لیگ یك فوتبال ایران در سال ۹۷

از ماجرای خونه به خونه و نساجی تا مربی ای كه اینترپل دستگیرش كرد

از ماجرای خونه به خونه و نساجی تا مربی ای كه اینترپل دستگیرش كرد

به گزارش بازی فوتبال لیگ دسته یك فوتبال ایران در سال 97، سال پر خبری را پشت سر گذاشت و اتفاقات منجر به صعود تیم نساجی و راه نیافتن خونه به خونه همچون این اتفاقات بود.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، سال ۹۷ در لیگ یك در حالی شروع شد كه ۶ بازی تا آخر لیگ باقی مانده بود. نیمه بالای جدول مثل سنوات گذشته از حساسیت بالایی برخوردار بود. نفت مسجد سلیمان، خونه به خونه مازندران، فجر سپاسی و بادران تهران تیم هایی بودند شانس بیشتری برای صعود به لیگ برتر به نسبت دیگر حریفان خود داشتند. اما همه چیز در هفته آخر مشخص شد.

قبل از آخر لیگ یك نفت مسجد سلیمان با ۶۳ امتیاز در صدر قرار داشت و خونه به خونه و نساجی مازندران با ۶۱ امتیاز و با عنایت به تفاضل گل بهتر خونه به خونه به ترتیب در رده های دوم و سوم جای داشتند. با نتایجی كه بدست آمده بود هر كدام از این سه تیم شانس حضور در لیگ یك را داشتند. در این میان نفت مسجد سلیمان شانس بیشتری برای صعود داشت و در صورت باخت سنگین می توانست خویش را از حضور در لیگ برتر محروم كند كه وقوع چنین اتفاقی آن هم برابر مس رفسنجان تقریباً غیرممكن بود.

اما رقابت اصلی بین دو تیم خونه به خونه و نساجی مازندران بود. دو تیمی كه هم امتیاز بودند اما تفاضل گل زیادی نسبت به همدیگر داشتند و تنها نساجی در صورت برد پرگل مقابل راه آهن قعر جدولی می توانست به لیگ برتر صعود كند كه همین اتفاق هم افتاد.

نساجی تحت هدایت جواد نكونام توانست شش بر صفر مقابل راه آهن پیروز شود. در مقابل تیم خونه به خونه مقابل برق جدید شیراز به برتری دو بر یك دست یافت. اما با عنایت به تفاضل گل بهتری كه نساجی با برتری برابر راه آهن به دست آورده بود، تیم خونه به خونه نتوانست به لیگ برتر صعود كند.

این پیروزی و صعود كردن نساجی به لیگ برتر ایران، حاشیه های زیادی به همراه آورد. خیلی ها از عجیب بودن برتری پرگل نساجی مقابل راه آهن صحبت می كردند. حتی خونه به خونه تلاش كرد كه اتهاماتی به نساجی وارد كند كه در نهایت نتوانست اتهامات خویش را به اثبات برساند و خونه به خونه فرصت دیگر خود برای صعود به لیگ برتر سوزاند.

با آخر فصل ۹۶-۹۷، لیگ یك میهمانان جدید خویش را برای فصل آینده شناخت. كارون اروند خرمشهر و سرخ پوشان پاكدشت تیم های صعود كرده به لیگ یك بودند و مشكی پوشان مشهد و نفت تهران، تیم هایی بودند كه با حضور در انتهای جدول لیگ برتر مسافر لیگ دسته یك كشور شدند اما نتوانستند دوام زیادی بیاورند.

مشكی پوشان مشهد با انجام چند بازی در لیگ یك، به دلیل بدهی های مالی كه بالا آورده بود نتوانست لیگ یك را ادامه دهد و نفت تهران چون تیمی برای لیگ یك آماده نكرده بود و همینطور مشكلات مالی شدید، قادر به حضور در مسابقات نبود و یكی از تیم های ریشه دار تهرانی به همین راحتی منحل شد.

همچنین تیم قشقایی شیراز با خرید امتیاز برق جدید شیراز وارد لیگ یك شد و تیم تازه تأسیس نود ارومیه با گرفتن امتیاز گسترش فولاد موفق شد در لیگ یك حضور پیدا كند.

فصل جدید لیگ یك نكته ای بسیار حائز اهمیت دارد و آن هم این است كه به غیر از سه تیم شهرداری تبریز، گل گهر سیرجان و نود ارومیه، تیم های لیگ یكی حداقل تا اینجای كار دو مربی را در تیم خود تجربه كردند و این آمار بسیار جالب و عجیبی است كه در این فصل از لیگ یك شاهد آن بودیم.

جدول تغییرات مربی تیم های لیگ یك به شرح زیر است:
نام تیم سرمربی سرمربی سرمربی سرمربی گل گهر سیرجان وینگو بگوویچ ****** ****** ****** سرخ پوشان پاكدشت فرهاد كاظمی محمود فكری مهدی پاشازاده ****** شاهین شهرداری بوشهر محمود فكری عبدالله ویسی ****** ****** مس كرمان نادر دست نشان فرزاد حسین خانی ****** ****** گل ریحان البرز فراز كمالوند محمد نصرتی (موقت) مجتبی حسینی ****** آلومینیوم اراك محمد ربیعی فراز كمالوند ****** ****** قشقایی شیراز مهرداد شكاری ابراهیم طالبی مهدی فروردین ****** بادران تهران مهدی پاشازاده فرشید استحقاری (موقت) عبدالله ویسی فرهاد كاظمی فجر سپاسی مجید صالح اسماعیل زارع (موقت) داوود مهابادی ****** ملوان فرهاد پورغلامی محمد احمدزاده ****** ****** مس رفسنجان علی سامره میشو كرستیچوویچ ****** ****** نود ارومیه وحید بیاتلو ****** ****** ****** شهرداری تبریز حیدر جعفری ****** ****** ****** كارون اروند خرمشهر اكبر میثاقیان مرتضی بیچاری (موقت) هومن افاضلی ****** خونه به خونه اكبر محمدی علی نظرمحمدی اكبر میثاقیان ****** شهرداری ماهشهر داوود مهابادی مجید نامجو مطلق مهدی پاشازاده عزیز فریسات
با ۱۶ تیمی شدن لیگ یك، هفته ای دو تیم در مسابقات به استراحت می خورند و این مساله سبب شد تا نظم مسابقات لیگ یك مقداری بهم بخورد.

از نكات بسیار جالب این فصل از لیگ یك، دستگیری سرمربی سابق قشقایی بود كه توسط اینترپل دستگیر شده بود. او كه با قشقایی شیراز نتایج خوبی كسب كرده بود و حتی توانست به بالای جدول هم راه پیدا كند اما به خاطر مسائل شخصی نتوانست با قشقایی شیراز ادامه همكاری دهد.

همچنین سفید امضا كردن عبدالله ویسی با بادران تهران كه در ادامه آن سبب شد ویسی قید حضور در بادران را بزند از نكات جالب و مهم این فصل از لیگ یك بود.

حال سال ۹۷ به آخر رسیده و ۶ هفته دیگر تا آخر این فصل از لیگ یك باقی مانده و باید منتظر ماند مسافران جدید لیگ برتر چه كسانی هستند. رقابت سختی بین تیم های بالای جدول وجود دارد و گل گهر سیرجان و شاهین شهرداری بوشهر از گزینه های اصلی صعود به لیگ برتر هستند.
1398/01/13
13:18:35
5.0 / 5
4864
تگهای خبر: بازی , پیروزی , تیم , دسته
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری