه هیتسفلد سرمربی سوئیس بود یكی از بازیكنان آلمانی مشكلی پیش آمد كه وی خاطرنشان كرد نمی توان به خاطر چنین مسائلی بازیكن را از دست داد.
شفر درباره استقلال هم اظهار داشت: با باشگاه درباره بازیكنانی نظیر اللهیار صیادمنش صحبت كردم. او باید بماند و رشد كند. شاید اگر او الان برود قیمتش یك میلیون شود اما اگر به موقع برود پنج شش میلیون می شود. نورافكن رفت و افت كرد اما الان دارد به شرایط خوب بازی می گردد. باید حرفه ای به این مسائل فكر نماییم. جلسه بسیار خوبی با اعضای هیأت مدیره داشتم. یكی از اعضای هیأت مدیره گفت ما نمی خواهیم بازیكن بفروشیم. این دقیقاً همان چیزی است كه من می خواهم.
شفر اضافه كرد: صحبت با بازیكنان جدید برای فصل آینده كار من است. اعضای هیأت مدیره در این زمینه به ما كمك می كنند. این عالی است. اینكه مشكل داشته باشیم مثل مشكل مالی كه به ما كمك كنند. نخستین بار بود اعضای هیأت مدیره را می دیدم. ما به آنها نیاز داریم. تمام آنها اعضای صادق بودند. باید به ما نزدیك شوند. صد درصد مطمئنم می توانیم خیلی خوب با هم كار نماییم.
سرمربی استقلال درباره رحمتی هم عنوان كرد: رحمتی در گذشته و در آینده خیلی مهم بوده است. در زمان های خیلی سختی كه داشتیم به تیم كمك كرد. همیشه برای تیم كار كرد. هیچگاه ضد تیم كار نكرد. این منصفانه نیست چیزهایی كه ضد اش در بعضی رسانه ها می خوانم. وی در تیم ما جنتلمن است. خیلی به حسینی به خاطر تجربه ای كه داشت هم كمك كرد. عقاب آسیا به ایشان كمك كرد. نمی خواهم مردم درباره او قضاوت بدی كنند. رحمتی بازیكن من است و خیلی او را قبول دارم.
شفر سپس به بازی با ماشین سازی پرداخت و خاطرنشان كرد: آنها تیم خیلی خوبی دارند. من شنیدم مالك این باشگاه و تراكتورسازی یك نفر هستند. پس با ۱۲۰ درصد مقابل ما تلاش می كنند. امروز خواهم دید كدام بازیكن برای ما خوب خواهند بود. بازی قبلی برای ما خیلی سخت بود. در بازی با الهلال بامداد رسیدیم. بازی قبلی هم نصف شب رسیدیمِ امروز باید ببینیم چه كسانی آماده هستند.
وی اضافه كرد: سه ماه پیش هم گفتن به تمام بازیكنانمان نیاز دارم. امیدوارم بتوانیم بازی را ببریم. باید خیلی با هوش و با هیجان بازی نماییم. وقتی بازی قبلی را ببینید در ۱۵ دقیقه آخر ما فشار می آوردیم. منشأ و تبریزی وارد زمین شدند. می دانستیم تیمشان پس از یكساعت افت می كند و ما خیلی خوب بازی كردیم. مشخص بود می توانستیم به گل برسیم.
شفر درباره وضعیت بازیكنان خود اضافه كرد: شاید روزبه چشمی و طارق بتوانند برگردند. باید با پزشك تیم در این باره صحبت كنم. از هواداران می خواهم فردا بیایند و ما را حمایت می كنند. الان در خواست من و خواهشم این است لطفاً به ورزشگاه بیایید. ما بیشتر خارج از خانه بردیم. همه ما استقلال را دوست داریم. می خواهم فردا تماشاگران بیایند.
سرمربی استقلال در پاسخ به سوال خبرنگار مهر در خصوص صحبت هایی راجع به حضور یورگن كلینزمن در رأس كادر فنی تیم ملی ایران اظهار داشت: او را زمانی كه بازیكن اشتورتگارت بود به خوبی می شناسم. در تیم ملی آلمان و آمریكا هم سرمربی بود. ما یك مرتبه با جامائیكا مقابل آمریكا بازی كردیم. برتی فوگتس یكی از دوستان قدیمی من بود. همه می گفتند جامائیكا شانسی مقابل آمریكا ندارد چون خیلی ضعیف تر از آمریكا است. به وی در آلمان "كلینسی" می گویند.
وی اضافه كرد: او را برای ایران مناسب می دانم. چیزی كه مهم می باشد باید حداقل بیشتر از نیمی از سال را ایران باشد. همكاری بین مربیان باشگاهی و تیم ملی بسیار مهم می باشد. باید با هم كار كنند. همه بازی ها را ببیند. استعدادهای خوبی داریم كه باید كار كنند.
شفر تصریح كرد: باور كنید او مربی خوبی است. با وی در ارتباطم اما نمی دانم چه اتفاقی درباره او می افتد. چیزی در این باره نمی دانم.
سرمربی استقلال در ادامه راجع به اینكه گفته می شود كلینزمن پیشنهاد تیم ملی را گویا قبول نكرده است اظهار داشت:. باردیگر می گویم اینجا ایران است. همكاری بین سرمربی تیم ملی و باشگاهی باید كامل باشد. یوآخیم لو در آلمان بازی های باشگاهی را می بیند. من در ۱۰ سالی كه در كالسروهه در بوندسلیگا بودم خیلی صحبت داشتیم درباره بازیكنانم. این خیلی مهم می باشد كه ارتباط وجود داشته باشد.
شفر درباره احتمال حضور برانكو یا خودش در تیم ملی اظهار داشت: من چنین چیزی نمی گویم. چون در این جایگاه نیستم.
سرمربی استقلال درباره مذاكره باشگاه استقلال با بازیكنان برای تمدید قرار داد و خریدهای جدید اضافه كرد: شایعات كه همیشه است. اما باید بگویم این مورد كار من است. من باید این تیم را بسازم. باید بدانم چه بازیكنانی را برای چه پست هایی لازم داریم. این كار سرمربی تیم است. اسامی را به باشگاه می دهند و باشگاه باید ببیند این شدنی است یا نه. قیمتی كه هست امكان پذیر است با نه. اول باید ببینیم چه بازیكنی می رودِ از فوریه من اسامی بازیكنان مدنظرم را داده ام. باشگاه حالا باید با آنها صحبت كند.
وی خاطرنشان كرد: باردیگر می گویم جلسه ام با هیأت مدیره عالی بود. من می دانم مشكلاتی مثل زمین تمرین و پرداخت حقوق ها داریم. اعضای هیأت مدیره امیدوارم كار خوبی كنند تا این مشكلات برطرف شود.

1398/01/27
16:40:04
5.0 / 5
4471
تگهای خبر: بازی , بازیكن , باشگاه , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری