ملی پوش فوتبال بانوان:

تیم ملی نیاز به قوت قلب دارد، هنوز در شوك هستیم

تیم ملی نیاز به قوت قلب دارد، هنوز در شوك هستیم

به گزارش بازی فوتبال ملی پوش فوتبال بانوان بعد از كسب نتایج ضعیف در تورنمنت هند اظهار داشت: هنوز در شوك باخت هستیم و كمبود دیدارهای تداركاتی به شدت حس شد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از مهر، تیم ملی فوتبال بانوان ایران در مرحله دوم رقابت های انتخابی المپیك ۲۰۲۰، فروردین ماه سال آینده به مصاف رقبایش خواهد رفت. ملی پوشان در گروه C مسابقات با تیم های فیلیپین، چین تایپه و فلسطین (میزبان) همگروه هستند و از این گروه دو تیم به مرحله بعد صعود خواهد نمود. تیم ملی جهت آماده سازی خود اواخر بهمن ماه در تورنمنت چهار جانبه هند شركت كرد و با قبول سه شكست مقابل تیم های هند، میانمار و نپال پایان یافت.
زهرا قنبری ملی پوش فوتبال بانوان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره نتایج كسب شده تیم ملی در تورنمنت چهارجانبه هند اظهار داشت: تیم های خوبی در تورنمنت هند حضور داشتند. تیم ما هم خوب بود اما نتایج راضی كننده نبود و ما هم ناراحت هستیم. بعد از حدود چهار سال در یك دیدار تداركاتی حضور داشتیم در حالیكه سایر تیم ها به سرعت در حال پیشرفت هستند. تیم ملی ایران پتانسیل خوبی دارد اما در تورنمنت هند بدشانسی آوردیم. موقعیت های گلزنی بسیاری داشتیم كه منجر به گل نشد، در فوتبال هم اگر گل نزنید بطور قطع گل خواهید خورد.
زهرا قنبری در ادامه تصریح كرد: تجربه خوبی در این تورنمنت كسب كردیم، تیم ملی بسیار مورد انتقاد قرار گرفت ولی باید پذیرفت كه ما به شدت با كمبود دیدار تداركاتی مواجه بودیم. حضور در تورنمنت هند قبل از اعزام به مرحله دوم رقابت های انتخابی المپیك ۲۰۲۰كمك زیادی به ما كرد.
وی درباره شكست سه بر صفر مقابل تیم ملی نپال اظهار داشت: هنوز خودمان هم در شوك باخت ها هستیم. در بازی نخست مقابل میزبان قرار گرفتیم. هند شاید تنها چند موقعیت گلزنی داشت اما ما موقعیتهای بسیاری داشتیم كه با بدشانسی گل نشد. همانطور كه تیم ملی در جام ملت ها مقابل ژاپن شكست خورد و حذف شد در بازی با نپال هم این اتفاق برای ما رخ داد در عین اینكه موقعیت های بسیاری داشتیم اما گلی به ثمر نرسید. گاهی نمی گردد كه نمی گردد. شاید قبلا تصور بر این بود بازی مقابل تیم های هند و نپال آسان است اما اینگونه نیست. این تیم ها پیشرفت كرده اند و تلاش می كنند. میانمار بعد از تورنمنت هند در تورنمنت دیگری شركت خواهد نمود و تمام اینها به روند پیشرفت یك تیم كمك می نماید. تیم ما باید منتظر باشد تا بلكه بتواند در یك دیدار تداركاتی شركت نماید.
قنبری اضافه كرد: اگر تیم ملی ایران هم بازی های تداركاتی بسیاری برگزار می كرد با تجربه تر در تورنمنت هند شركت می كردیم و به اهداف كادرفنی و خودمان می رسیدیم. نبود بازی های تداركاتی به شدت حس شد. هدفمان این نیست كه باخت ها را توجیه نماییم ولی باید از این شكست درس بگیریم و در نظر بگیریم كه بازی تداركاتی بسیار كمك كننده است.
ملی پوش فوتبال بانوان به نبود حسین عبدی در تورنمنت هند اشاره و اظهار داشت: نبود عبدی هم بسیار حس شد و جایش خالی بود. شرایط متفاوتی برای ملی پوشان در این تورنمنت رقم خورد و درس های زیادی گرفتیم.
وی درباره گروه بندی تیم ملی در مرحله دوم رقابت های انتخابی المپیك ۲۰۲۰ با تیم های فیلیپین، فلسطین و چین تایپه اظهار داشت: نه می توان گفت گروه سختی است نه گروه آسانی. باید تلاش نماییم. تیم نیاز به حمایت دارد. برگزاری دیدارهای تداركاتی بسیار تاثیر گذار است. برگزاری دو دیدار تداركاتی با تیم ملی بلاروس در تهران می تواند كمك بسیاری در شناسایی نقاط قوت و ضعف تیم ملی كند. هیچ تیمی را دست كم نمی گیریم، حتی تیم فلسطین با برنامه تر از گذشته عمل می كند و میزبان رقابت های است. برای صعود از گروه خود تلاش خواهیم كرد.
تیم ملی مقرر است اسفند ماه دو دیدار تداركاتی با تیم ملی بلاروس برگزار كند و اگر مجوزهای لازم دریافت شود این دیدار در ورزشگاه آزادی و با حضور تماشاگران بانو انجام خواهد گرفت. زهرا قنبری درباره برگزاری دیدار تداركاتی با تیم بلاروس در آزادی اظهار داشت: امیدوارم كه این اتفاق رخ دهد و همه برای حمایت بیایند. تیم ملی نیاز به قوت قلب دارد و امیدوارم حمایت شویم. تیم ملی پتانسیل خوبی دارد و فقط نیاز به توجه و حمایت دارد. اگر در مسابقات تداركاتی شركت نكنیم نمی توانیم در مسابقات رسمی نتیجه بگیریم. حتی اگر بهترین تیم دنیا هم باشید بدون كسب تجربه و شناسایی نقاط قوت و ضعف در دیدارهای تداركاتی نمی توان نتیجه به دست آورد.

1397/11/29
14:55:17
5.0 / 5
4417
تگهای خبر: المپیك , بازی , برنامه , پیشرفت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۱
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری