فرار علی دایی از دست محمود احمدی نژاد؟

فرار علی دایی از دست محمود احمدی نژاد؟

بازی فوتبال: علی دایی صندلی بیزینس كلاسش را ترك كرد تا كنار احمدی نژاد ننشیند.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، روزنامه شهروند نوشت: «علی دایی پس از ۱۰ سال همچنان نتوانسته كینه قدیمی از محمود احمدی نژاد را فراموش كند. سرمربی كنونی سایپا نوروز ۱۳۸۸ پس از شكست تیم ملی مقابل عربستان در تهران، با دستور رئیس جمهوری وقت ایران از سمتش كنار رفت و حالا كه به نوروز ۹۸ نزدیك می شویم، حتی حاضر نیست در یك پرواز ۱.۵ ساعته كنار او بنشیند و با او صحبت كند. این اتفاق در پرواز پنجشنبه شب عسلویه به تهران رخ داد كه دایی صندلی بیزینس كلاس خودرا به برادرش داد و ترجیح داد به جای احمدی نژاد در كنار مهدی تارتار رقیب روز پنجشنبه و دوست قدیمی اش بنشیند.

دایی در كنار مردم، احمدی نژاد در سالن CIP

سایپا با هدایت علی دایی در قالب رقابت های هفته بیستم در شهرستان جم مقابل پارس جنوبی قرار گرفت و به تساوی بدون گل رسید. پس از این مسابقه اعضای دو تیم راهی فرودگاه عسلویه شدند تا با پرواز ساعت ۲۰: ۳۵ به تهران برگردند و تمرینات شان را در پایتخت برای هفته آینده دنبال كنند. حضور علی دایی در فرودگاه عسلویه و پرواز به تهران با استقبال مردمی مواجه گردید كه برای گرفتن عكس یادگاری با شهریار صف بسته بودند. دایی در حالیكه می توانست مثل همه شخصیت های برجسته از قسمت CIP فرودگاه عسلویه به باند فرودگاه برود و سوار هواپیما شود اما ترجیح داد در كنار همه اعضای تیم خود و مردم عادی باشد و به ابراز احساسات هوادارانش هم پاسخ بدهد. دایی حتی از گیت عمومی باز عبور كرد و با مأموران هم خوش و بش صمیمانه ای داشت. اعضای دو تیم پارس جنوبی و سایپا وقتی در كنار مردم عادی سوار بر هواپیمای آسمان شدند، چند دقیقه ای برای بسته شدن درها معطل ماندند و بعد مشخص شد دلیل این تأخیر انتظار برای رسیدن محمود احمدی نژاد، رئیس جمهوری سابق ایران بوده است.

شهریار صندلی بیزینس كلاسش را بخشید!

رئیس دولت های نهم و دهم به همراه تیم محافظان خود روز پنجشنبه سفری به شهرستان لامرد در استان فارس داشت و به علت نبود فرودگاه در این شهر اجبارا بوسیله عسلویه باید به تهران برمی گشت. بر حسب اتفاق وی در پروازی حضور داشت كه علی دایی، مهدی تارتار و سایر اعضای دو تیم لیگ برتری فوتبال ایران هم بودند. مسأله جالب اما آنجا بود كه شهریار فوتبال ایران حاضر نشد در ردیف جلو كنار احمدی نژاد بنشیند. باشگاه سایپا برای سرمربی خود صندلی بیزینس كلاس گرفته بود و سایر اعضای تیم در ردیف های معمولی نشستند كه از قضا دایی باز به صندلی های عقب تر رفت و كنار مهدی تارتار، دوست قدیمی و سرمربی پارس جنوبی نشست. جالب تر اینكه اصرار محمد دایی برادر و دستیار او باز برای رفتنش به صندلی خود كه بیزینس كلاس و درست در كنار صندلی احمدی نژاد بود هم فایده نداشت و این اسطوره گپ وگفت با رفیق پرسپولیسی اش را در طول پرواز به نشستن كنار رئیس سابق دولت ترجیح داد؛ اتفاقی كه به نظر می آید ریشه در اتفاقات گذشته دارد.

دایی هنوز از احمدی نژاد دلخور است؟

اگر چه احمدی نژاد در دوران ریاست جمهوری اش چند بار در تمرینات تیم ملی با هدایت علی دایی حضور یافته بود، اما ۱۰ فروردین ۱۳۸۸ پس از شكست تیم ملی مقابل عربستان در تصمیمی عجیب شهریار از هدایت تیم ملی بركنار شد. دایی پس از این تصمیم با حضور روی خط تلفن برنامه نود صراحتاً اعلام نمود كه رئیس جمهوری دستور داده بركنارش كنند اما علی آبادی، رئیس وقت سازمان تربیت بدنی این امر را تكذیب نمود. ۴ سال بعد اما علی آبادی با اختتام ریاست جمهوری احمدی نژاد صراحتاً اعلام نمود او برای بركناری دایی دستور داده بود و موجب شد اسطوره فوتبال ایران در مهر ماه ۹۲ این جملات را بیان كند: «همه دیدید پس از چند سال حرف های من درست از آب درآمد. من در برنامه ۹۰ هم گفتم كه علی آبادی من را به تیم ملی آورد و فدراسیون در این خصوص كاره ای نبود. احمدی نژاد من را از تیم ملی بركنار كرد و حالا پس از چند سال، گذشت زمان همه چیز را نشان داد.»

حالا با گذشت ۱۰ سال از اتفاقات آن روزها به نظر می آید دایی هنوز از احمدی نژاد دلخور است و حتی حاضر نمی گردد در یك پرواز ۱.۵ ساعته در صندلی ای كه متعلق به خودش است، همنشین او شود.»
1397/12/11
17:39:40
5.0 / 5
4550
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۴
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری