واكنش حسین عبدی به شكست های پی در پی تیم ملی فوتبال بانوان در هند

واكنش حسین عبدی به شكست های پی در پی تیم ملی فوتبال بانوان در هند

بازی فوتبال: مشاور فنی تیم های ملی فتبال بانوان می گوید نتایجی كه تیم ملی فوتبال بانوان در تورنمنت هند به دست آورد زنگ خطری است كه باید ببینیم چگونه می توان شرایط را بهتر كرد.


حسین عبدی، مشاور فنی تیم های ملی بانوان در گفت و گو با ایسنا در مورد عملكرد تیم ملی فوتبال بانوان بزرگسالان در تورنمنت چهارجانبه هند كه با سه شكست پی در پی پایان یافت، بیان كرد: آخرین حضورم در ایران به دو ماه پیش برمی گردد. پس از بازی های فوتبال بانوان در مسابقات آسیای مركزی كه بازیكنانمان با حضور فوق العاده شأن دوم شدند، همه آنها آماده به ایران برگشتند و به تیم های خود رفتند. در این دو ماه تیم بزرگسالان یك اردو داشت و در كنار آن لیگ هم برگزار می شد. اصلاً نمی دانستم كه این تورنمنت انجام می شود. برنامه ریزی آن بعداً اعلام گردید. بنا بر این اطلاعات دقیقی از آمادگی بازیكنان ندارم، چون در اسپانیا بودم. بدین سبب باید مربیان برگردند تا ببینیم تورنمنت چگونه و در چه سطحی بوده است؟ وضعیت بازیكنان را تشریح كنند تا بفهمیم مشكل چه بوده است.
وی در ادامه اضافه كرد: با عنایت به این نتایج انگار بازیكنان از آمادگی لازم به دور هستند. بنا بر این باید صبر نماییم به ایران برگردند تا ببینیم شرایط به چه صورتی است و مشكل كجا بوده كه پس از حدود پنج ماه تمرین این نتایج را گرفتند؟ آیا مشكل آنقدر حاد است كه نمی توان آنرا حل كرد؟ در هر صورت باید بیایند توضیح بدهند و با هم جلسه ای داشته باشیم.
عبدی شكست برابر هند را سرآغاز عملكرد ضعیف ایران دانست و اظهار داشت: روزی كه برابر هند باختیم مشخص شد كه خیلی مشكل داریم. من بازیكنان اعزامی را ندیدم. خانم آزمون به من زنگ زد و در مورد تركیب تیم صحبت كردیم اما اطلاعات لازم از آمادگی شأن ندارم. به نظرم شروع داستان از روزی بود كه نخستین بازی را به هند باختیم و سپس برابر میانمار و نپال مسأله ی بغرنجی كه شروع شده بود بدتر و بدتر شد. تیم ایران برای یك تورنمنت مهم مثل المپیك باید خیلی آماده تر باشد. زنگ خطری كه حالا به صدا درآمده به موقع است و باید ببینیم چه كاری نماییم تا شرایط بهتر شود. چون این تیم دو ماه پیش تیم دیگری بود.
مشاور فنی تیم های ملی فوتبال بانوان به آمادگی بازیكنان در تورنمنت فوتبال زنان آسیای مركزی كه با دومی ایران به اختتام رسید اشاره نمود و اظهار داشت: در آن مسابقات بازیكنان از نظر روانی و تاكتیكی فوق العاده آماده بودند و به گونه ای با آنها كار كرده بودیم كه حتی یك قدم عقب نگذارند. مثلاً ما در بازی اول با تیم افغانستان كه خیلی ضعیف بود از بازیكنان ذخیره مان استفاده كردیم و ۶ گل زدیم. می توانستیم ۱۰ گل دیگر هم بزنیم اما به دنبال این بودیم كه تورنمنت را به خوبی تمام نماییم.
وی در این مورد اضافه كرد: روزنامه ها و مربیان تیم های حاضر در آن مسابقات اعلام نموده بودند كه تیم ایران ضعیف است و هفت، هشت گل به آنها می زنیم اما وقتی تركیب اصلی مان را در زمین گذاشتیم شوكه شدند و همان نیمه اول چند تعویض انجام دادند. چون تصورشان چیز دیگری بود و بازیكنان ما خیلی قدرتمندانه، با تكنیك و جنگنده بازی كردند. اما این ها تجربیاتی است كه باید به دست بیاورند تا در بازی های پیش رو بتوانند به جمع چهارتیم برتر راه پیدا كنند.
عبدی در پاسخ به این سوال كه آیا فكر نمی كنید اگر همراه تیم بودید نتایج بهتری كسب می كرد؟ اظهار داشت: برد و باخت در این تورنمنت ها مهم می باشد اما نه به اندازه ی بازی های اصلی مان. من هم كمكی كه از دستم برآید به تیم می كنم و اگر بودم بهتر و اگر نبودم بدتر نمی گردد. هر كسی دید خودرا دارد و نمی توانم بگویم چون در این تورنمنت نبودم چنین نتایجی رقم خورد. اما هر كمكی از دستم برآید می كنم.
وی همینطور در پاسخ به این سوال كه با عنایت به عملكرد ایران در این تورنمنت، ارزیابی تان از مسابقات مرحله دوم انتخابی المپیك چیست؟ بیان كرد: هر اندازه كه بكاریم درو می نماییم. اگر تیم هایمان زحمت بكشند، درست تمرین كنند، مربیان وقت بیشتری برای تمرینات بگذارند، بازیكنان یك دل و جان باشند و بتوانند مثل دو ماه پیش كار كنند، مطمئناً صعود می كنند. اما اگر تیم نباشند، كار نكنند و آمادگی لازم را نداشته باشند درصد موفقیتشان پایین می آید. نباید فرصت را از دست بدهیم بلكه باید همه هم و غم تیم صعود به مرحله بعد و حتی فینال باشد. بر همین مبنا تصور من برای تیم های ملی بانوان این است كه زنگ خطری برای تیم های دیگر باشند.
عبدی در این مورد اضافه كرد: نباید اینگونه باشد كه چنین تورنمنت های ساده ای ما را به دغدغه بیندازد. باید در چنین تورنمنت هایی تجربه كسب نماییم. امكان دارد ببازیم اما حداقل خوب بازی نماییم. بدین سبب هر چه تلاشمان بیشتر باشد درصد موفقیت مان بیشتر می شود.
مشاور فنی تیم های ملی فوتبال بانوان درانتها از رسانه ها، فدراسیون فوتبال و وزارت ورزش تشكر كرد و اظهار داشت: از پیگیری شما كه فوتبال دختران را پوشش می دهید و از فدراسیون فوتبال كه تمام امكانات را در اختیار دخترانمان گذاشته تشكر می كنم. مسئولان همان امكاناتی را كه در اختیار تیم های ملی قرار داند، برای خانم ها هم فراهم كردند. از وزارت ورزش و جوانان هم كه فدراسیون و این تیم ها را حمایت می كند تشكر می كنم. اگر این تیم ها با حجابی كه دارند به موفقیت های بیشتر برسند، نه تنها با گرمای هوا و بقیه تیم ها بلكه با مسائل دیگری هم مقابله می كنند. به عبارتی اگر این تیم ها به فینال راه پیدا كنند یك دستاورد بزرگ فرهنگی _ ورزشی خواهد بود.1397/11/26
15:23:02
5.0 / 5
4396
تگهای خبر: المپیك , بازی , بازیكن , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۵
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری