واكنش معاون وزیر ورزش به موضع جدید مدیران بازنشسته فوتبال

واكنش معاون وزیر ورزش به موضع جدید مدیران بازنشسته فوتبال

بازی فوتبال: معاونت پشتیبانی و منابع مالی وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به سوالی درباره موضع جدید فدراسیون فوتبال مبنی برˮادامه فعالیت هیات رییسه بازنشسته سپس اعلان نظر رسمی وزارت ورزشˮ اصرار كرد كه همه بازنشسته هایی كه مشمول قانون اند باید تا 15 آذر تعیین تكلیف شوند.به گزارش بازی فوتبال به نقل از ایسنا، ژاله فرامرزیان در حاشیه بازدید از اردوهای تیم های ملی جانبازان و معلولان در جمع خبرنگاران و در پاسخ به سوالی درباره سرنوشت اعضای بازنشسته هیات رئیسه فدراسیون فوتبال و اعلام این فدراسیون در خصوص ادامه فعالیت هیات رئیسه سپس پاسخ رسمی وزارت ورزش اظهار نمود: طبق قانون منع به كارگیری بازنشستگان تمام افرادی كه بازنشسته هستند تا 15 آذر باید پست خودرا ترك كنند. این قانون شامل همه افراد میگردد.

وی همین طور درباب وضعیت بازنشسته های بعضی از فدراسیون ها همچون ضیایی و فرجی و همین طور هیات رییسه فدراسیون فوتبال، اظهار نمود: طبق قانون تمام كسانی كه بازنشسته هستند باید برمبنای تاریخ اعلام شده فدراسیونهای خودرا ترك كنند و ما برمبنای تكلیف اقدام خواهیم كرد. در صورتیكه بعضی از بازنشسته ها برمبنای قانون عمل نكنند در صدور احكام و پرداختی ها ما باز برمبنای تكلیف خود اقدام می نماییم. البته باید این را بگویم كه بعضی از دوستان از استثنائاتی درباب سوژه بازنشستگی برخوردار بودند كه از آن استفاده نكرده بودند كه پس از ابلاغ قانون منع به كارگیری بازنشستگان در این باره از ما تقاضا كردند كه ما منتظر سپری شدن مراحل قانونی تقاضاهای آنها هستیم كه آیا شامل قانون بازنشستگی می شوند یا خیر؟

معاون وزیر هم چنین درباب وضعیت بازنشستگی فریبا محمدیان باز اظهار داشت: چون كه ایشان قبل از موعد و با 20 سال كار خودرا بازنشسته كرده، تخلفاتی در بازنشسته كردن ایشان صورت گرفته كه در این خصوص شكایتی تنظیم كرده كه نتیجتا اگر فردا چهارشنبه نتیجه این شكایت به دست ما برسد مشكلی برای ادامه فعالیت وی در وزارت ورزش نخواهد بود.

فرامرزیان اضافه كرد: البته باید بگویم در ضمن مدت حضور خانم محمدیان در وزارت ورزش ما شاهد آثار خوبی از فعالیت های ثمین او بوده ایم و امیدواریم بتوانیم دوباره ایشان را در وزارت ورزش داشته باشیم. البته به اعتقاد محمدیان چون تنها از یك سوم طول خدمت خود در ضمن 20 سال بهره مند شده، در حق وی اجحاف شده و باید رویكرد عادلانه ای در این باره اتفاق بیفتد.

او در پاسخ به این پرسش كه در صورتیكه خانم محمدیان بازنشسته باشد آیا امكان حضورش بعنوان نایب رییس بانوان در كمیته ملی پارالمپیك وجود دارد یا خیر؟ اظهار داشت: بر طبق اساسنامه كمیته ملی پارالمپیك نایب رییسی شغل محسوب نمی گردد و حضور وی در این پست بلامانع است.
فرامرزیان همین طور درباب شیوه خصوصی سازی دو باشگاه استقلال و پرسپولیس اشاره كرد: تقاضای خصوصی سازی این دو باشگاه از جانب وزارت ورزش و جوانان به هیات وزیران و سازمان خصوصی اعلام شده كه هنوز مصوبه ای برای خصوصی سازی این دو باشگاه ابلاغ نشده است. به محض این كه مراحل خصوصی سازی این دو باشگاه صورت گیرد و به تصویب برسد مطابق قانون سازمان خصوصی سازی درباره میزان رقم واگذاری و نحوه واگذاری این دو باشگاه تصمیمات لازم اتخاذ خواهد شد.
معاونت پشتیبانی و توسعه منابع مالی وزارت ورزش و جوانان درباره حضور خود در فدراسیون جانبازان و معلولان و بازدید اردوهای تیم ملی این فدراسیون، اشاره كرد: فرصت بسیار ارزشمندی بود كه بازدیدی از مجموعه های مختلف فدراسیون جانبازان و معلولان داشته باشم. خیلی علاقمند بودم پیش از جاكارتا این بازی صورت بگیرد كه محقق نشد. با عنایت به عملكرد موفقی كه ورزشكاران جانباز و معلول در بازی های پاراآسیایی جاكارتا داشتند و توانستند قبل از انتظار در این رویداد مهم به موفقیت دست پیدا كنند وظیفه خود دانستم كه با حضور در محل فدراسیون از زحمات آنها قدردانی و تشكر كنم.
وی افزود: رویكرد این فدراسیون علاوه بر قهرمانی احداث فضای با نشاط و سلامت برای معلولان است. ما اهتمام می نماییم حمایت خودرا از این افراد داشته باشیم.
فرامرزیان در پاسخ به این پرسش كه آیا تصمیمی برای افزایش اعتبارات این فدراسیون پس از موفقیت در جاكارتا دارید یا خیر؟ اظهار نمود: متناسب با نتایجی كه فدراسیون ها در بازی های آسیایی و پاراآسیایی كسب كرده اند هر فدراسیونی كه ادعا كرده بود قبل از نتایج پیش بینی شده به موفقیت دست پیدا خواهدنمود ما باز پاداشی را برای آنها پیش بینی كرده بودیم. فدراسیون جانبازان و معلولان باز جزو همین فدراسیون ها بود كه توانست به جایگاه بهتر از چهارمی دست پیدا كند. پیش بینی ما برای این فدراسیون چهارم آسیا بود كه توانست به جایگاه سوم در بازی های پاراآسیایی برسد. ما باز برمبنای تفاهمنامه ای كه در این خصوص داشتیم اعتبارات این فدراسیون را افزایش خواهیم داد. البته بیشترین توجه ما تامین اعتبارات برای هیات ها است و اهتمام داریم هیات های جانبازان و معلولان اعتبارات خوبی را تزریق نماییم، چونكه معتقد هستیم مبلغی كه پرداخت میگردد شاید به دست هیات ها نرسد.
وی اظهار داشت: هر چند پارسال از نظر اقتصادی شرایط خوبی نداشتیم، اما امسال شرایط بهتر از گذشته بود و من معتقدم در سال آینده با برنامه ریزی صورت گرفته اعتبارات بهتری در اختیار خواهیم داشت.
وی اشاره كرد: یكی از مسائل اصلی جانبازان و معلولان دسترسی مناسب به امكانات ورزشی با رویكرد توسعه ورزش همگانی است. بدین سبب تلاش می نماییم زیر ساخت های لازم را برای احداث نشاط و شادابی در جانبازان برای جامعه فراهم نماییم و همواره نگاه حمایتی از آنها داشته باشیم.

فرامرزیان در پاسخ به این سوال كه مراسم تجلیل از قهرمانان و مدال آوران آیا امسال برگزار می شود یا خیر، اظهار نمود: ابتدای سال مراسم تجلیل از مدال آوران سال 96 ــ 95 برگزار گردید. برای سال 97 باز منتظر برنامه های رییس جمهور هستیم تا بتوانیم با حضور وی مراسم تجلیل را برگزار نماییم. اگر درانتها سال این فرصت مهیا نشود، در ابتدای سال آینده با حضور رییس جمهور این مراسم برگزار می شود.

معاونت پشتیبانی و توسعه منابع مالی وزارت ورزش و جوانان در پاسخ به این پرسش كه مشكلات اصلی تیراندازان معلول و جانباز نبود فشنگ و ساچمه است آیا برای رفع این مشكل تامین اعتبار شده است یا خیر؟ اشاره كرد: هم اكنون ما به محدودیت هایی كه برای ورود این كالاها به كشور وجود دارد واقف هستیم. بعضی از فدراسیون ها باز اهتمام كرده اند با روش های دیگری بتوانند اقلام مورد نیاز خودرا وارد كشور كنند. حداكثر تلاش ما بر این است تا اقلام مورد نیاز ورزشكاران خودرا آنهایی كه در ایران تولید می شوند تامین نماییم و اگر بعضی از تولیدات از كیفیت مناسبی برخوردار نباشند. البته درباب جانبازان و معلولان ما همواره تلاش كردیم چه درباب اعزام ها و چه درباره تامین اقلام ورزشی آنها تلاش مضاعفی داشته باشیم و تا به امروز هر تقاضایی كه داشتند تلاش كردیم به تقاضاهای آنها پاسخ مثبت بدهیم. حتی تلاش ما بر این بود تامین ارز آنها با نرخ اولیه صورت بگیرد اما به سبب محدودیت هایی كه كشور با آن مواجه بود در نهایت استفاده از نرخ ثانویه مورد تایید قرار گرفت. در این باره باز اهتمام داریم نرخ ثانویه را با رقم خوبی در اختیار ورزشكاران قرار دهیم تا اعزام ها با هزینه كمتری صورت بگیرد.

وی درانتها درباره افزایش اعتبارات این فدراسیون در سال آینده، افزود: این فدراسیون جزو فدراسیون هایی است كه تا به امروز بالای 80 درصد بودجه خودرا دریافت كرده است و ما اهتمام می نماییم بودجه مازاد برمبنای نتایجی كه فدراسیون ها در مسابقات مختلف كسب می كنند به آنها اختصاص دهیم به هر حال در هر مرحله ما بودجه را یك دوازدهم یك دوازدهم پرداخت كرده ایم و در بعضی از فدراسیون ها بیشتر از یك دوازدهم بودجه را پرداخت كرده ایم.
1397/09/13
14:45:12
5.0 / 5
4656
تگهای خبر: المپیك , بازی , باشگاه , برنامه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
فیفا و PES

بازی فوتبال
pesfifa.ir - حقوق مادی و معنوی سایت بازی فوتبال محفوظ است

بازی فوتبال

بازیهای کامپیوتری