پیروانی خطاب به كی روش: وقتی اسم ملت ایران را می آوری حواست را جمع كن!

پیروانی خطاب به كی روش: وقتی اسم ملت ایران را می آوری حواست را جمع كن!

بازی فوتبال: كاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران به اظهارات اخیر كی روش واكنش نشان داد و اظهار داشت كه سرمربی تیم ملی می خواهد با این رفتارها فرار رو به جلو كند.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، افشین پیروانی، كاپیتان سابق تیم ملی فوتبال ایران با اشاره به مصاحبه اخیر كی روش اظهار داشت: به نظر می آید آقای كی روش با این جنجال سازی ها، اتهامات واهی و فرافكنی ها می خواهد با فرار به جلو روی نوع بازی مقابل عراق و برخی انتقادها سرپوش گذاشته و همین طور در شرایطی كه ایران قرعه خوبی تا نیمه نهایی دارد و رقبایی چون كره جنوبی، ژاپن و استرالیا هم دور از انتظار ظاهر شده اند به جای تمركز روی قهرمانی با حاشیه سازی، بهانه های واهی و طرح مخالفان فرضی، قهرمان نشدن احتمالی را توجیه كند. او نمی خواهد ببیند كه مربیان قبلی یك دهم امكانات كنونی و حمایت ها را نداشته اند. كی روش هدفمندانه خلاف این حقایق را مطرح می كند و این سبب تاسف بسیار است.
پیروانی افزود: زمانی كه با كی روش همكار بودم پس از بردها در اردوهای تیم لقب جالبی به او داده بودند و می گفتند كی روش قهرمان بر هم زدن اوقات خوش فوتبال ایران است. لقبی كه فقط برازنده اوست.
او اشاره كرد: بسیار ناراحت كننده است كه كی روش راجع به سفره نان مردم ایران حرف می زند و غیر مستقیم به ایرانیان توهین می كند. این صحبت ها از جانب كسی كه حدود ۸ سال دستمزد كلانی از ایرانیان گرفت قشنگ نیست. این حرف او توهین مستقیم به مردم ایران است و مطمئن باشد ایرانی ها كه عزت، حرمت و افتخارات پرشماری دارند پاسخ این بی احترامی بزرگ و زننده او را خواهند داد. او باید بداند یك ایرانی حتی اگر مشكل مالی و اقتصادی داشته باشد اجازه نمی دهد كسی حرمتش را زیر پا بگذارد. متاسفانه كسی كه به لطف بودجه بیت المال به یكی از گرانترین مربیان ملی فوتبال جهان مبدل شده حرف های سخیف و تندی درباره ایرانیان زد. كی روش بهتر است برود تاریخ مبارزات ایرانی ها برای حفظ عزت و اقتدار خودرا بخواند و بار آخرش باشد درباره زندگی و مسایل اقتصادی مردم ایران حرف بزند، او انگار نمی داند همین مردم هستند كه خرج قراردادش را می دهند.
سرمربی و كاپیتان سابق پرسپولیس درباره سفر بیزینس كلاس پرسپولیسی ها به ژاپن اظهار داشت: آقای كی روش! برای آغازین و آخرین بار آگهی می دهم وقتی اسم پرسپولیس و ملت ایران را می آوری حواست را جمع كن. پرسپولیس تیمی با ریشه و مردمی است كه بعنوان پرطرفدارترین تیم آسیا خیلی پرطرفدارتر از تیم های كشور های وی است. او خوب می داند پرسپولیس چگونه با یك ملی پوش و در شرایطی كه محروم از جذب بازیكن بود و چندین ستاره اش از تیم رفته بودند برای قهرمان شدن در آسیا به ژاپن سفر می كرد و به باور بنده بیزینس كلاس كه سهل است لیاقت داشت كادرفنی و بازیكنانش حتی با جت شخصی به ژاپن بروند. بنده شاهد بوده ام تیم ملی در زمان مربیگری كی روش برای معمولی ترین بازی ها هم با چارتر سفر كرده كه نشان دهنده آن است كه قهرمانی ها و اقتدار پرسپولیس تا چه حد پاك و بدون حمایتی خاص بوده و كی روش و امثال او كه برای این بهتان های واهی دلیل موجهی ندارند. آنها مجبورند از چیزهای عجیبی همچون بلیط فرست كلاس را برای فرافكنی حرف بزنند اما بدانند هیچ گاه نمی توانند ذره ای از ارزش زحمات و افتخار آفرینی های بازیكنان پرسپولیس را كم كنند.
پیروانی تصریح كرد: به جرات هم می گویم هیچ یك از مربیان سال های گذشته تیم ملی چه خارجی و چه داخلی یك دهم امكانات كی روش و تیمش را در اختیار نداشتند و تا این حد از حمایت ها برخوردار نبوده اند اما دیدیم كه آنها این همه جنجال آفرینی نداشتند و حرمت ها را به رغم كمبودها حفظ می كردند.
كاپیتان اسبق تیم ملی در ادامه اضافه كرد: متاسفانه كی روش به خودش اجازه می دهد مقابل همه مسئولان ارشد ورزش كشور حرف بزند. او به جای آنكه بگوید: " آقای داورزنی معاون وزیر پیش از بازی به خاطر شاد كردن دل مردم و قدرشناسی از ملی پوشان و روحیه دادن به آنها با حضور در اردو به تیم پاداش دلاری داد و من از ایشان و وزیر محترم ورزش و جوانان به خاطر حمایت های شان ممنونم" می آید و ناامید از تمدید قرارداد و برای توجیه برخی اتفاقات و قهرمان نشدن احتمالی مقابل دوربین رسانه های خارجی و داخلی به مردم عزیز ایران و شخص وزیر و خیلی های دیگر توهین كرده و اتهاماتی بی پایه و اساس را به تیم پرسپولیس نسبت می دهد تا موفقیت های آنرا كم ارزش كند. كی روش خوب می داند وزارت ورزش بیشترین حمایت را همیشه از تیمش داشته و به همین خاطر می گویم سرمربی پرتغالی تیم ملی هم بی معرفت است و هم نمك نشناس! او روزی به مسب بان و عوامل آوردنش به ایران توهین كرد و بار دیگر هم به مسئولان ورزش كشور و متاسفانه كار را به جایی رسانده كه به شكلی پا در زندگی خصوصی و عزت و حرمت ایرانی ها گذاشته و باید بداند كه یك ایرانی زیر بار مشكلات نه خم میگردد و نه می شكند و نمی گذارد هم كسی حرمتش را بشكند.
وی در ادامه اظهار داشت: همه می دانید بنده سپس جدایی از تیم ملی تا به امروز سكوت محض اختیار كردم تا حاشیه ای احداث نشود، خیلی ها هم بخاطر آرامش تیم ملی خلاف عقیده و میل شان سكوت كردند اما خود این مربی استاد حاشیه سازی مقابل تیم ملی است. او دارد این فرصت طلایی برای قهرمانی كه ماحصل هشت سال هزینه كلان و و فرصت دادن به ایشان و همین طور دور از شرایط آرمانی بودن تیم های مدعی فوتبال آسیا است را با خود زنی می سوزاند و امروز به جرات می گویم هیج فردی نتوانسته به اندازه خودش به بخت قهرمانی تیم لطمه بزند. او تمركز و آرامش را از تیم گرفته و به همه توهین می كند و باید بداند صبر ما ایرانیان هم اندازه ای دارد و اگر هم مسئولان ارشد ورزش كشور، پیشكسوتان و خیلی از اصحاب رسانه در قبال حرمت شكنی هایش صبوری كرده اند بخاطر منافع ملی و مصلحت تیم ملی بوده. حال خطاب به خودش هم می گویم كه هیچ گاه یك ایرانی را دست كم نگیرد وباید بداند نجابت و صبوری ایرانیان هم حدی دارد.
پیروانی اشاره كرد: نمی دانم او به رغم این همه نارضایتی در همه این سال ها و این همه متشنج كردن فضای فوتبال ملی چرا نمی رود، شاید هیچ تیم یا كشوری پیدا نمی گردد كه حاضر باشد پول كلان به مربی پروازی بپردازد و توهین هم بشنود.
پیروانی درانتها اظهار داشت: آرزوی قلبی ام این است كه تیم ملی ایران قهرمان جام ملت ها شود. حیف است این نسل و این بازیكنان لایق و شایسته ای كه داریم قربانی این حاشیه سازی ها و این جنجال های خود ساخته مربی تیم شان شوند. برای ملی پوشان بهترین روزهای ممكن را در این جام در پیش رو داریم و آنها خود خوب می دانند كه قلب همه بازیكنان اسبق تیم ملی و هشتاد میلیون ایرانی برای سربلندی بازیكنان با غیرت تیم ملی شان می تپد.

خبرنگار: محمدرضا بلندی
دبیر خبر: امیرداود كمالی


1397/10/28
20:43:25
5.0 / 5
4492
تگهای خبر: بازی , بازیكن , پرسپولیس , تیم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری