دایی نپذیرفت جانشین كی روش شود

دایی نپذیرفت جانشین كی روش شود

بازی فوتبال: یك منبع مطلع می گوید: «مهدی تاج با علی دایی تماس گرفت و از او پرسید كه آمادگی اش را دارد تا جانشین كی روش در تیم ملی شود یا خیر؟» علی دایی اما همیشه یكی از طرفداران كی روش بوده و از لحاظ فنی این مربی پرتغالی را تحسین كرده. دایی با بیان این كه حاضر نیست در چنین مقطعی (در جریان جام ملت های آسیا) جانشینی كی روش را بپذیرد به درخواست مهدی تاج، پاسخ منفی می دهد.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، روزنامه شرق نوشت: «واكنش ها نسبت به حذف ایران از هفدهمین دور جام ملت های آسیا، آن هم در مرحله نیمه نهایی هنوز ادامه دارد؛ در این بین كارلوس كی روش و فدراسیون فوتبال ایران، هر كدام با صدور بیانیه هایی كه البته پر از ابهام است، بنظر می رسد از یكدیگر خداحافظی كرده اند و قرار نیست همكاری شان تداوم داشته باشد. البته رابطه كی روش با فدراسیون فوتبال ایران قبل از این هم فراز و فرودهای زیادی داشته و غالب اوقات ضلع سومی هم به این رابطه اضافه شده است؛ ضلعی كه زمانی مقابل محمود گودرزی، وزیر وقت ورزش، شكل گرفت تا مانع از اخراج كی روش شود و اخیراً ضلع تازه ای كه دیگر تمایلی برای تمدید قرارداد كی روش ندارد و این مساله را به فدراسیون فوتبال هم گوشزد كرده است. هر چند این «ضلع سوم» ها كه اتفاقاً از دو جنس مختلف هستند، اصرار زیادی بر انكار دارند و همیشه تصمیم گیرنده را فدراسیون فوتبال دانسته اند. حالا به هر روی كار كی روش با فدراسیون فوتبال ایران و به صورت كلی تر با فوتبال ایران تمام شده و این مربی مسیر جداگانه ای برای ادامه فعالیت هایش پیدا خواهدنمود اما سوژه از این مقرر است كه فدراسیون فوتبال ایران تصمیم گرفته بود كی روش را در میانه های همین جام ملت های آسیا از كار بركنار كند!

مصاحبه جنجالی كی روش

موضوع مربوط به ۲۷ دی است؛ كی روش تیم ملی ایران را بعنوان صدرنشین از گروه بالا آورد و به یك هشتم نهایی رساند. در شرایطی كه بنظر می رسد او تمركزش را روی بازی های تیم ملی گذاشته، در مصاحبه ای بی سابقه به وزیر ورزش تاخت و او را مقصر قرارداد شش ماهه اش با فدراسیون فوتبال دانست. كی روش معتقد بود وزیر ورزش مقابل او كار كرده و اگر چنین موضوعی را می دانست هیچ گاه حاضر به تمدید قرارداد با ایران نمی شد. سوژه دیگری كه كی روش درباره اش صحبت كرد، بحث سفر بازیكنان پرسپولیس به ژاپن، آن هم با پرواز «فرست كلاس» بود. هر چند در آن برهه، «اشتباه ترجمه» هم موجب شد صحبت های كی روش مقابل وضعیت معیشتی ایران تلقی شود و موجی از انتقادات نسبت به كی روش به راه افتاد و بسیاری او را برای چندمین بار، مربی ای توصیف كردند كه جایگاهش را فراموش كرده و در هر موضوعی دخالت می كند. وزارت ورزش اما در آن برهه به بهانه اینكه نمی خواهد تمركز تیم ملی از دست برود، اطلاعیه ای صادر نكرد و اهتمام كرد سكوت پیشه كند ولی از گوشه و كنار، فشار زیادی به مهدی تاج، رئیس فدراسیون فوتبال ایران، وارد شد كه به سریع ترین شكل و البته جدی ترین نوع با كی روش برخورد شود.

تماس با علی دایی

شنیده ها حكایت از آن دارد كه مهدی تاج آن قدر تحت فشار قرار می گیرد كه به سرش می زند این مربی پرتغالی را از كار بركنار كند. یك منبع مطلع كه از نزدیك در جریان چنین اموری قرار داشت به «شرق» می گوید: «به تاج گفته بودند چطور اسپانیایی ها به این خاطر كه سرمربی شان به تیم ملی بی احترامی كرده و با رئالی ها به توافق رسیده بود، توانستند دو روز قبل از جام جهانی، لوپتگی را اخراج كنند، آن وقت شما این آقا (كی روش) كه به هر كسی دلش می خواهد توهین می كند را نمی توانید از كار بردارید؟» از قرار معلوم رئیس فدراسیون فوتبال تحت فشار قرار گرفته بود كه هر طور شده كی روش را قبل یا پس از بازی با عمان، در بازی یك هشتم نهایی، از كار بركنار كند. این طور می شود كه مهدی تاج دست به كار می شود و به دنبال گزینه جانشینی برای كی روش می گردد. همان منبع مطلع می گوید: «مهدی تاج با علی دایی تماس گرفت و از او پرسید كه آمادگی اش را دارد تا جانشین كی روش در تیم ملی شود یا خیر؟» علی دایی اما همیشه یكی از طرفداران كی روش بوده و از لحاظ فنی این مربی پرتغالی را تحسین كرده. دایی با بیان اینكه حاضر نیست در چنین مقطعی جانشینی كی روش را بپذیرد به درخواست مهدی تاج، پاسخ منفی می دهد. تاج اما در آن مقطع گزینه دم دستی دیگری در اختیار نداشت ولی قول داد به وضعیت رسیدگی كند.

عذرخواهی رئیس فدراسیون فوتبال

فردای همان روز كه كی روش مصاحبه كرد، مهدی تاج در صفحه شخصی اش از مردم ایران بابت اظهار نظرهای سرمربی تیم ملی پوزش خواست و آگاهی داد دیگر اجازه نمی دهد سرمربی چنین صحبت هایی كند. تاج اما پشت پرده با مسئولان بالاتر صحبت كرده بود تا اجازه بدهند فعلاً تیم ملی با همین شكل و سیاق ادامه بدهد تا در فرصت مناسب تری جایگزین كی روش مشخص شود. از قرار معلوم عذرخواهی مهدی تاج و صحبت هایش در خصوص عدم تكرار چنین حرف هایی از طرف كی روش، فضا را كمی آرام تر كرده بود. شایعاتی هم به راه افتادند كه از همان مرحله یك هشتم نهایی جام ملت های آسیا مسئولان فدراسیون فوتبال در كنار همان ضلع سوم شكل گرفته مذاكراتشان با سرمربیان مطرح را از سر گرفتند تا در سریع ترین حالت ممكن پرونده حضور كی روش در تیم ملی بسته شود؛ هر چند كه دست آخر كی روش تا انتهای جام ملت ها در تیم ملی ماند و بلافاصله سپس حذف در مرحله نیمه نهایی شایعات اخراج او زودتر از چیزی كه تصور می شود از دو ضلع دیگر؛ یعنی فدراسیون و نهاد بالادستی اش به گوش رسید و منتشر گردید.»
1397/11/12
13:15:17
5.0 / 5
4203
تگهای خبر: بازی , بازیكن , پرسپولیس , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۲
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری